Pereiti į pagrindinį turinį

Kauniečiai išbandė ėjimo trasą „Diabetas mano širdyje“

Šimtai kauniečių šeštadienį išbandė trasą, kurios metu aplankė įdomiausias Kauno vietas ir sužinojo įdomių faktų apie diabetą.

Judėti skatinantis projektas, praėjusių metų lapkritį startavęs Panevėžyje, šeštadienį suvienijo šimtus kauniečių – sergančiųjų, medikų ir sveikos gyvensenos entuziastų.

5 km žygiui, anot organizatorių, užsiregistravo daugiau nei 1 tūkst. kauniečių, panorusių ne tik išbandyti virtualią pažintinę trasą „Diabetas mano širdyje“, kurią galima rasti mobiliojoje programėle #walk15, bet ir daugiau sužinoti apie cukrinį diabetą. Prieš startą paklausti, ką žino apie šią ligą miestiečiai žėrė pačius įvairiausius atsakymus. Buvo manančių, kad diabetas  paveldimas, buvo ir tokių, kurie tikėjo, kad šia liga galima užsikrėsti. Antai, vos šešerių žygio dalyvė Vilija buvo įsitikinusi, kad diabetu suserga tie, kurie be saiko valgo saldainius. Jai antrino ir dvejais metais vyresnis brolis Rokas. Taip esą sako mama, kai jiedu kartu su sese įsisuka į uždraustąjį stalčių, kuriame slepiasi saldžiosios pagundas.

„Aplinkoje turime draugę, kuri leidžiasi insuliną. Kai vaikai pamatė, turėjau paaiškinti kodėl ji tai daro. Kas tuo metu buvo ant liežuvio galo, tą ir pasakiau. Žinau, kad tai mitas, bet kaip drausminamoji priemonė gerai veikia“, – dviejų vaikų mama teisino savo melą.

Paklausta ar saldumynai turi įtakos diabetui, kasdien su šia liga susidurianti endokrinologė, žygio dalyvė Rūta purtė galvą. Tiesiogiai jie esą nesukelia šios ligos, tačiau valgomi be saiko prideda papildomų kilogramų.

„Kas yra nutukimas? Tiesioginis antro tipo cukrinio diabeto rizikos veiksnys, todėl galvokite ką dedate į burną“, – medikė darsyk priminė, kad labai svarbus prevencijos veiksnys, o sergantiems – būdas kontroliuoti ligą yra ne tik sveika mityba, bet ir judėjimas. Todėl visus miestiečius ragino neužsisėdėti – į parduotuvę eiti pėsčiomis, į darbą važiuoti dviračiais.

„Bent 6 tūkst. žingsnių – tiek rekomenduoju nueiti pacientams“, – endokrinologė skaičiavo, kad įveikus 5 km trasą, panašiai tiek ir rodys jos išmanusis laikrodis.

Suskaičiavusi iki dešimties, vedlė Vlada Musvydaitė skelbė renginio pradžią, o šimtai kauniečių pasuko J.Gruodžio gatvelės link. Pirmasis taškas, į kurį dalyviai suko galvas – Juozo Gruodžio konservatorija ir fortepijonas, darbo dienomis skleidžiantis muzikos garsus. Antrasis – Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos skyrius su visa savo istorija. Baigę žygį, dalyviai suskaičiavo bemaž dešimt objektų.

„Žygis buvo įdomus. Apie miestą ir taip viską žinojau, tačiau apie diabetą – ne. Tarkim, man buvo naujiena, kad aktorius Tomas Hanksas serga II tipo diabetu“, – kirtęs finišo tiesiąją kaunietis Albertas džiaugėsi ne tik papildytu žinių bagažu, bet ir medaliu.

Tokiais pat rankų darbo medaliais buvo apdovanoti visi žygio dalyviai. Projektas „Diabetas mano širdyje“ vienija tris ėjimo renginius – Panevėžį, Kauną ir Vilnių, todėl dar prieš pirmąjį startą, lapkritį, organizatoriai žmones kvietė aktyviai dalyvauti ir surinkti visų trijų žygių medalių kolekciją.

„Panevėžyje nebuvau, bet Vilniuje balandį gal ir pavyks sudalyvauti“, – priminimą mobiliame telefone įsivedė žygio dalyvis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra