Kauno miesto muziejus į pirmąją savo ekspoziciją rotušėje pakvietė 2015 m. gruodžio 6 d. Viename iš penkių muziejaus skyrių buvo pristatytos gausios archeologinių radinių kolekcijos, atvertos erdvės parodoms eksponuoti.
Bokšto kalėjimo kamera, burmistro kabinetas, skliautuotuose rūsiuose įrengtos ekspozicijos (prieinamomis tapusios 2016 m. rugsėjo 29 d.) pristatė prieš kelis šimtmečius gyvenusių kauniečių kasdienybę, liudijo Kauno išskirtinumą.
Praėjus lygiai trejiems metams nuo pirmosios ekspozicijos rotušėje atidarymo, 2018 m. gruodžio 6 d. muziejaus lankytojai buvo pakviesti apžiūrėti ir rotušės bokštą, į kurį ilgus metus avarinės būklės siaurais, stačių pakopų laiptais galėjo patekti tik jo viršuje esančiu laikrodžiu rūpinęsis laikrodininkas.
Svarbiausiame senamiesčio pastate įsikūręs rotušės skyrius netrukus bus atnaujinamas, siekiant pritaikyti pastatą muziejinei veiklai – jis išgyvens dar vienus reikšmingus pokyčius savo istorijoje. Pastarieji ryškesni rotušės rekonstrukcijos darbai, vadovaujami architekto Žybarto Simonaičio, buvo atlikti tik 1973 metais.
Nuo to laiko praėjus beveik 50 metų, kapitalinio remonto darbai yra būtini, norint išnaudoti visą pastato potencialą, atverti kuo daugiau erdvių ekspozicijoms ir visai pastato būklei pagerinti. Tačiau prieš numatytus atlikti darbus virtualus 3D turas lankytojams suteiks galimybę dar kartą pamatyti bei prisiminti ir tokią Rotušę, kokia ji yra šiandien.
Virtualiame ture užfiksuotos ne tik ekspozicinės, bet ir pagalbinės ar darbuotojų kabinetams skirtos erdvės, kurių dalis jau atlaisvinta – nebėra nei baldų, nei darbui skirtos įrangos, taigi atveriamos visos erdvės, kuriose iki šiol muziejaus lankytojai įprastai pasivaikščioti negalėjo.
Pasivaikščioti po Kauno rotušę galite apsilankę „Virtualiame muziejuje“.
Naujausi komentarai