Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip paįvairinti Velykų valgiaraštį?

2016-03-19 03:20

Atskubančios Velykos kelia nerimą daugybei virtuve besirūpinančių šeimininkių. Kaip paįvairinti meniu ir kaip tai padaryti kuo paprasčiau, kad virtuvės darbai nenustelbtų švenčių?

Vertina natūralumą

"Gaminimas sujungia šeimą, – įsitikinusi kaunietė Giedrė, kartu su vyru Laimonu auginanti trimetį Gytį ir dar dviejų neturintį Džiugą. – Jei vyresnėlis, ragaudamas patiekalą, pajunta nepažįstamą skonį ir domisi juo, atsakau: čia pagaminta iš meilės. Meilė – labai svarbi maisto gaminimo dalis."

"Kauniečiai laiko devynerių metų katę Zaizą, kuri, kaip sako patys namiškiai, yra tikra šeimos narė.

Virtuvėje jauna šeima praleidžia nemažai laiko. "Labiausiai mėgstu gaminti bandeles ir keksiukus", – šypsosi Gytis. Jam antrindama mama priduria: berniukas išties padeda virtuvėje – dažniausiai pila miltus ir kitus mėgstamoms bandelėms ar keksiukams gaminti reikalingus produktus į virtuvinį kombainą, kuriame viskas sumaišoma ir paruošiama kepti.

"Gytis nuo pat gimimo laiką leisdavo virtuvėje su manimi, dažnai sėdėdavo spintelėje ir stebėdavo, kaip gaminu", – prisimena Giedrė ir priduria, kad jaunėlis elgiasi labai panašiai – kol mama gamina, berniukas ant virtuvės grindų tarškina puodais. Jis į maisto gaminimo procesą įsitraukia su mama berdamas prieskonius į sriubą ar šaunant patiekalą į orkaitę.

Šeimai, kuri vertina naminį ir natūralų maistą, svarbu viską gaminti patiems. Daržovės ir vaisiai – iš savo sodo. "Gaminame uogienes, spaudžiame savo obuolių sultis. Mėgstame blynelius, tad neapsieiname be uogienės, tačiau tradicinės greitai pabosta. Šią žiemą valgome savo pagamintas obuolių ir apelsinų bei bananų ir apelsinų uogienes", – netradiciniais receptais dalijasi Giedrė.

Išradinga mama išduoda paslaptį, kaip paskaninti blynus, jei vaikai įtariai žiūri į įvairius virtuvės eksperimentus: "Tereikia į tešlą įmaišyti obuolienės – blynų spalva nepasikeičia, o skonis tikrai patobulėja!"

Vyrai – virtuvės šefai

Darbo dienomis virtuvėje šeimininkauja mama, o savaitgaliais šios teritorijos valdovais tampa vyrai. "Laimonas – tikras kotletukų, picų ir stebuklingos savaitgalio ryto kiaušinienės šefas", – juokiasi Giedrė.

Šeima savo tradiciniais patiekalais vadina ir ypatingą sūrio sriubą, po kurios nė nereikia antrojo patiekalo, makaronus su faršu ir vaikų labai mėgstamus blynus arba įvairiausius lietinius.

Tėtis Laimonas labai mėgsta gaminti picas. "Tėtis kepa karališkas picas – tikrai negaili ingredientų", – sako Giedrė,  "Kauno dienos" projekte pasiryžusi nukonkuruoti sutuoktinį. Kad eksperimentas pavyktų iš pirmo karto, moteris panaudojo "Kauno grūdų" mišinį, skirtą greitai ir lengvai namuose patiems paruošti picos pagrindą.

 

Truputis aliejaus, šilto vandens, 20 min. palaukti – ir tešla picos pagrindui paruošta. Kol kyla tešla, Giedrė, žinoma, padedama abiejų sūnų, ruošia mėgstamiausią picos įdarą: vištieną, marinuotus pievagrybius, konservuotus ananasus, sūrį, pomidorų padažą.

Rezultatas maloniai nustebina Giedrę. "Išties picą pagaminti labai paprasta, o skonis puikus. Iš pradžių maniau, kad viskas bus daug sudėtingiau", – neslepia moteris.

Šventinė alternatyva

Giedrę stebina ne tik paprastas gaminimo būdas, bet ir tai, kaip smagu viską daryti kartu su vaikais. Trimetis Gytis visą dieną laukė, kada gamins ir keps picą. Berniukas kočiojo tešlą, tarkavo sūrį, dėliojo ingredientus ant picos. Mažasis Džiugas neatsiliko nuo brolio – smalsiai stebėjo dirbančius namiškius ir norėjo viską daryti pats.

Fantazijos virtuvėje nestokojanti mama sugalvojo, kaip picą paįvairinti ne tik skoniais, bet ir jos formas. Paprasčiausiomis sausainių formelėmis šeima gamino mini picas-užkandėles. Netradicinės širdelės, gėlytės ar žvaigždutės formos miniatiūrinės picos labai patiko mažiesiems.

"Manau, kad galima ruošti ne tik dideles tradicines picas, tačiau varijuoti skirtingais skoniais ant vieno pagrindo, kad viena pica galėtų dalytis skirtingų ingredientų gerbėjai. Galima gaminti ir įvairiausių formų užkandėles, kurios pagelbėtų artėjančių švenčių proga, paįvairintų Velykų stalą", – netradicinį šventinį meniu variantą ekspromtu kuria Giedrė.

Dar vienas pranašumas – iš vieno mišinio galima pagaminti išties nemažai. Šį kartą šeima pagamino didelę ir vidutinio dydžio picas bei daug užkandėlių, kurios tiktų kiekvienam proginiam stalui.

Gardžiuodamiesi pica mažieji šeimininkai atkreipia dėmesį į ant palangės vazoje pamerktus žirginėlius – būsimų švenčių ženklus.  "Vaikai laukia Velykų, kaip ir sužydint  šakelių. Pernai Gytis kiaušinius spalvino flomasteriais, šiemet galbūt jau dažysime guašu, manau, prisijungs ir Džiugas. Žinoma, dažysime ir ryžiais bei kavos pupelėmis", – pavasario šventės nuotaika dalijasi moteris.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų