Pereiti į pagrindinį turinį

Gyventojai – be ramybės: iš „Kauno grūdų“ kasdien – šūvių serijos

2021-02-26 18:30

Išgirdęs kasdien aidinčius šūvių garsus, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas ėmėsi aiškintis, kas šaudo netoli jo namų. Šūvių garsai girdimi jau antras mėnuo.

Svarbu: šūvių garsai imituojami, kad būtų atbaidyti laukiniai paukščiai ir produkcija būtų apsaugota nuo paukščių gripo.
Svarbu: šūvių garsai imituojami, kad būtų atbaidyti laukiniai paukščiai ir produkcija būtų apsaugota nuo paukščių gripo. / Tomo Raginos, freepik.com nuotr.

Paaiškėjo, kad „Kauno grūdai“, įsikūrę H. ir O.Minkovskių gatvėje, taip baido laukinius paukščius.

„Blogiausia, kad girdisi visame Aleksote, dalyje Centro. Eidamas Senamiestyje irgi girdžiu. Ir savaitgaliais šaudoma. Po du šūvius kaskart paleidžiama. Sausio viduryje buvo ir po tris. Psichologiškai labai nejauku“, – neslėpė E.Stancikas. Jis stebėjosi, kad verslas neranda kitokių būdų, kaip apsaugoti produkciją nuo paukščių gripo užkrato.

Aleksoto seniūnas Vytautas Narkevičius patvirtino, kad gyventojai ir jis pats nuolat girdi vadinamuosius šūvius. „Kalbėjau su „Kauno grūdų“ vadovybe. Žadėjo kovą baigti viską. O savaitgaliais turėtų būti nutrauktas triukšmas. Reikia tikėtis, kad ši problema bus išspręsta“, – teigė seniūnas.

„Kauno grūdų“ Kenkėjų kontrolės skyriaus vadovas Ąžuolas Maštaras „Kauno dienai“ teigė, kad visoje Europoje fiksuojamas plintantis paukščių gripas, todėl įmonė privalo imtis priemonių, užtikrinančių, kad virusas neplistų.

Šūvių garsai imituojami, kad būtų atbaidyti laukiniai paukščiai ir produkcija būtų apsaugota nuo paukščių gripo. (Tomo Raginos nuotr.)

„Metų pradžioje paukščių gripo atvejai užfiksuoti ir Lietuvoje (paskutiniais duomenimis, vasario 12 d. paskelbta apie atvejį Kėdainiuose). Sausį pirmą kartą Lietuvoje užfiksuotas paukščių gripas naminių paukščių ūkyje – Kauno regione. Labiausiai paukščių gripas plinta per laukinius vandens paukščius ir per pašarą, kuriuos per tiesioginį kontaktą jie gali užkrėsti“, – aiškino Ą.Maštaras.

Dėl to įmonė priversta taikyti paukščių atbaidymo priemonę – vadinamąją garsinę užtvarą. Garsiniai signalai, panašūs į šaudymą, anot pašnekovo, tam tikrais intervalais skleidžiami darbo dienomis nuo 7 iki 18 val.

Planuojame, kad per mėnesį ištuštinsime prie minėto padalinio esančias grūdų rankoves, tuomet atjungsime garsinę užtvarą nuo paukščių.

„Laukinius paukščius baidome prie gamybinio padalinio, kuriame grūdų rankovėse laikomi grūdai, iš kurių gaminami kombinuotieji pašarai. Juos tiekiame į didžiuosius Lietuvos paukštynus ir kitus Lietuvos ūkius. Siekiame apsaugoti savo produkciją, kadangi suprantame, kad padariniai gali būti labai skaudūs, jei į jų ūkius kartu su pašarais būtų įneštas ir paukščių gripas“, – teigė Ą.Maštaras.

Anot jo, įmonė yra gavusi vieno asmens kreipimąsi dėl triukšmo. „Labai apgailestaujame ir nuoširdžiai atsiprašome už šį nepatogumą. Atsižvelgdami į tai, buvome kelioms savaitėms sustabdę paukščių atbaidymą minėta garsine užtvara, vis dėlto problema išliko labai intensyvi ir rizika didelė dėl jau minėto paukščių gripo plitimo. Kreipėmės į Higienos centrą, siekdami išsiaiškinti dėl mūsų atvejo, patys atlikome triukšmo matavimo bandymus. Mūsų atstovas vyko į kelias vietas (tarp jų ir į minėto asmens nurodytą vietą), garsumo pažeidimų nenustatyta. Kalbėjome su seniūnija, siekdami išsiaiškinti, ar nesulaukta nusiskundimų iš aplinkinių gyventojų. Sulaukėme atsakymo, kad seniūnija skundų negavo, išskyrus minėto to paties asmens“, – komentavo „Kauno grūdų“ atstovas.

Jis nurodė, kad tarp „Kauno grūdų“ vykdomų veiklų yra kenkėjų kontrolės paslauga (tarp kurių ir paukščių atbaidymas). Įmonėje dirba šios srities specialistai, kurie tokias paslaugas teikia Lietuvos ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms.

„Planuojame, kad per mėnesį ištuštinsime prie minėto padalinio esančias grūdų rankoves, tuomet atjungsime garsinę užtvarą nuo paukščių“, – teigė Ą.Maštaras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų