Iš Amalės upelio savanoriai ištraukė per tris tonas padangų: problemos ignoravimas bado akis

  • Teksto dydis:

Iš Amalės upelio Kaune upių švarinimo akcijos „River Cleanup“ savanoriai penktadienį ištraukė daugiau nei tris tonas padangų, pranešė organizatoriai.

Talkos metu pakrantėse taip pat surinkti aštuoni kubiniai metrai statybinio laužo, automobilių detalių, plastikų, metalo dalių ir kitų atliekų.

Tarp Amalę tvarkiusių savanorių – NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių iš Nyderlandų, Prezidentūros kanceliarijos atstovai ir įvairių įmonių bei nevyriausybinių organizacijų kolektyvai.

„Miesto teritorijoje, visiškai šalia veikiančių įmonių pastatų esanti upelio dalis paversta sisteminės taršos židiniu: akivaizdu, kad padangos čia vežamos ilgą laiką, paskutinės palaidotos gal net šį sezoną. Piktavališkumas ir problemos ignoravimas bado akis“, – sakė iniciatyvos atstovė Ieva Budraitė.

Piktavališkumas ir problemos ignoravimas bado akis.

Renginyje dalyvavę Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos vadovai teigė apie šį probleminį tašką žinoję seniai, mėginę kamerų pagalba identifikuoti teršėjus, tačiau nesėkmingai.

Amalėje surinktos bešeimininkės padangos sukrautos į bendrovės „Ekobazė“ mašiną, supresuotos ir išvežtos perdirbti į lauko laisvalaikio aikštelei pritaikyta dangą.

Belgijoje gimusi tarptautinė „River Cleanup“ iniciatyva, kasmet suvienijanti gyventojus upėms švarinti, Lietuvoje vyksta penktą kartą.

Žaliosios politikos instituto duomenimis, upes šiemet švarinti užsiregistravo apie 1500 žmonių, jie tvarkosi prie 33 upių ir upelių. Akcija vyks iki sekmadienio.


Šiame straipsnyje: Amalės upelispadangosatliekos

NAUJAUSI KOMENTARAI

laukiniai

laukiniai portretas
šalia esančiame miškelyje net savo nustipusius šunpalaikius užkasinėja ir nieko. Nors užkastų 2 m gylyje, bet kur tau, užberia sauja lapų ir po to metus visas miškas dvokia.

įstatymų

įstatymų portretas
prikurta begalės, bet jų vykdymas nulinis. 24 val per parą turi budėti mobilos pareigūnų grupės, baudos už įstatymų pažeidimus padidintos 100 kartų, tas pats liečia ir KET pažeidimus. Važiuodamas autobusų į darbą matau šimtus vairuotojų, daugiausiai bobų, viena ranka maigančių telefoną, kitoje laikančias kavą...

Padare

Padare portretas
Vietos sekanciai padangu partijai. O kad atlieku aiksteles visada uzgrustos ir vezkis atgal, tas tiesa. Tai ir nesismulkina pilieciai, veza i gamta, kur nieks nemato, ten visada priima atliekas
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių