Pakeitė tvarką
Nuo 2015 metų galiojo tvarka, kuomet tarybos nario klausimams buvo skiriama 30, o pasisakymams – 60 sekundžių. Nuo šiol Kauno politikai galės posėdyje pliurpti šiek tiek ilgiau.
Taryba pritarė, kad nuo šiol vienas politikas galės klausimus užduoti per 40 sekundžių, o pasisakymų laikas pailgintas iki 80 sekundžių.
Šie pakeitimai daromi dėl to, jog Vyriausybės atstovas dėl pasisakymų laiko buvo kreipęsis į teismą ir šis nurodė, kad pasisakymai posėdžio metu pernelyg trumpi.
Norėjo daugiau
Vos tik pasirodžius projektui, opozicija nurodė, kad tai – pasityčiojimas ir esą pailginti pasisakymų ir klausimų laiką vos keliomis sekundėmis yra netinkama ir reikia ilginti labiau, galbūt net grąžinti į tvarką, kuri galiojo dar iki 2015-ųjų metų. Tada politikai posėdžio metu galėjo labai ilgai kalbėti, ginčytis, o posėdžiai trukdavo visą dieną.
„Kauno miesto savivaldybės tarybos opozicinė Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, susipažinusi su minėtu sprendimo projektu pažymi, kad Kauno miesto vadovai sąmoningai, tikslingai rodo nepagarbą ne tik Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutarimui dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento nuostatų prieštaravimo Vietos savivaldos įstatymo 24 straipsnio 2 punktui ir visai opozicijai, bet ir žodžio laisvei“, – teigiama išplatintame pranešime.
Vilmanto Raupelio nuotr.
„Pagaliau teismas apgynė demokratiją Kaune. Padėjo tašką dėl užsispyrusio savivaldybės bylinėjimosi. Tačiau Kauno miesto vadovai ir toliau ignoruoja neskundžiamą Lietuvos vyriausiojo administracinio nutartį. Sprendimo projekte Tarybos nariui klausimams pateikti pridėjo 10 sekundžių, o kalbėti diskusijoje pridėjo 20 sekundžių. Jie atvirai ir ciniškai tyčiojasi iš Kauno miesto savivaldybės tarybos narių. Sudaro nepagrįstas procedūrines kliūtis Tarybos nario pareigoms atlikti. Miesto valdantieji ir toliau nenori pripažinti, kad klausimams ir diskusijoms skirto laiko apribojimas prieštarauja šalies įstatymams ir demokratijos principams. Teismas aiškiai pasisakė, kad posėdžio metu vyksta svarstymas“, – teigė Vygantas Gudėnas.
Anot opozicijos atstovų, 2015 m. pakeistus Tarybos veiklos reglamentą ir apribojus klausimams ir pasisakymams numatytą laiką, buvo įtvirtintos nepagrįstos procedūrinės kliūtys tarybos nariui pasinaudoti teise dalyvauti diskusijose posėdyje svarstomais klausimais, žodžiu pateikti pastabas dėl sprendimų projektų ar klausti pranešėjų tai, kas jiems yra neaišku. Todėl posėdžio metu teikė siūlymus kone dvigubai ilginti klausimų ir pasisakymų laiką, tačiau taryba siūlymams nepritarė.
„Taryba nėra kažkoks asmeniškas šou. Pasikalbėti galite ir po posėdžio kavą gerdami“, – replikavo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Opozicija nurodė, kas sprendimą skųs ir dar kartą bandys ilginti pasisakymų laiką.
Taryba nėra kažkoks asmeniškas šou. Pasikalbėti galite ir po posėdžio kavą gerdami.
Siūlo susitarti
Vyriausybės atstovas siūlė susitarti laiką, dėl kurio būtų patenkinti visi tarybos nariai. Valdantieji replikavo, kad taryba susitaria balsuodami ir galioja daugumos principai.
„Teismas pasisakė, kad tarybos nario pasisakymų laikas negali būti susiaurintas vien dėl to, kad jis gali dalyvauti vidiniuose struktūriniuose padaliniuose t. y., komitetuose. Negalima susiaurinti tarybos nario teisių. Kitas dalykas, manau, kad vėl bręsta teisminė byla. Siūlau susitarti, nes, kitu atveju, ko gero, po kelių metų vėl teks pridėti laiko, kol prieisim prie tos minutės. Jei bent vienas tarybos narys pasakys, kad jo teisės ribojamos, tai bus nauja byla“, – aiškino Vyriausybės atstovas.
Vicemeras Andrius Palionis laikėsi pozicijos, kad teismas nepasisakė, koks yra objektyvus ir racionalus laikas pasisakymams.
„Minėjo, kad tai turi tarybos pačios apsispręsti. Dabar sakote, kad bus nauja byla. Tai jei bus minutė, o ne 40 sekundžių, tai nebus skundžiamas? Kuo grindžiama, kad būtent minutė turėtų būti? Nes abu laikai yra subjektyvus dalykas“, – pasisakė mero pavaduotojas.
Dar kiti valdantieji replikavo, kad laiko pakanka, nes posėdžio metu opozicija spėjo visą A4 lapo pasisakymą perskaityti.
Naujausi komentarai