Ir mažiems, ir dideliems
Nors dar ne jubiliejus, tačiau ir 149-asis M. K. Čiurlionio gimtadienis pritraukė būrį lankytojų.
Dailės galerijos darbuotojai paruošė staigmenų ir mažiausiems, ir suaugusiems lankytojams.
Patys mažiausi ir smalsiausi muziejaus lankytojai bei jų tėveliai galėjo dalyvauti dviejų ypatingų vaikams skirtų knygelių „Čiurlionio abėcėlė“ ir „Čiurlionio abėcėlės darbeliai“ pristatyme bei pabendrauti su jų autoriais Vainiumi Baku, Gita Balžekaite bei Juste Kutkiene.
Įdienojus laukė neįprasta pažintis su M. K. Čiurlionio paveikslais. Tiksliau – su kvapais, kuriuos įkvėpė kūrėjo darbai. Botaninių kvapų kūrėja, menininkė Eglė Jonaitytė pristatė unikalius kvapus, sukurtus pagal aštuonis M. K. Čiurlionio paveikslus.
Šaunu, kad galima įvairiai interpretuoti paveikslus.
Renginio metu dalyviai galėjo pajausti, kokius paslaptingus kvapus dovanoja miškas M. K. Čiurlionio paveiksle „Karalių pasaka“ arba kokia aromatų paletė atsiskleidžia bežiūrint į paveikslą „Bičiulystė“. Meistrė parfumerė pakvietė užuosti ir išgirsti magiškų kvapų istorijas M. K. Čiurlionio galerijos ekspozicijos salėse.
„Vienas kvapas labai priminė citrusus, kitas kažkuo asocijavosi su bažnyčioje naudojamais kvapais. Kvapais palydėtą kelionę po galeriją turiu pirmą kartą. Šaunu, kad galima įvairiai interpretuoti paveikslus“, – kalbėjo ponia Vilma, bandžiusi užuosti, kokius kvapus parfumerė susiejo su tam tikrais paveikslais.
„Man vienas kvapas primena vaikystę, bet negaliu pasakyti, kuo tai kvepia, tik žinau, kad tai kažkuo susiję su močiutės trobele“, – apie tai, kad M. K. Čiurlionio paveikslų įkvėpti kvapai nukėlė į vaikystę, pripažino Julius.
Edgaro Cickevičiaus nuotr.
Kitokios interpretacijos
Muziejaus kiemelyje „Kryžių Lietuva“ ypatingame gimtadienio koncerte „Čiurlionio Smėlio Piramidės“ M. K Čiurlionio muzikiniai kūriniai atgimė Roko Jurkaus gitaros stygomis. Nors įprastai ši muzika skamba fortepijono garsais, tačiau gitaros skambesys suteikė dar kitokių spalvų.
M. K. Čiurlionis (1875–1911) – lietuvių profesionaliosios muzikos pradininkas, dailininkas, fotografas, vienas pirmųjų lietuvių dailės parodų organizatorių ir atgimstančios Lietuvos kultūros veikėjų. M. K. Čiurlionio kūryba yra ir kosmopolitiška, ir lietuviška – menininkas aktyviai domėjosi naujausiais modernėjančios visuomenės reiškiniais, mokslo ir meno vystymusi, filosofinėmis ir religinėmis koncepcijomis, o įkvėpimo sėmėsi iš tėvynės gamtos, folkloro ir istorijos.
Naujausi komentarai