Į Kauno informacinių technologijų mokyklą penktadienį plūdo vaikai, norintys išmokti programuoti. Čia vyko pasaulyje populiaraus bendruomeninio technologinio švietimo projekto "Coder Dojo" parodomoji pamoka.
Tarptautinio savanoriško judėjimo, kurio pavadinimas reiškia "programuotojas" ir "mokymosi vieta", ambasadorius Lietuvoje europarlamentaras Antanas Guoga teigė, kad Kaune bus įkurtas pirmasis visuomenei atviras klubas, kuriame vaikai nuo 7 iki 17 metų galės nemokamai mokytis programavimo. Metus truksiančio projekto "Coder Dojo" tikslas – įkurti 10–20 tokių klubų skirtinguose Lietuvos miestuose.
"Džiaugiuosi, kad esu tokio pilietinio judėjimo ambasadorius. Niekas šiame projekte negauna atlyginimo: važinėjame po Lietuvą, mokome vaikus ir taip padedame švietimo sistemai išlipti iš duobės be jokių pinigų. Akivaizdu, kad Lietuvoje susiduriame su didele vaikų IT švietimo spraga. Savo noru ir savo jėgomis turime imti ir daryti realius projektus, teikiančius naudos vaikams, kol Švietimo ir mokslo ministerija apie tai tik mąsto, nes čia yra ateitis", – sakė europarlamentaras.
Anot jo, "Coder Dojo" – tai projektas, kuris vaikams atvers kelią į orų gyvenimą ateityje, nes jie turės žinių, reikalingų šiuolaikiniame pasaulyje. "Programavimo gali mokytis ir berniukai, ir mergaitės. Tai visai nesvarbu. Esmė ta, kad šitos žinios suteikia visai kitokių galimybių. Mokėdami dar vieną – programavimo kalbą, vaikai pasitikės savo jėgomis ir galės suvaldyti naujausias technologijas", – A.Guoga pabrėžė, kad programavimas yra skirtas ne tik vaikams, ateityje norintiems tapti IT specialistais. Tai vis labiau į bendrojo išsilavinimo erdvę įsiliejantis naujasis raštingumas.
"Svarbu praverti akis ir suvokti, kad tuos žaidimus, kuriuos vaikai žaidžia, kažkas kuria. Tad kodėl nebūti tuo, kuris kažką kuria pasauliui. Aš norėčiau, kad mūsų vaikai ne tik žaistų žaidimus, o juos kurtų ir padėtų pasauliui spręsti problemas, su kuriomis vis daugiau susidursime skaitmeniniame pasaulyje", – sakė projekto Lietuvoje iniciatorius ir pabrėžė, kad technologijų išmanymas suteikia ne tik daugiau saviraiškos galimybių, bet ir siūlo perspektyvią karjerą ir gerai mokamą darbą.
Sausio mėnesį savo kelią po Lietuvą pradėjęs projektas "Coder Dojo" kiekvieną savaitę aplanko vis kito miesto vaikus. "Esame labai nustebę augančiu susidomėjimu. Gauname labai daug užklausų iš bibliotekų, kolegijų, mokyklų ir moksleivių, kurie prašo atvykti į jų miestą. Į kiekvieną susitikimą ateina daug daugiau vaikų nei buvo planuota – vidutiniškai susirenka po 50 dalyvių. Tarkime, Vilkaviškio biblioteką užplūdo net 70 programuoti norinčių išmokti vaikų", – pasakojo projekto koordinatorė Ada Jonušė.
Su vaikais dirba apie 40 mentorių – IT profesionalų, kurie savanoriškai keliauja po visą Lietuvą. Projekto ambasadorėmis, skatinančiomis technologijų mokytis ir mergaites, taip pat yra sėkmingiausio lietuviško startuolio "Vinted" įkūrėja Milda Mitkutė ir aktorė, visuomeninių akcijų iniciatorė Beata Tiškevič.
"Su vaikais dirbti yra labai įdomu, daug ko patys išmokstame. Manau, viską atperka entuziazmas vaikų akyse. Pamokose daug kas atrodo sudėtinga, bet tu iš karto gali matyti savo sukurtą puslapį ir vaikai taip įsijaučia, kad nebenori išeiti iš pamokos", – sakė A.Jonušė.
Naujausi komentarai