Pereiti į pagrindinį turinį

Kita lakūno S. Dariaus pusė – aistra sportui

2015-07-17 17:30
DMN inf.

Liepos 17 dieną minėdami „Lituanica” skrydžio per Atlantą 82-ąsias metines, renginio „Ąžuolyno bėgimas. Ruduo 2015” organizatoriai nusprendė kiek netradiciškai įamžinti vieną iš šio legendinio įvykio herojų. Stepono Dariaus vardu pavadinta pagrindinė rugsėjo 5-tąją dieną vyksiančio bėgimo renginio distancija.

Liepos 17 dieną minėdami „Lituanica” skrydžio per Atlantą 82-ąsias metines, renginio „Ąžuolyno bėgimas. Ruduo 2015” organizatoriai nusprendė kiek netradiciškai įamžinti vieną iš šio legendinio įvykio herojų. Stepono Dariaus vardu pavadinta pagrindinė rugsėjo 5-tąją dieną vyksiančio bėgimo renginio distancija.

„Steponas Darius geriausiai žinomas kaip pirmasis lakūnas įveikęs Atlantą. Mažai kas mini jo indėlį sporto srityje. O juk jis yra daugelio sporto šakų pradininkas Lietuvoje, mat XIX -XX amžių sankirtoje mūsų šalyje sporto tiesiog nebuvo“, – sako S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus.

S. Darius – ieties metimo rekordininkas

Lietuvos sporto muziejaus direktoriaus Prano Majausko teigimu, daugelis istorikų S. Darių linkę vadinti Lietuvos sporto tėvu: jis ne tik pats sportavo, bet ir buvo visos eilės sporto organizacijų įkūrėjas.

„S. Darius buvo vienas geriausių vartininkų ir didelis futbolo entuziastas. Jis yra lengvosios atletikos ieties metimo rekordininkas ir trijų Lietuvos greitojo čiuožimo rekordų autorius. Jo iniciatyva buvo įkurtas Kauno jachtklubas, vystomas būriavimo sportas, organizuojamos šaudymo varžybos, kuriose jis ir teisėjaudavo. Steponas yra vienas iš pagrindinių Lietuvos aeroklubo sumanytojų ir steigėjų. Be to, degė aistra beisbolui ir boksui. Jau nekalbant apie tai, kad jis – mūsų mylimo krepšinio pradininkas Lietuvoje“, – vardina P. Majauskas.

Pasak istoriko, S. Darius 1923 metų gruodį surengė pirmąsias oficialias Lietuvos bokso pirmenybes. Iš emigracijos grįžęs S. Darius įsiliejo į Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos veiklą, o 1923 – 1926 metais jai pirmininkavo. Įkūrė Lietuvos sporto ir Lietuvos futbolo lygas. S. Dariaus pastangų dėka pradėtas statyti pirmasis stadionas Kauno ąžuolyne, kuris tuo metu buvo savotiškas Laikinosios sostinės sporto centras.

Kauno Ąžuolynas – Lietuvos sporto gimtinė

„Galima sakyti, kad Kauno ąžuolyne, kuriame tuo metu ošė miškas ir pievose ganėsi gyvuliai, gimė tokios sporto šakos kaip lengvoji atletika, futbolas, lauko tenisas. Vėliau čia pastatytas pirmasis stadionas, Kūno kultūros rūmai, Kauno sporto Halė, Dainų slėnis, kuriame įrengtas šuolių su slidėmis tramplynas, o dar vėliau – teniso kortai, lengvosios atletikos metimų aikštė“, – pasakoja P. Majauskas.

Tęsdami dar tarpukariu Ąžuolyne susiformavusias tradicijas, S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras šiais metais pradėjo organizuoti bėgimo renginius. Šių metų pavasarį vyko pirmasis, o rudenį planuojamas jau antrasis bėgimas, skirtas tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Planuojama, kad ir ateityje šie renginiai vyks du kartus metuose.

„Pirmosios Lietuvos lengvosios atletikos varžybos vyko Kaune 1919 metų liepą. Žmonės bėgiojo ąžuolyne, pasivaikščiojimui skirtuose takuose. Sportininkai startuodavo parke, pievose, nes tuo metu sporto aikščių nebuvo. Nors šiandien jau turime galimybę mėgautis moderniais sporto aikštynais, ąžuolyno parkas vis dar traukia žmones kaip aktyvaus laisvalaikio vieta“, – sako S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius G. Bielskus.

Rudenį vyksiančio Ąžuolyno bėgimo naujovė – galimybė susipažinti su skirtingomis sporto šakomis ir jas išbandyti sporto mugėje. Kaip ir pavasarį, renginio dalyviams siūloma rinktis įvairiausias distancijas pagal savo pajėgumą: nemokami „Fun Run“ bėgimai mėgėjams, vaikams ir šeimoms bei 5, 10 ir 15 km sportinės distancijos profesionalams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų