Pereiti į pagrindinį turinį

Ar žinote, koks kraujos greitis?

2010-05-27 09:21
Tikslas: akademikai viliasi mažuosius kauniečius sudominti inžinerinėmis specialybėmis.
Tikslas: akademikai viliasi mažuosius kauniečius sudominti inžinerinėmis specialybėmis. / KTU nuotr.

Kauno technologijos universiteto (KTU) elektronikos fakulteto bendruomenė moksleivius kviečia iš arčiau pažinti inžinerines specialybes.

"Šį šeštadienį nuo 11 val. Ryšių istorijos muziejų paversime universiteto auditorija", – užsukti į erdves, kuriose saugoma šimtai ryšių raidą menančių pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatų, dokumentų ir nuotraukų, kvietė šventės "Jaunojo inžinieriaus mokyklėlė" vienas sumanytojų, KTU Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto prodekanas Andrius Chaziachmetovas.

Muziejuje-auditorijoje, pasak jo, vyks keturios paskaitos, kurias susirinkusiems smalsuoliams skaitys universitete dirbantys profesoriai. Pirmoji – "Elektronika ir aš" mažiesiems primins elektronikos svarbą ir jos naudą. Kaip vaikams pavyksta telefonu susiskambinti su mamomis? Kodėl nuo internetinio tinklo pasirinkimo priklauso rodomo vaizdo kokybė? Atsakymus į šiuos klausimus mažieji sužinos antroje, telekomunikacijų pažinimui skirtoje, paskaitoje. Trečiasis užsiėmimas – "Kas pasakys, kur aš esu" skirta navigacinėms sistemoms. "Per laboratorinį bandymą, rankose laikydami navigacinį prietaisą ir žemėlapį, mažieji turės surasti tam tikrų taškų muziejuje ir už jo ribų", – vieną užduočių išdavė akademikas.

Per ketvirtąją, paskutinę, paskaitą moksleiviai pamatys tai, kas yra nematoma. "Trinktelėkite per stalą. Ar matote – jis virpa?" – šyptelėjo A.Chaziachmetovas.

Šventėje mažieji susipažins su gudriais žaislais: galės jiems ne tik paspausti ranką, paklausti, kaip sekasi, bet ir į jų atmintį įvesti savo balso įrašą. "Tikimės, kad gausime kraujo greičio matuoklį", – prasitarė A.Chaziachmetovas. Užsidėję specialias šio aparato ausines vaikai esą galės girdėti, kaip jų venomis teka kraujas.

Per šventę bus gaudomos lapės. "Ne, ne rudasnapės. Taip vadinamas radistų žaidimas, – nusijuokė prodekanas. – Laikydami imtuvą, siųstuvo jūs ieškosite pagal skleidžiamus garsus."

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų