Išsuktas pirmasis Kauno miesto bičių medus: nustebino kokybė

Ant Kauno verslo centro stogo pastatyti bičių aviliai parodė pirmuosius vaisius. Trečiadienį pirmą kartą išsuktas miesto bičių suneštas medus. Specialistai garantavo, jog jis nekenksmingas ir ne ką prastesnis nei iš kaimo teritorijos.

Pirmasis medaus derlius

Gegužės mėnesį ant Kaune esančio BLC verslo centro stogo buvo pastatyti aviliai ir apgyvendintos kelios bičių šeimos. Dabar jau galima pasidžiaugti pirmuoju miesto bičių suneštu medumi.

„Turime ir oficialų ant verslo centrų stogų apgyvendintų bičių akcijos pavadinimą „Susibičiliaukim“. Bitės įkurdintos ant daugumos SBA valdomų pastatų įvairiuose miestuose. Iš viso turime devyniolika bičių šeimų. Jas prižiūri mūsų darbuotojai bičiuliai. Iš kolegų turime žinių, jog bitės ant stogų apsiprato puikiai, dirba aktyviai, niekam neįgėlė ir netrukdo nei darbuotojų, nei gyventojų ramybės“, – pristatė SBA grupės personalo vadovas Edis Kasperavičius.

Trečiadienį SBA atstovai pakvietė stebėti pirmojo medaus išsukimo procesą, kuriam dirigavo žinomas bitininkas Algirdas Amšiejus. Iš kelių ant stogo esančių avilių išsukta apie 30 kg medaus.

„Rezultatas labai geras. Pavyko įrodyti, kad miesto bičių medus yra kokybiškas, saugus ir tinkamas naudoti. Dėl šios priežasties kviesime ir kitas įmones jungtis prie mūsų akcijos. Mes ir patys dar turime laisvų stogų, tad ketiname akciją plėsti“, – teigė E.Kasperavičius.

Bitininkas pasakojo, kad viso medaus išimti negalima, reikia palikti kažkiek ir bitėms. A.Amšiejus patikino, kad bitės gali būti piktos, tad reikia su jomis susidraugauti.

„Kai atvežėme čia bites, žinojau, kad joms čia bus gerai, bet dar nesitikėjau, kad jos taip greitai pradės nešti medų, nes tada dėjome nepasiūtus korius, o tik plokšteles. Norint pasidaryti korius, bitėms teko suvalgyti apie 10 kg medaus. Kitais metais bitės jau turės pasidariusios korius, tad įsivaizduokite, kiek medaus bus tada“, – apie galimus dar didesnius vėlesnio medaus kiekius kalbėjo A.Amšiejus.

Pavyko įrodyti, kad miesto bičių medus yra kokybiškas, saugus ir tinkamas naudoti.

Kokybiškas medus

Iš pradžių baimintasi, kad miesto bitės gali atnešti užteršto medaus, tačiau patikrinus jo kokybę jokių cheminių medžiagų nenustatyta.

Prieš ragaujant pirmąjį miesto bičių suneštą medų, maisto veterinarijos specialistai ištyrė Kauno ir Klaipėdos bičių medų. Rezultatai tikrai nustebino, mat nerasta jokių teršalų, galinčių pakenkti žmogui.

„Medaus mėgėjus visada jaudina dvi problemos: kad medus nebūtų falsifikuotas ir kad nebūtų užterštas. Rankose turiu keturiolikos puslapių tyrimą, kuriame matyti medaus sudėtis bei tai, jog nėra teršalų. Neaptikta sunkiųjų metalų, nėra gyvsidabrio, kadmio, švino. Nėra ir pesticidų. Žinoma, jų mieste ir nelabai būna. Galima laisvai ant stogų statyti avilius ir valgyti tokių bičių suneštą medų“, – miesto medaus tyrimo rezultatus pristatė Maisto instituto vyr. mokslų darbuotojas Antanas Šarkinas.

Vienodo medaus niekada nebūna, tad ir tirtas Kauno ir Klaipėdos miesto bičių suneštas medus skyrėsi savo sudėtimi. Uostamiestyje bitės medų daugiau nešė iš erškėtinių augalų, o Kaune – iš liepų, todėl skyrėsi fruktozės ir gliukozės santykis.

„Viskas priklauso nuo augalų. Štai pavyzdžiui, akacijų meduje fruktozės visada būna daugiau. Tada toks medus lėčiau kristalizuojasi. Kaune medus labai geras, čia, ko gero, daugiausia bus medus suneštas iš liepų“, – kalbėjo bitininkas A.Amšiejus.

Jis pridūrė, jog miestas dažniausiai užterštas šaltuoju metu, kai gyventojai pradeda kūrenti krosnis. Tačiau tuo metu bitės medaus neneša, todėl nereikia baimintis dėl užteršto medaus. Be to, bitės pačios valgo nektarą, jei jis būtų užterštas, jos negalėtų jo perdirbti į medų ir pačios žūtų.

Pagalba bitininkams

Ant Kaune esančio BLC verslo centro stogo bitės gyvena naujame avilyje. Negana to, prie jo pridėtos specialios svarstyklės ir indikatoriai, kurie leidžia nuotoliniu būdu stebėti avilio būklę.

„Stengiamės padėti bitininkams ir palengvinti jų darbą, tad žengdami kartu su technologijomis, sukūrėme išmaniąją avilių priežiūros sistemą, kurios pagalba galima išmatuoti avilio svorį, drėgnumą, temperatūrą, lauko slėgį ir kitus parametrus, pagal kuriuos bitininkas žino, kada reikia aptarnauti avilį. Bitininkas neišėjęs iš namų gali matyti visus šiuos duomenis“, – naujovę pristatė sistemos įkūrėjas Dainius Keizeris.

Jis nurodė, kad prie avilio pritaisytų svarstyklių paklaida yra labai nedidelė, tad jei bitininkas žino, kiek sveria pats avilys, tai pagal matomus parametrus gali žinoti ir kiek kilogramų medaus bitės jau prinešė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Savas

Savas portretas
Na įmonei reikia reklamos ale mes tausojam gamta . geriau darbininkams algas mokėtų padorias

radiacija

radiacija portretas
irgi nepavojinga palindus po stogu ..................

neitikinsit

neitikinsit portretas
kad šis medus kokybiškas ir sveikas. Net pvz liepų žiedus vaistams miesto gatvėse skinti dėl taršos nerekomenduoja o jus medų giriat suneštą iš apterštų augalų
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių