Mokslininkai teigia atradę fermentą, kuris orą gali paversti elektra

  • Teksto dydis:

Elektra iš oro atrodo kaip rašytojo vaizduotės vaisius ar tiesiog nesąmonė. Tačiau fermentiniai kuro elementai tai gali paversti realybe.

Naujame tyrime, paskelbtame žurnale „Nature“, mokslininkai iš Monasho universiteto Melburne (Australija) atrado naują bakterinį fermentą, kuris paverčia vandenilio pėdsakus mūsų atmosferoje elektros energija.

„Jau kurį laiką žinojome, kad bakterijos gali panaudoti ore esantį vandenilį kaip energijos šaltinį, kad galėtų padėtų augti ir išgyventi įvairioje aplinkoje, įskaitant Antarkties dirvožemį, ugnikalnių kraterius ir vandenyno gelmes“, – sakė profesorius Chrisas Greeningas - „Tačiau iki šiol nežinojome, kaip jos tai daro“.

Fermentas, pavadintas „Huc“, buvo išgautas iš Mycobacterium smegmati - gana plačiai paplitusios ir labai atsparios dirvožemio bakterijos. „Huc“ yra nepaprastai efektyvus“, – pranešime teigė tyrimo vadovas Rhysas Grinteris.

Mažai tikėtina, kad artimiausiu metu tvarios energetikos pramonė sugebės sukurti bakterijų fermentų kuro elementus, bet mokslininkai teigia, kad „Huc“ yra „stulbinamai stabilus“ ir vieną dieną gali būti naudojamas kaip mažytė, tvari, bakterijomis maitinama baterija mažiems įrenginiams.

„Kai „Huc“ tiekiamas labiau koncentruotą vandenilis, jis gamina daugiau elektros“, – „LiveScience“ pasakojo Grinteris. „Tai reiškia, kad galite jį naudoti kuro elementuose, kad maitintumėte sudėtingesnius įrenginius, pavyzdžiui, išmaniuosius laikrodžius ar išmaniuosius telefonus, nešiojamus kompiuterius ir galbūt net automobilį.“NAUJAUSI KOMENTARAI

AAA

AAA portretas
Absurdiškas straipsnio pavadinimas kaip opiumas liaudžiai.

ftuiol

ftuiol portretas
to vandenilio ore yra nykstamai mažai. Kol kas yra žymiai efektyvesnių būdų gauti energiją iš oro - tai oro masių judėjimo kinetinė energija bei temperatūros svyravimų energija, kuri yra didesnė nei žmonių generuojama įprastais būdais, nes oro masės yra labai didelės ir kai kuriuose regionuose labai dideli temperatūrų svyravimai - tai tiesioginis saulės energijos šaltinis, panašiai kaip hidroenergija. Taip pat elektrinių laukų energija

Senukas

Senukas portretas
Kažkas visiškai naujo ir ne Amerikoj
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių