Užstoja šviesą
Į "Kauno dieną" kreipėsi Taikos pr. 63 gyventoja Vaclava Barniškienė. Anot moters, bendrijos pirmininkė Marija Mikalauskienė esą tyčia blogina jos gyvenimo sąlygas.
Kaunietė tikino, kad ne kartą kreipėsi į pirmininkę su prašymu nugenėti medžių šakas, kurios ne tik užstoja šviesą, bet pučiant smarkesniam vėjui, remiasi į jos langus. Tačiau medžių niekas nenugenėjo.
"Kai būna audra, šakos lenda į langus. Mes prašome tik nugenėti. Kai lapai būna, tai iš viso tamsu. Ne kartą pas mane pirmininkė buvo į butą atėjusi ir vis sako, kad pas mane labai tamsu, po to pasijuokia, kad jai šviesu. Aš net vasarą už elektrą didelius pinigus moku, nes visada šviesą turiu deginti. Ji buvo ne kartą man prižadėjusi nugenėti, tačiau taip ir nesulaukiu", – skundėsi moteris.
V.Barniškienė nustebo, kai balandžio pradžioje darbininkai pradėjo genėti kitoje namo pusėje esančius medžius. Jie gerokai toliau nuo namo. Taikos pr. 63-iąjį daugiabutį namą nuo nugenėtų medžių skyrė automobilių aikštelė ir šaligatvis. Kelis medžius dar kovo pabaigoje darbininkai iš viso nupjovė. Moteris tikino, kad sutvarkyta tik ta pusė, kurioje gyvena pati pirmininkė.
Kalbėjau su darbininkais, klausiau, kodėl iš kitos pusės medžių negenėjo, atsakė, kad jiems pirmininkė uždraudė ten genėti.
"Ten sveikus medžius nupjovė, nes, matyt, jai trukdė, kadangi čia savo automobilį laiko. Kalbėjau su darbininkais, klausiau, kodėl iš kitos pusės medžių negenėjo, atsakė, kad jiems pirmininkė uždraudė ten genėti. Skambinau jai pačiai, tai vėl pareiškė, kad jai netrukdo tie medžiai", – piktinosi namo gyventoja.
Anot jos, ne vieną kartą jau buvo skelbtas susirinkimas, tačiau reikiamo gyventojų kvorumo nesusirenka. Tada skelbiamas antras šaukimas į susirinkimą, jei ir tuomet nesusirenka bent pusė gyventojų, vis tiek prasideda darbai ir visas namas turi mokėti už darbus, kuriuos sugalvojo pirmininkė.
"Nebūna niekada kvorumo, ji tai puikiai žino. Po kelių dienų susirenka keli gyventojai ir už visus nubalsuoja. Ką jie nori daryti, tą ir daro. Iš mūsų pusės ir suoliukus nuėmė, į savo pusę pastatė", – skundėsi V.Barniškienė.
Vaclava Barniškienė
Benamių kaimynystė
Daugiabučio gyventoja guodėsi, kad ramiai gyventi trukdo ir po balkonais jau daugiau nei metus apsistoję benamiai. Jie ne tik drumsčia gyventojų ramybę, vartoja alkoholį, bet ir kelia susirūpinimą dėl higienos.
"Smirda čia nuo jų, netvarką daro, šiukšles visur mėto. Kiek kartų prašiau pirmininkės, kad juos iškeltų, tvarką padarytų, bet ji tik ateina, pažiūri ir sako, kad jai nesmirdi ir ji savo rankų į š... nekiš. Žinoma, juk ne po jos balkonu miega. Gal jai ir nesmirdi, o kiti gyventojai turi kentėti. Kai buvo šalčiau, tai jie ir į laiptines sulįsdavo", – rodydama į nelauktus gyventojus po balkonais sakė ponia Vaclava.
Ji tikino, kad benamiai kartais pasikeičia, užuovėją randa vis kiti gyventojai, tačiau bendras netvarkos vaizdas nesikeičia. Dabartiniai benamiai kartu laiko ir agresyvų šunį.
"Jis piktas, nuolat puola žmones. Šiame name gyvena nemažai senolių, kurie prižiūri vaikus, tad ką jie darys, kai šuo įkąs vaikams? Kas tada bus kaltas?" – toliau dėstė daugiabučio gyventoja.
Netinka tik vienam?
Taikos pr. 63-iojo namo bendrijos pirmininkė M.Mikalauskienė "Kauno dienai" tikino, kad problemų nėra. Anot jos, skundžiasi tik viena kaimynė.
"Tie medžiai, kurie yra toliau namo, buvo nupjauti, kad būtų šviesiau. Šakos buvo žemai, pro juos ir praeiti neįmanoma. Tų medžių, kurie yra arčiau namo, aplinkosaugininkai neleidžia pjauti. Ten ir nėra ką genėti, kiti gyventojai pyksta, kad tie medžiai nuo genėjimo jau sugadinti. Iš gamtos apsaugos jau seniau gavau baudą, kad jie be leidimo buvo nugenėti, bet baudą sumokėjo tie, kurie nupjovė. Dabar buvo susirinkimas, keturi žmonės nuėjome prie tų medžių kitoje pusėje. Vyrai su metru pamatavo, kad šaka nuo namo nutolusi 4 metrus, tai kaip ten gali tos šakos langus siekti", – pareiškė pirmininkė.
Anot jos, dalis gyventojų nenori, kad būtų genėjami tie medžiai, todėl esą skundžiasi tik viena kaimynė. M.Mikalauskienė teigė, jog leis genėti už namo esančius medžius tuo atveju, jei apie genėjimo būtinybę nurodys miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus specialistai. Kitu atveju, ji vadovausis daugumos gyventojų nuomone ir medžių negenės.
Į redakciją skambinusi V.Barniškienė teigė, jog tikrai ne ji vienintelė skundžiasi dėl negenėtų šakų. Anot jos, laiptinėje dauguma gyventojų yra vyresnio amžiaus, todėl į susirinkimus negali eiti dėl sveikatos, tačiau jiems taip pat norėtųsi vasarą gauti šviesos ir nedeginti elektros.
"Iš trečio aukšto vieno buto atėjo kaimynė, pakvietė pas ją, tai aš išsigandau. Šakos jau pas ją ant langų. Ji tikino, kad laukia ir pirmininkės pas save, kad pažiūrėtų, bet ši neateina", – bendrijos pirmininkės kalbas bandė paneigti V.Barniškienė.
Namo pirmininkė užsiminė ir apie tai, kad bandė kovoti su benamiais, tačiau patys gyventojai nesuinteresuoti, jog nelaukti kaimynai būtų iškeldinti.
"Kreipiausi ir į savivaldybę, ir į policiją, bet niekas nieko negali apdaryti, nes jie yra benamiai. Dabar patarė rašyti įgaliotiniam, gal jis ką padarys. Jei ne, reikės prievarta iškeldinti. Jei mes grotas čia uždėtumėme, būtų pilna šiukšlių, nes ten praeina žmonės. Kai teritoriją apsitversime, tada gal ir nebus tų praeivių. Aš benamiams pasakiau, kad jie turi išsikelti iki gegužės 2 d. Tačiau patys gyventojai nenori tos vietos tvarkyti, nes galvoja, kad čia tik pirmininkė turi tvarkyti", – sakė Taikos pr. 63-iojo namo bendrijos pirmininkė M.Mikalauskienė.
Išduotas leidimas
Kauno miesto savivaldybės atstovai patvirtino, jog bendrijai išduotas leidimas kirsti ir genėti dalį medžių. Taip pat patarė, kur kreiptis dėl benamių iškeldinimo.
Alinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė "Kauno dienai" nurodė, kad minėtu adresu išduotas leidimas kirsti dvylika medžių ir šaltalankių gyvatvorę bei šešiolika medžių genėti. Šis leidimas galioja metus.
"2018 m. vasarį buvo gautas bendrijos pirmininkės prašymas išduoti leidimą vaiskrūmiams, vaismedžiams ir nudžiūvusiems, aplūžusiems medžiams kirsti ar genėti. Kartu buvo pateiktas protokolas, iš kurio matoma, kad buvo vykdoma gyventojų apklausa. Iš viso išsiųsti 144 biuleteniai, 104 grąžinti (96 pritarė tokiam prašymui, 8 nepritarė). Pažymėtina, kad siūlomas sprendimas susideda iš dviejų dalių: pirmoji (tam ir buvo teiktas prašymas) vaiskrūmių, vaismedžių ir nudžiūvusių, aplūžusių medžių kirtimas ar genėjimas ir antroji: ateityje tvarkant teritoriją (įrengiant vaikų žaidimų aikštelę, suaugusiųjų poilsio aikštelę, automobilių stovėjimo aikštelę, važiuojamąją dalį, šaligatvius) reikės nugenėti, nupjauti blogos būklės šakas, pašalinti medžius ir atsodinti naujus želdinius. Taigi matoma, kad bendros teritorijos tvarkymas vyksta atsižvelgiant į bendrijos narių nuomonę", – konstatavo R.Savickienė.
Miesto savivaldybės atstovai nurodo, kad benamiais asmenimis rūpinasi seniūnijos, jos bendrauja su Socialinių paslaugų centru. Viešosios tvarkos skyriaus specialistai gali tik užfiksuoti pažeidimą. Jeigu tokie asmenys kelia grėsmę gyventojų saugumui, šie turėtų kreiptis arba į Viešosios tvarkos skyrių arba į policiją.
Naujausi komentarai