Damos su skrybėlėmis, ponai su frakais ir cilindrais, puošnios mergaitės, vaikščiojančios tarp gėlių, karininkai paradinėmis uniformomis, senovinių automobilių rikiuotė, sklindančios polonezo ir polkos melodijos – visa tai sekmadienį buvo galima pamatyti ir išgirsti VDU Botanikos sode, kur vyko Aleksoto šventė.
Šių metų Aleksoto šventė buvo dedikuota dvarų kultūrai. Į botanikos sodą susirinko įvairūs klubai, muzikos ir šokių kolektyvai iš Gelgaudiškio, Raudondvario, Paežerių ir Babtyno-Žemaitkiemio dvarų.
Organizatoriai aleksotiškius į šventę pakvietė atvykti su skrybėlėmis – buvo renkama gražiausia. Nors renginio vedėjai pradžioje gražiausią skrybėlę išrinkti bandė labai atidžiai – netgi tam naudojo didinimo stiklą, finaliniame etape nugalėtojos, kuriomis tapo mama su dviem dukromis, nulėmė publikos balsavimas.
Aleksoto šventėje susirinkusiems koncertavo Kauno muzikinio teatro solistė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė Raminta Vaicekauskaitė, aktorius, režisierius ir dainininkas Andrejus Besčastnas, Gelgaudiškio dvaro šokių kolektyvas, VDU muzikos akademijos profesorės Sabinos Martinaitytės ir docentės Audronės Eitmanavičiūtės studentai, pianistė Kotryna Kaklauskaitė ir kiti. Pasirodymą surengė Vaikų mados teatras.
Kaip visada vyrų ir vaikų susidomėjimą bei moterų norą nusifotografuoti žadino senoviniai automobiliai, kuriuos pristatė Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija „Retromobile“. Jeigu senieji BMW, „Mercedes-Benz“ ar „Dodge Brothers“ visai derėjo prie frakuotų džentelmenų bei skrybėlėtų damų, tai pokarinė „Volga“ (GAZ–21) toje kompanijoje atrodė gana keistai.
Šventei artėjant į pabaigą nuaidėjo senovinio pabūklo salvė. Karybos paveldo klubas „Kauno pavieto Laisvieji šauliai“ ją skyrė prieš 405 metus vykusiam Maskvos užėmimui, kai jungtinė lietuvių ir lenkų kariuomenė paėmė Kremlių ir dvejus metus kontroliavo Rusijos sostinę.
„Nesiekiame revanšizmo, tačiau norime, kad atsimintumėte istoriją, kokioje didingoje valstybėje gyvename, ir kad nei vienas aleksotiškis ar lietuvis nedejuotų „oi, kokia maža ta mūsų Lietuvėlė“, – paskelbęs, kam dedikuojama pabūklo salvė, sakė klubo atstovas Vaidotas Valavičius.
Šventės dalyviai buvo vaišinami bulviniais blynais, galėjo pasivažinėti grafo karieta. Vaikus sporto ir kitais žaidimais užėmė Lietuvos sporto universiteto studentai. Botanikos sodo rožininkė supažindino su XIX amžiaus dvarų rožynais. Vyko ir gražiausiai dekoruoto skėčio paroda-konkursas.
Naujausi komentarai