Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno kovos menų akademijoje dundės japoniškas būgnas

2018-10-28 07:00

"Nesvajoti – tai stovėti vietoje. Pagaliau svajonė virto tikrove, tad žengėme didelį žingsnį į priekį", – sakė vienas Kauno kovos menų akademijos (KKMA) steigėjų Remigijus Kaminskas.

Ugdys ne vien olimpiečius

Į įkurtuves neatsitiktinai susirinko karatė, dziudo, taekvondo, bokso, muai tai, aikido, džiudžitsu ir kitų kovos menų federacijų, klubų vadovai, treneriai, sportininkai – nuo šiol jie visi laukiami po KKMA stogu.

"Akademijos prioritetas – olimpinės sporto šakos: karatė, dziudo, tekvondo, tačiau rengsime ir kitų kovos menų treniruotes. Be to, nebus gėda čia pasikviesti svečių, bus sudarytos sąlygos nacionalinių rinktinių stovykloms, galės susiburti ir pasportuoti veteranai", – kalbėjo vienas karatė Lietuvoje pradininkų ir KKMA steigėjas Kazimieras Bartkevičius.

Simboliška, kad KKMA direktorius R.Kaminskas – buvęs K.Bartkevičiaus auklėtinis, Lietuvos karatė čempionas, o trečiasis akademijos steigėjas – kovos menams neabejingas žinomas verslininkas, Kauno bendrovės "Alseka" vadovas Marius Koncevičius.

"Man patiko entuziastinga Remigijaus idėja, patikėjau ja ir nusprendžiau prisidėti. Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti tai, ką planavome", – kalbėjo M.Koncevičius.

Pagrindinis KKMA rėmėjas – buvęs triskart Lietuvos karatė čempionas, taip pat K.Bartkevičiaus auklėtinis Arūnas Martinkevičius.

"Tas, kuris bent kartą žengė ant tatamio kovoti, niekada to nepamirš, ir nesvarbu, ar sportuodamas išvis laimėjo medalių, titulų", – teigė koncerno SBA prezidentas.

Prisiminė pusrūsius

KKMA įsikūrė patogioje Kaune vietoje – Jonavos gatvėje. Pratyboms ir edukaciniams bei kitokio pobūdžio renginiams skirtos salės įrengtos pagal japoniškas tradicijas, sportininkams skirti aukščiausios kokybės treniruočių reikmenys.

Ypatinga erdvė – dzen salė jogos užsiėmimams ir psichologiniam kovotojų pasiruošimui.

Karatė salėje stovi didžiulis japoniškas būgnas. Jį į Kauną atgabeno po Europą gastroliavę Japonijos mušamųjų instrumentų muzikantai.

Buvo metas, kai treniravomės basi ant betoninių grindų, drėgnuose pusrūsiuose, tačiau iš tarptautinių varžybų grįždavome su pergalėmis ir trofėjais.

"Būgno dūžis – ženklas pradėti ar baigti darbą, paskelbti naujieną. Be to, Japonijoje prieš karatė treniruotes ar varžybas toks būgnas – nusiteikimo, įkvėpimo priemonė. Ten jis mušamas vis internsyviau ir vis garsiau, sportininkai prieš kovas netgi panyra į transą", – pasakojo K.Bartkevičius.

"Aplinka ir sąlygos sportuoti – puikios", – reziumavo Lietuvos nusipelnęs dziudo treneris, olimpiečius Algimantą Merkevičių, Marių Paškevičių, Karolį Baužą išugdęs Petras Vinciūnas.

"Kolegos, prisiminkime: buvo metas, kai treniravomės basi ant betoninių grindų, drėgnuose pusrūsiuose, tačiau iš tarptautinių varžybų grįždavome su pergalėmis ir trofėjais. Linkiu, kad ir šioje akademijoje užaugsianti kovotojų karta garbingai tęstų mūsų pradėtas tradicijas", – sakė Lietuvos karatė federacijos (LKF) prezidentas Romas Vitkauskas.

Kuria šlovės galeriją

Pasak K.Bartkevičiaus, artimiausiu metu bus suburtas patyrusių trenerių kolektyvas, patvirtintos darbo programos, pratybų tvarkaraščiai.

"Priimsime ir pradedančiuosius – kad ir penkerių metų vaikučius, ir jau įgūdžių sukaupusius, aukštesnio meistriškumo sportininkus", – teigė Lietuvos šotokan karatė federacijos (LŠKF) prezidentas, Kauno klubo "Samurajus" įkūrėjas.

"Nauja mūsų svajonė – išugdyti kovotojų olimpiečių", – pridūrė R.Kaminskas.

Akademijoje jau pradėta kurti žymiausių visų laikų Lietuvos kovos menų meistrų šlovės galerija. Pirmasis eksponatas – KKMA idėjos autoriaus R.Kaminsko kumščio įspaudas.

Per įkurtuvių iškilmes molio plokštelėse savo kumščio įspaudus paliko K.Bartkevičius, M.Koncevičius, A.Martinkevičius, P.Vinciūnas, R.Vitkauskas, taip pat prie Lietuvos karatė ištakų stovėję Saulius Veprauskas, Jurgis Škėrys, Jonas Gylys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų