„LGGC teiks ne tik gydymo paslaugas. Labai svarbi veikla bus edukacijos ir švietimas“, – teigė Veterinarijos akademijos kancleris prof. dr. Mindaugas Malakauskas.
Nors centras gyvuoja dar tik mėnesį, tačiau globotinių jame netrūksta. „Dauguma gyvūnų čia sulauks laikinos globos, tačiau lauko voljeruose ketiname priimti ir apgyvendinti nuolatinei globai laukinius gyvūnus. Per edukacijas pasakosime jų istorijas, kaip jie pas mus pateko, kodėl. Mokysime, ko nedaryti, kad natūralioje gamtoje gyvenantys gyvūnai nepakliūtų pas mus“, – pasakojo centro vadovė Justina Morkūnaitė.
Anot direktorės, kartais ir per didelė meilė gyvūnams kenkia. „Vaikai lesina paukščius netinkamai, šeriame laukinius gyvūnus, nors to daryti nereikėtų, nes paskui jie tingi patys ieškoti maisto. Visuomenei trūksta žinių, tad norime ją edukuoti“, – tvirtino J. Morkūnaitė.
Savivaldybė su LSMU yra pasirašiusi sutartį, o šis centras yra universiteto padalinys. „Norime su jumis aktyviai bendradarbiauti ir šviesti ne tik mūsų vaikus, bet ir suaugusiuosius. Pakaunės mokyklose veikia STEAM programa, orientuota į gamtos mokslus, tad įvairios edukacijos LGGC galėtų praplėsti mokinių žinias. Vyresniųjų klasių mokiniai, kurie jau renkasi būsimas studijas ir galvoja apie veterinariją, galėtų plačiau susipažinti su šia specialybe“, – sakė Kauno rajono savivaldybės vicemerė Raminta Popovienė.
Vicemerė užsiminė, kad vaikams būtų patrauklu ir vasaros stovyklėlės šiame centre, kuriame lauktų interaktyvios ir praktinės užduotys apie laukinius gyvūnus.
Centras, bendradarbiaudamas su savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriumi, artimiausiu metu išanalizuos visus siūlymus ir sieks sukurti bendrą programą, orientuotą į vaikų ir suaugusiųjų švietimą.
Kauno rajone, Muniškių kaime, atidarytas LGGC yra pirmoji tokio lygio įstaiga ne tik Kauno rajone, bet ir Lietuvoje. Jis veikia visą parą, septynias dienas per savaitę. Čia rūpinamasi iš laukinės aplinkos paimtų, sulaikytų, konfiskuotų laukinių gyvūnų priežiūra, globa ir gydymu.
Naujausi komentarai