Pereiti į pagrindinį turinį

Menininkai fiksavo besiskleidžiančio gamtos ir kultūros paveldo žiedo grožį

2023-07-31 12:15
DMN inf.

Šeštadienį baigėsi liepos 23 d. startavęs pleneras „Obelynė – žalia žalia“. Unikalioje vietoje sukurtus darbus ketinama pristatyti rugpjūtį Raudondvario pilyje esančio Kauno rajono muziejaus Rūsio galerijoje.

Įkvėpimas: Obelynės dendrologinio parko ypatingas grožis – puiki paskata kurti.
Įkvėpimas: Obelynės dendrologinio parko ypatingas grožis – puiki paskata kurti. / Organizatorių nuotr.

Beveik prieš 30 metų pradėtas rengti Kauno rajono pleneras „Nemunas“ ne tik persikėlė į kitą Nemuno pusę, pakeitė pavadinimą, bet ir tapo tarptautinis. Bendruomeniškumą kūrė, kūrybinio įkvėpimo ir būdų, kaip tapyboje perteikti Obelynės dendrologinio parko ypatingą grožį, ieškojo būrys menininkų.

Tai – Lietuvoje kuriantys dailininkai Irena Mika, Gintautas Vaičys, Aistė Kisarauskaitė, Ina Budrytė, Gustas Jagminas ir Natalie Levkovska, o svečiai iš Izraelio Anatolijus Baratinskis ir Aleksandras Ganelinas, Rogeris Ekmanas iš Švedijos, Lenkijos atstovė Ewa Pohlke renginiui užtikrino tarptautinio plenero statusą.

Liepos 26-ąją Obelynėje šalia profesionalių menininkų leista tapyti Kauno rajono meno mokyklos mokiniams. Jiems ši galimybė – neįkainojama patirtis.

Pleneras „Nemunas“, nuo 1996-ųjų pradėtas organizuoti Vilkijoje, buvo itin sėkmingas. 2020-aisiais, kai Kauno rajono savivaldybės administracija perdavė Tado Ivanausko Obelynės sodybą Kauno rajono muziejui, atsirado galimybė atgaivinti šio plenero idėją. Honoratos ir Tado Ivanauskų puoselėta Obelynė – tinkamiausia vieta dailininkų plenerui atgaivinti. Juk tarpukario Kauno menininkai sekmadieniais rinkdavosi Obelynėje bendrauti, diskutuoti ir pramogauti“, – pabrėžė plenero organizatorius, Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų