Gražėjantis miestas
„Kasmet didelio susidomėjimo sulaukianti paveldotvarkos programa padeda atgimti ne tik dėmesio stokojantiems pastatams – tai gražina visą Kauną. Ypač centrinėje miesto dalyje pastebime vis mažiau byrančio tinko. Kauniečiai toliau sėkmingai rodo pavyzdį, kaip atsakingai reikia rūpintis savo aplinka“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.
Šiais metais paramos buvo prašoma 57 statiniams. Paraiškas išnagrinėjusios darbo grupės nutarimu dalinio finansavimo, siekiančio iki 50 procentų, sulauks net 45 – tiek, kiek ir praėjusiais metais.
„Ypatingai džiaugiamės, kad šiemet aktyvus buvo ne tik verslas – didelė dalis finansavimo bus skiriama gyvenamųjų namų atnaujinimui“, – teigė Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.
Nors metų pradžioje fasadų tvarkybos darbams buvo numatyta skirti ne mažiau kaip 400 tūkst. eurų, po paraiškų patvirtinimo suma padvigubėjo.
Kauno miesto savivaldybės / M. Zinkevičiaus nuotr.
Sąraše – išskirtiniai statiniai
Net 22 sąraše esantys ir finansavimo sulauksiantys objektai yra įtraukti į Kultūros vertybių registrą. Tarp jų – Laikinoji M. K. Čiurliono dailės galerija, Perkūno namas ir buvęs Italijos atstovybės pastatas.
Darbai bus tęsiami Dominikonų vienuolyno ansamblio Dievo kūno bažnyčioje bei Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno komplekso klebonijoje. Pastaroji, atsižvelgiant į vertingųjų savybių visumą, yra išskirtinio reikšmingumo savivaldybės nekilnojamosios kultūros vertybė.
Nuo praėjusių metų į dalinį finansavimą gali pretenduoti ir į kultūros vertybių registrą neįrašyti, bet senamiestyje ar naujamiestyje esantys pastatai.
Didelė dalis finansavimo bus skiriama gyvenamųjų namų atnaujinimui.
Didelis aktyvumas
Paveldotvarkos programa, kuruojama Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus, skaičiuoja jau septintus metus. Iki šiol galimybe atnaujinti fasadus pasinaudojo daugiau kaip 130 pastatų savininkų. Dalinio finansavimo suma siekia daugiau nei 2,8 mln. eurų.
Paramą skirianti savivaldybė suteikia galimybę sutvarkyti ne tik pastatų fasadą, bet ir atkurti autentiškas spalvas bei architektūrinius elementus, suremontuoti byrančius ar nesaugius balkonus.
Be to, finansavimas gali būti skiriamas ir apšvietimo įrengimui bei statinio pritaikymui žmonėms su judėjimo negalia.
Naujausi komentarai