Ar žinojote, kad seniau prasikaltę kauniečiai atlikti bausmę Rotušės požemiuose galėjo atsiųsti savo žmoną? Arba koks lobis guli po kertiniu Rotušės akmeniu? Jei ne, tai šias ir kitas įdomybes galite sužinoti apsilankę į Rotušę perkeltame Kauno miesto muziejuje.
Sekmadienio popietę jis buvo atvertas visuomenei, o iki pat gruodžio pabaigos jame lankytis galima nemokamai.
Visuomenei atvertos kone visos Rotušės erdvės, iki tol atviros tik išrinktiesiems – siaurais laiptais galima keliauti nuo rūsių iki pat bokšto. Galima apžiūrėti rekonstruotą burmistro Jono Vileišio kabinetą, apie miestiečių buitį galima sužinoti iš atkurtų indų. Bent jau kol kas. Šie eksponatai priklauso Keramikos muziejui, kuris netrukus turėtų būti iškeltas į kitas patalpas.
„Tikimės, kad Keramikos muziejus mums šiuos eksponatus atiduos“, – sakė K. Ignatavičius.
Pirmąją ekskursiją kviestiniams svečiams Rotušėje vedė pats ceremonmeisteris K. Ignatavičius, jis papasakojo nemažai įdomybių.
„Čia jau trečioji Rotušė Kaune. Statant pirmąją miesto burmistras nuo savęs ir nuo savo šeimos atvežė midaus statinę ir auksinį floriną. Ttam, kad Rotušėje visada būtų linksma ir tam, kad miestas būtų turtingas. Daug kas norėtų to florino, dabar jis labai vertingas, bet tikėkimes, kad dar yra po kertiniu akmeniu“, – pasakojo ceremonmeisteris.
Šią tradiciją tęsia ir šiandieniniai merai.
„Pasiūliau ją atgaivinti, nors Rotušė jau ir pastatyta. Tai tam, kad merai statytų turtingą „rūmą“ – miestą. Pirmasis meras padėjo litą, kitas jau penkis, kitas dešimt auksinių litų, o šiandieninio mero paprastai neperspjausi – jis padėjo 50 auksinių eurų“, – pasakojo K. Ignatavičius.
Vėliau senovinėmis uniformomis pasipuošę kareiviai nuleido ietis ir į Rotušę pradėjo leisti paprastus miestiečius.
Tiesa, kol kas ekskursijos vyksta tik grupėmis maždaug po 20 žmonių, o po vieną slampinėti nepavyks dėl saugumo. Laiptai rotušėje ekstremaliai statūs ir siauri.
Naujausi komentarai