Kauno miesto autobusuose ir troleibusuose darbą pradėjo nauji kontrolieriai. Keleivinio transporto kontrolės paslaugas nuo šiol teikia saugos tarnyba „Ekskomisarų biuras“, jau turinti patirties užtikrinant keleivių kontrolę viešajame transporte Kaune.
Kontrolierių transporto priemonės pažymėtos skiriamaisiais ženklais, jose įrengta garso ir vaizdo įranga, fiksuojanti kontrolieriaus ir keleivio pokalbį. Kontrolierių grupę sudaro automobilio vairuotojo-apsaugos darbuotojas bei du kontrolieriai. Visi jie vilki specialią aprangą bei turi bendrovės „Kauno autobusai“ išduotus kontrolierių pažymėjimus, tad keleiviams matomi ir atpažįstami. Kontrolieriai dirba ne tik darbo, bet ir poilsio bei švenčių dienomis, taip pat naktiniuose maršrutuose.
Kontrolieriai tikrina, ar visi keleiviai važiuoja susimokėję už paslaugą, t. y. keleivių elektroninius ir popierinius bilietus bei teisę į transporto lengvatą įrodančius asmens dokumentus (originalus). Jeigu keleiviai važiuoja be bilieto arba nepateikia lengvatą suteikiančio dokumento originalo, kontrolieriai, remdamiesi Administracinių teisės pažeidimų kodeksu (ATPK), tokiems asmenims surašo ATP protokolą. Prireikus pažeidėjai, neturintys asmenį paliudijančių dokumentų, gali būti pristatyti į policiją asmens tapatybės nustatymui.
Bendrovės „Kauno autobusai“ kontrolės grupės darbuotojai konstatuoja, kad nemaža dalis keleivių, pakliūvantys kontrolieriams, turi įsigiję elektroninius bilietus (e. bilietas), tačiau nėra jų aktyvavę, o tai prilygsta važiavimui be bilieto. Kiti keleiviai neatkreipia dėmesio, kad baigėsi jų e. bilieto kortelės galiojimo laikas. Važiavimas be bilieto užtraukia baudą nuo 17 iki 28 eurų, tačiau jei keleivis pripažįsta savo kaltę ir pažeidimą padaro pirmą kartą, jiems gali būti taikomas administracinis nurodymas, kuris leidžia sumokėti pusę minimalios baudos per 10 darbo dienų. Kiti asmenys, kuriems surašomas ATP protokolas, per 15 kalendorinių dienų privalo atvykti į Kauno viešojo transporto klientų aptarnavimo centrą E. Ožeškienės g. 7 ir pateikti bylos nagrinėjimui reikalingą medžiagą pagal pažeidimo pobūdį.
Kaip skelbiama „Kauno autobusų“ pranešime, šiais metais per 10 mėnesių už važiavimą be bilieto surašyta 6035 administracinių teisės pažeidimų (ATP) protokolų, iš jų daugiau nei trys ketvirtadaliai perduota antstoliui baudos išieškojimui. Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Mindaugo Grigelio, tai nėra dideli skaičiai lyginant su kitomis Europos šalimis.
„Nors viešojo transporto „zuikių“ vis dar pasitaiko, tačiau statistika rodo, kad jų vis mažėja, vadinasi, belieka pasidžiaugti, kad mūsų keleiviai tampa vis labiau atsakingesni ir supranta, kad už teikiamas paslaugas reikia susimokėti", – šypsosi vadovas.
Naujausi komentarai