Kauno aukcione – savi klasikai ir pasaulio žvaigždės

 • Teksto dydis:

Portreto žanro mėgėjai aukcione galės įsigyti R.Kalpoko paveikslą "Mergaitė su rugiagėle" (1960), A.Varno Čikagoje nutapytą "Merginos portretą" (1973), Vytauto Banaičio autoportretą, Sofijos Valiukaitės-Juknienės kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus portretą (1971).

Be to, aukcione bus pristatomi Juozo Kėdainio (1915–1998) Kauno architektūrą vaizduojantys piešiniai, Vytauto Kasiulio (1918–1995), Pinko Kremenio (1890–1981) ir kitų autorių litografijos.

"Angies" maištininkų darbai

Prognozuojama, kad nemenko dėmesio sulauks aukcione pristatomi Rimvido Jankausko (Kampo) ir Alfonso Vilpišausko kūriniai. Abu šie dailininkai priklausė modernistinei dailininkų grupei "Angis", kuri aktyviai oponavo tuo metu Lietuvoje plačiai paplitusiai kamerinei tapybai, keitė ir kartu papildė lietuviškojo ekspresionizmo tradiciją neoekspresionistine.

"Nors R.Jankauskas kūrė tik šešerius metus, jo kūryba paliko ryškų pėdsaką Lietuvos tapyboje ir šiuo metu yra laikomas vienu žymiausių abstrakčiojo ekspresionizmo atstovų", – pastebi R.Meldytė.

"Arkadija" dailės aukcione pristatomos dvi šio autoriaus abstrakcijos. Čia taip pat bus galima įsigyti keletą A.Vilpišausko paveikslų, kurie, pasak menotyrininkės, ypač gerai atspindi dailininko tapybos manierą.

"Jai būdingos sodrios ekspresyvios spalvos, masyvus reljefiškas potėpis, mįslingos erdvės, abstraktumas, daugiasluoksniškumas, taip pat ir charakteringos mėlynos spalvos gradacijos kaip pristatomuose paveiksluose "Dimensijos" ir "Nevermore", – sako R.Meldytė.

Garsenybių šedevrai

Kauno vyksiančiame aukcione bus galima ne tik pamatyti, bet ir įsigyti pasaulinio lygio užsienio dailininkų grafikos darbų: Salvadoro Dali, Marko Šagalo, Juano Miro litografijų bei P.Picasso ofortą iš garsios šio autoriaus erotinių graviūrų serijos "347 Engravings".

"Manoma, kad per visą gyvenimą P.Picasso sukūrė apie du tūkstančius autorinių grafikos darbų. Būtent grafikos srityje atsiskleidžia šio dailininko, kaip genialaus piešėjo, talentas", –  pastebi dailėtyrininkė.

347 ofortus iš "Erotinių" graviūrų ciklo P.Picasso sukūrė per septynis mėnesius 1968 m. Šį ciklą sudaro keletas temų: Rafaelio ir jo mylimosios Fornarinos meilės scenos, garsių dailininkų paveikslų perdirbimas, taip pat dailininko ir modelio tema.

Vienas iš pastarosios temos ofortų, Nr. 309, bus pristatomas "Arkadijos" dailės aukcione Kaune. Kitus P.Picasso paveikslus iš "Erotinių" graviūrų ciklo galima pamatyti pasaulio muziejų kolekcijose – Barselonos P.Picasso muziejuje, Prancūzijos nacionalinėje bibliotekoje, P.Picasso muziejuje Paryžiuje, Čikagos meno institute, Kelno Liudviko muziejuje.


Šiame straipsnyje: menasSantakadailė(santaka)

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pokario dailės perliukai

Pokario dailės perliukai portretas
Eugenijaus Varkuleviciaus ir Valerijos Zalensienės labai sunku gauti paveikslu. Labai perka vokieciai ir danai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių