Pereiti į pagrindinį turinį

Rusijos ir Pietų Korėjos mokslininkai klonuos mamutą

2012-03-13 17:54
Rusijos ir Pietų Korėjos mokslininkai klonuos mamutą
Rusijos ir Pietų Korėjos mokslininkai klonuos mamutą / technologijos.lt nuotr.

Rusijos ir Pietų Korėjos mokslininkai antradienį pasirašė susitarimą dėl bendrų tyrimų, kurių tikslas – atkurti mamutą, gyvūną, žemės paviršiuje vaikščiojusį prieš 10 tūkst. metų.

Susitarimą pasirašė Vasilijus Vasilievas, Jakutijos Šiaurys rytų federalinio universiteto vicerektorius, ir prieštaringai vertinamas klonavimo pradininkas Hwang Woo-Suk iš Korėjos Sooam biotechnologijos tyrimų fondo.

Hwang Woo-Suk laikytas šalies didvyriu, tačiau 2006 metais nustatyta, kad kai kurie jo tyrimai, susiję su žmogaus kamieninių ląstelių kūrimu, buvo suklastoti. Tačiau jo 2005 metų darbą kuriant Snuppy, pirmąjį pasaulyje klonuotą šunį, ekspertai patvirtino.

Kamieninių ląstelių mokslininkų akys dabar krypsta į išnykusį mamutą. Dėl klimato šiltėjimo atitirpo Sibiro amžinasis įšalas, kur rasta šio gyvūno liekanų.

Sooam teigia šiais metais pradėsiantis tyrimus, jei Rusijos universitetas atsiųs palaikus. Projekte taip pat dalyvaus Pekino genomikos institutas.

Pietų Korėjos fondas žada perduoti technologiją Rusijos universitetui, kurie jau dalyvavo bendrame projekte su Japonijos mokslininkais, kurio tikslas – atgaivinti mamutą.

„Pirmoji ir sunkiausia užduotis – atkurti mamuto ląsteles“, – naujienų agentūrai AFP teigė kitas Pietų Korėjos instituto mokslininkas Hwang In-Sung. Jo kolegos kartu su Rusijos mokslininkais bandys rasti gerai išsilaikiusio audinio su nepažeistu genu.

Dramblio kiaušialąstės branduolius pakeitus branduoliais, paimtais iš mamuto somatinių ląstelių, galima gauti embrionus su mamuto DNR, kuriuos galima įsodinti į dramblio gimdą, aiškino mokslininkas.

Sooam somatinių ląstelių branduolių perkėlimui naudos Indijos dramblį. Somatinės ląstelės – tai kūno, pavyzdžiui, vidaus organų, odos, kaulų, kraujo, ląstelės.

„Tai bus tikrai sudėtingas darbas, tačiau manome, kad tai įmanoma, nes mūsų institutas gerai klonuoja gyvūnus“, – teigė Hwang In-Sung.

Pietų Korėjos mokslininkai anksčiau klonavo karvę, katę, šunį, kiaulę ir vilką.

Praėjusį spalį Hwang Woo-Suk pristatė aštuonis klonuotus kojotus. Tai projektas, kurį finansavo provincijos valdžia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų