Apie tai praneša CNN.
Teigiama, kad didžiausias Japonijoje moterų kalėjimas užpildytas daugiausia garbingo amžiaus moterimis. Pasak vietos prižiūrėtojo, nuteistiesiems labai aktuali vienišumo problema, todėl jie linkę likti už grotų.
„Yra žmonių, kurie pasirengę per mėnesį mokėti 20 000 ar 30 000 jenų (124 – 186 eurus), kad tik galėtų čia nuolat gyventi“, – pasakojo Točigio moterų kalėjimo darbuotojas Takayoski Shiranage.
Nuteistieji reguliariai maitinami, jiems suteikiama nemokama medicininė pagalba, priežiūra. Jie gali bendrauti. Viso šito daliai japonų trūksta gyvenant laisvėje.
„Šiame kalėjime – labai geri žmonės. Galbūt toks gyvenimas man pats stabiliausias“, – prisipažino 81-erių metų nuteistoji, atliekanti bausmę už maisto vogimą.
Pažymima, kad 20 proc. japonų, vyresnių nei 65 metai, gyvena vargingai. Apsaugos darbuotojas T. Shiranage paaiškino, kad dauguma žmonių į kalėjimą patenka tam, kad išgyventų.
„Yra žmonių, kurie ateina čia todėl, kad yra alkani, arba todėl, kad šalta. Kol yra kalėjime, jie gali gauti nemokamą medicininį aptarnavimą. Tačiau išėję į laisvę, už medicinines paslaugas jie turės mokėti, todėl kai kurie čia likti nori kuo ilgiau“, – pasakojo kalėjimo darbuotojas.
Naujausi komentarai