Ambicingi planai Kretingos rajone įkurti didžiausią Europoje japonišką parką tapo tikru masalu smalsuoliams. Į Mažučių kaimą juos greitai vilios ne tik egzotiški augalai, bet ir pirtys.
Atvyksta savanorių
Parko landšafto formavimo darbai patikėti penkiems specialistams iš Japonijos. Grupei vadovauja pagarbiai Mokytoju vadinamas Hajime Watanabe. "Samdome dar kelis darbininkus lietuvius, kibau į darbą ir aš pats, padeda mano šeima. Labai smagu, kad atvyksta idėja susižavėjusių savanorių pagalbininkų", – aiškino kuriamo parko šeimininkas Šarūnas Kasmauskas.
Vasarą buvo savaitgalių, per kuriuos Mažučių kaimą aplankydavo daugiau nei 500 svečių, besidominčių darbų eiga parke ir norinčių paganyti akis į sodinamus augalus. Automobiliai vienas po kito suka ir rudens laisvadieniais, jei tik oras visai nesubjūra.
Kuriamas parkas traukia ne tik lietuvius – jau būta turistų iš Airijos, Islandijos, netgi tolimųjų Kurilų salų. Smalsautojų prašoma parkui paaukoti tiek, kiek negaila, o minimali ekskursijos kaina – 5 litai.
Kaprizingos – tik pušys
Tikimasi, kad svarbiausi aplinkos tvarkymo darbai 16 hektarų ploto teritorijoje bus baigti kitą rudenį. Š.Kasmausko teigimu, landšafto specialistai dirba išsyk keliais "frontais": vasarą buvo formuojamos upelių vagos, kalvelės, takai. Į teritoriją jau atgabenta apie 9 tūkst. tonų akmenų, Iš viso jų planuojama atvežti apie 25 tūkst. Parke įrengtas krioklys, iškastas tvenkinys, o prie kelių būsimų vandens telkinių dar riaumoja technika.
Dauguma pasodintų augalų gerai prigijo. Anot Š.Kasmausko, problemų būta tik dėl lietuviškų pušų.
Išskirtinio landšafto suformavimas kainuos apie 6 mln. litų.
Galimybė turėti antrą būstą egzotiškoje ir ramioje aplinkoje žmones vilioja. Septyni poilsio nameliai iš devynių – jau parduoti.
Lietingas dienas keikia
Nors susidaro įspūdis, kad darbai yra pačiame įkarštyje, Š.Kasmauskas tvirtino, kad nebūtina nuglaistyti visų detalių parke ketinant atvykėlius pakviesti į japoniškas pirtis: "Ne pastatai svarbiausia. Nameliai reikalingi norint persirengti, bet pačios pirtys bus po atviru dangumi – jos skiriasi nuo mums įprastų".
Optimistiškai nusiteikęs verslininkas vylėsi, kad egzotiškos pirtys pirmuosius lankytojus galbūt pakvies jau šį gruodį. "Svarbu, kad gamta nesukliudytų. Labiau baiminamės ne šalčių, o stipraus lietaus", – sakė parko kūrėjas.
Naujausi komentarai