Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno rajonas stiprina savo tapatybę

2024-11-18 10:18
DMN inf.

„Kauno rajono savivaldybė visada turi idėjų, kaip pritaikyti paveldo objektus visuomenės reikmėms, o tinkamai panaudotas paveldas yra puikus būdas stiprinti krašto tapatybę ir didinti žinomumą“, – pastebėjo savivaldybėje apsilankęs Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus.

Paveldas: turtingą istoriją turinčioje Vilkijoje taip pat vyksta permainų.
Paveldas: turtingą istoriją turinčioje Vilkijoje taip pat vyksta permainų. / Regimanto Zakšensko nuotr.

Kartu su KPD Kauno teritorinio skyriaus vyr. specialiste Asta Naureckaite, meru Valerijumi Makūnu ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskiene diskutuota apie tai, ką dar būtų galima nuveikti.

Kauno rajono savivaldybės pastangomis atgaivintas Raudondvario dvaras šiemet įvertintas jau antru Europos kultūrinio turizmo prizu. Tvarkymo darbų atlikta daug, bet ir čia dar yra ką tobulinti, įveiklinti. Pavyzdžiui, V. Makūnas norėtų dvaro svirną pritaikyti Kauno rajono meno mokyklos reikmėms. Veiklų laukia ir dvi restauruotos oficinos. Viena jų bus skirta apgyvendinimo paslaugoms, kitoje įsikurs Civilinės metrikacijos skyrius, kiti padaliniai.

Turtingą istoriją turinčioje Vilkijoje taip pat vyksta permainų. Netrukus prasidės Kauno rajono savivaldybės muziejaus filialo Antano ir Jono Juškų sodybos tvarkymo darbai. Numatyta atlikti stogo kapitalinį remontą, restauruoti fasadą, įrengti pagalbines patalpas.

Sakralinėms ir kultūros reikmėms tarnaujanti Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia gali atsiverti dar vienu kampu – nuo Kluoniškių kaimo šlaito viršuje planuojamos įrengti regyklos. „Tai būtų tarsi Antano Sutkaus fotogalerijos tąsa ant senojo geležinkeliuko sankasos“, – vizijomis dalijosi meras.

Tinkamai panaudotas paveldas yra puikus būdas stiprinti krašto tapatybę.

Kauno rajono miesteliai neatsiejami nuo čia gyvenusių litvakų. Kartu su Kauno žydų religine bendruomene ir Kultūros ministerija baigiama atnaujinti Čekiškės sinagoga džiugina savo išore, liko užbaigti tik vidaus restauravimo darbus.

Apie šventovės panaudojimą bus diskutuojama su jos savininkais – Kauno žydų religinės bendruomenės vadovais. Atnaujintose patalpose galėtų įsikurti nedidelis muziejus, kuriame vyktų edukacijos, kultūros renginiai. Vilkiją, Čekiškę, Babtus ir Vandžiogalą sujungus turistiniu maršrutu, būtų galima geriau pažinti litvakų kultūrą ir istoriją.

Pasitarime taip pat diskutuota apie galimybes įrengti daugiau informacinių stendų, įamžinti žinomus Kauno rajono žmones, parengti naujų turizmo maršrutų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų