Lankytojai vienoje vietoje galės ne tik susipažinti su itin įvairiu, mieste kuriamu kultūriniu turiniu, susiplanuoti veiklų bei renginių maršrutus, bet ir išgirsti interviu su kultūros lauko dalyviais: Kauno šokio teatro „Aura“ ir ULNA trupės šokėjais, „Kaunas Piano Fest“ muzikantais, Kauno kultūros centro mėgėjų meno kolektyvais, slemeriais ir kitais besiruošiančiais lipti ant scenos atlikėjais. Tie, kurie negalės tuo metu būti mugėje, turės galimybę tiesiogiai jų klausytis per naująjį Kauno menininkų namų internetinį radiją.
„Šiais metais Kultūros mugėje – apstu pokyčių: keičiasi renginio vieta, o dvi dienas truksiančią mugę vainikuos grupės „Kedrostubùras“ koncertas. Stebime, kaip mugė po truputį įgyja vis didesnį žinomumą tiek organizacijų, tiek miestiečių tarpe. Smagu, jog kiekvienais metais prie jos prisijungia naujos kultūros organizacijos ir dalyviai, kurie praturtina mugę pasiūlydami įvairių ir intriguojančių kultūros bei meno formų“, – augimo tendencijas fiksuoja renginio organizatorė Gabrielė Krapikaitė.
Šiais metais Kultūros mugėje – apstu pokyčių: keičiasi renginio vieta, o dvi dienas truksiančią mugę vainikuos grupės „Kedrostubùras“ koncertas.
Vos nurimus pirmųjų rugsėjo dienų šurmuliui, daugelis pradeda pildyti savo kultūros kalendorius. Būtent tai ir paskatino Kauno menininkų namus pasiūlyti atvirą kasmetinės mugės formatą visuomenei, kuri nori iš arčiau bei giliau pažinti ir kiekvieną sezoną pasitempusius, ir naujai į kultūros erdvę žengiančius kultūros lauko dalyvius. Mugė, po vienu stogu suburianti kelias dešimtis kultūros organizacijų ir iniciatyvų, skirta visiems, norintiems sužinoti naujo sezono naujienas ir geriau pažinti miestą bei jo įvairų ir turtingą kultūrinį gyvenimą. Kaip yra sakęs menininkas Michaelas Craigas-Martinas, menas yra aplinkinio pasaulio atspindys. Neatsitiktinai ir Kauno kultūros mugės programa buvo sudaryta taip, kad joje kažką būtinai sau ras įvairi publika: ir entuziastai, ir abejingieji, ir vaikai, ir suaugusieji. Atvykusieji taip pat turės galimybę įsigyti bilietų į spektaklius, parodas, festivalius ir kitus kultūros bei meno renginius.
Tuo tarpu grakščiai kultūrą serviruojantiems operatoriams ši mugė yra proga priartėti prie gyventojų, išgirsti jų nuomonę ir lūkesčius. Miesto centre iškilusiuose paviljonuose Kauno kultūros atstovai lauks smalsių akių ir atvirų pokalbių.
Mugės metu bus galima stebėti ir teatrų, šokio, cirko bei kitus pasirodymus. „Šių metų Kultūros mugės scenos programa vėl atneš naujovių tiek mugės dalyviams, tiek lankytojams. Per dvi dienas scenoje bus galima ne tik išvysti iniciatyvas ar organizacijas, prie kurių veiklų galima jungtis ar nuspręsti apsilankyti jų renginiuose, bet ir išgirsti juos organizuojančių žmonių patirtis – tai, kas lieka už scenos prieš pakeliant uždangą. Todėl prie scenos atsidarys interviu erdvė, kurioje tiek gyvai, tiek per Kauno menininkų namų naująjį internetinį radiją bus galima išgirsti intriguojančius interviu su scenos dalyviais prieš pat jiems lipant į sceną“, – šių metų naujienas pristato scenos programos kuratorė Austėja Jociūtė.
Jau tradiciškai Kultūros mugės metu vyks ir kultūros profesionalams skirta vizitų programa. Jos metu organizuojami tiksliniai 20 minučių trukmės susitikimai su iš Lietuvos miestų ir regionų atvykstančiais kultūros operatoriais. Šiais metais dalyvaus Alytaus, Rokiškio, Biržų, Kėdainių, Šakių, Pakruojo, Trakų Vokės atstovai. Pokalbių tikslas – skatinti skirtingų šalies miestų ir miestelių bendradarbiavimą.
Šių metų Kauno kultūros mugė provokuoja ir klausia: „Kur kultūra?“ Pasiilgusieji Europos kultūros sostinės metais buvusio šurmulio turės puikią progą įsitikinti, kad bent jau rudenį nuobodžiauti neteks. Priešingai, programa tiršta kaip reta.
Kauno kultūros mugė vyks rugsėjo 8–9 d., Nepriklausomybės aikštėje. Renginio programa ir dalyvių sąrašas čia.
Kauno kultūros mugę organizuoja Kauno menininkų namai, finansuoja – Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Naujausi komentarai