„Vienas pagrindinių mūsų tikslų investuojant į šios istoriškai bravorui priklausiusios teritorijos susigrąžinimą bei naujojo pastato statybą buvo siekis gaivinti šią, vieną centrinių miesto dalių – populiarinti ne tik aludarystės tradiciją, bet ir džentelmeniškumo vertybes bei tęsti kultūros mecenatystę. Bendras mūsų ir VDU Kamerinio orkestro renginys, manau, yra puikus pavyzdys, kad sėkmingai judame užsibrėžta linkme“, – teigė generalinis alaus daryklos „Volfas Engelman“ direktorius Marius Horbačauskas.
Pasak VDU Kamerinio orkestro direktorės Ritos Bieliauskaitės, šis kolektyvas yra vienas jaunatviškiausių klasikinę muziką atliekančių kolektyvų Lietuvoje, neapsiribojantis žanro ir įvaizdžio rėmais bei nuolat stebinantis publiką netikėtais pasirinkimais. Būtent toks buvo ir šis koncertas – neįprastoje erdvėje atliekama tarpukario kompozitorių muzika. Jos teigimu, naujasis „Volfas Engelman“ pastatas – iš tiesų puiki erdvė koncertams, nors pritaikytas kitam tikslui – gaminių sandėliavimui.
„Šio koncerto idėja – dovanoti miestui prisiminimą apie tą puikų laiką, apie tai, kas vyko Kaune, kuo gyveno tarpukario kauniečiai. Mūsų kolektyvas ir „Volfas Engleman“ žiūrime į priekį nepamiršdami savo kultūros istorijos, gerbdami ją ir puoselėdami, siekdami išsaugoti vertybes dabartiniame globaliame pasaulyje“, – teigė R. Bieliauskaitė.
Lietuvos aukso amžiumi vadinamo laikotarpio muzikos koncertas susilaukė milžiniško populiarumo tarp „Volfas Engelman“ bičiulių – koncerto erdvėje buvo galima suskaičiuoti beveik pusę tūkstančio klausytojų. Svečius džiugino vakaro solistas Andrius Apšega, koncertui dirigavo vyriausiasis VDU kamerinio orkestro dirigentas Jonas Janulevičius. Netradicinėje aplinkoje skambėjo Danieliaus Dolskio, Antano Šabaniausko ir kitų tarpukario kūrėjų populiariosios muzikos klasika.
Naujausi komentarai