Projektavimo ir statybos darbų kainos muša rekordus. Viešųjų pirkimų konkursuose dalyvaujančios įmonės varžosi, kas pasiūlys pačią mažiausią kainą. Pasigirsta kalbų, kad dėl to gali smarkiai nukentėti darbų kokybė.
„Konkursų dalyviai siūlo šokiruojančias kainas. Kai nesurenkamas biudžetas, tokia situacija džiugina, nes padarysime daugiau gerų darbų, tačiau yra ir kita medalio pusė“, - sakė Kauno savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjas Raimondas Mačikėnas.
Antrajam tiltui į Nemuno salą statyti buvo numatyta skirti beveik 22 mln. litų. Konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“ 89 metrų ilgio, trijų eismo juostų, 14,6 metro pločio tiltą pasisiūlė pastatyti už 8,7 mln. litų. Naujojo tilto statybose dirbs apie 30 profesionalių tiltų specialistų. Tilto statybos darbus numatoma pabaigti per 15 mėnesių nuo statybos pradžios.
Pirminiais skaičiavimais, „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų sporto dalies rekonstrukcijai būtų reikėję 32,7 mln. litų. Konkurse dalyvavo 14 įmonių, norinčių rekonstruoti pastatą ir įrengti jame europinius reikalavimus atitinkantį baseiną. Įmonė „Sienojus“ iš Jonavos darbus žada atlikti už 19,3 mln. litų.
Ypač ženkliai krenta projektavimo darbų kainos. Jiesios tilto rekonstrukcijos techniniam projektui parengti skelbtas konkursas dar nepasibaigęs, tačiau neoficialiomis žiniomis, viena bendrovė pasiūlė paslaugą už 39,8 tūkst. litų. Pirminė suma buvo 250 tūkst. litų.
„Badas yra didelis mokytojas. Neabejoju, kad vėl grįš vokeliai. Už tokias mažas sumas neįmanoma sumokėti visų mokesčių ir dar padaryti darbų“, - įsitikinęs R.Mačikėnas. Anot jo, normalu, jeigu konkurso metu kaina mažėja apie 15 proc. nuo sutarties sumos. Jei siūloma įmonė imasi darbų už itin mažą kainą, kyla grėsmė, kad projektas nebus įgyvendintas. Valdininkas baiminasi, kad statant įmonės stengsis naudoti pigesnes medžiagas. Dėl to gali nukentėti ir darbų kokybė.
Plačiau apie tai skaitykite pirmadienio „Kauno dienoje“.
Naujausi komentarai