Tobulai išmokti žaisti amerikietišką biliardą reikia 4–5 metų. Svarbiausia taisyklė šiame žaidime – suderinti akių matomą vaizdą su rankų judesiais.
Lietuviai vengia dalyvauti tarptautiniuose biliardo čempionatuose, todėl jie negali savo jėgų, palyginti su kitų šalių profesionaliais žaidėjais, o prie biliardo stalo dažniau galvoja apie žaidimo techniką, o ne mėgaujasi pačiu žaidimu. Biliardo klube "Entry" viešėjęs norvegas biliardo treneris Jorgenas Sandmanas ne tik negailėjo kritikos ir liaupsių lietuviams, tačiau ir "Pulo treniruočių vasaros stovykloje" šešiolika lietuvių mokė šio žaidimo paslapčių.
"Žaidžiant amerikietiškąjį biliardą svarbiausia susikoncentruoti ties tuo, ką mato akys, o tada vaizdą suderinti su rankų judesiais. Dažnai žaidėjai užmiršta sekti baltą rutulį ir jo trajektoriją, o susikoncentruoja ties spalvotų rutulių mušimu į kišenę", – sako 42 metus įvairias biliardo rūšis žaidžiantis treneris.
Anot J.Sandmeno, jausmą, kai dera ir vaizdas, ir rankos, galima išsiugdyti per kelerius metus. Tada svarbu tampa ne tik įmušti spalvotą rutulį į kišenę, bet ir numatyti vietą, kurioje atsidurs baltas rutulys.
Nepataikius įmušti rutulio į kišenę iš daugelio žaidėjų lūpų išsprūsta keiksmai. "Biliardas – ne tik techninis, bet ir proto sportas, todėl emocijų prie biliardo stalo geriau nerodyti, mat tampate pažeidžiamesnis, – patarė treneris. – Priešininkas turi matyti, kad savo judesiais esate užtikrintas, tad jei jūs keiksitės, kalbėsitės su savimi ar rodysite nusivylimą savo pastangomis – jus bus lengviau nugalėti."
Pradedantiesiems treneris siūlo išmokti taisyklingai stovėti ir mušti rutulį, perprasti žaidimo taisykles ir taktiką bei skaityti literatūrą, kurioje būtų galima sužinoti kuo daugiau informacijos apie žaidimą. J.Sandmanas siūlo ne tik žiūrėti filmuotą medžiagą, bet ir pačiam, stebint treneriui, kuo daugiau treniruotis.
Trečią kartą Lietuvoje viešintis norvegas pastebi, kad visas biliardo rūšis keturis kartus daugiau žaidžia vyrai nei moterys. Kodėl? J.Sandmanas nurodo tris priežastis: vyrai dažniau domisi sportu, jie dažniau biliardo žaidimą sieja su karjeros perspektyvomis. "Daugelis trenerių moteris moko šį žaidimą žaisti vyriškai, tada jos patiria sunkumų, nes moterys – ne vyrai ir smūgiuoti lazda bei stovėti kaip vyrams joms sunku. Moterims laisvai mušti rutulį trukdo krūtys", – didžiausią trenerių klaidą įvardijo J.Sandmanas.
Naujausi komentarai