Pereiti į pagrindinį turinį

V. Čmilytė-Nielsen: užsibrėžėme tikslą liberalams grįžti kaip solidžiai, patikimai jėgai

2023-09-16 08:55

Liberalų sąjūdžio vadove trečiai kadencijai perrinkta Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad liberalai užsibrėžė grįžti kaip solidi, patikima jėga, o dirbdami valdančiojoje koalicijoje stengiasi nežadėti neįgyvendinamų dalykų, nemanipuliuoti, neklaidinti, vertinti pasitikėjimą ir padorumą, daryti atsakingus sprendimus, galvojant ne kadencijomis, o kartomis.

Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Jūsų įvertinimas man labai svarbus, turint galvoje didėjantį aktyvumą ir akivaizdų partijos krypties palaikymą. Šis rezultatas rodo susitelkimą bendram tikslui, kartu tai ir pastarųjų ketverių metų įvertinimas“, – per partijos suvažiavimą Kaune šeštadienį kalbėjo partijos pirminikė V. Čmilytė-Nielsen.

„Prieš ketverius metus tapusi partijos pirmininke, tuometinę situaciją vertinau labai realistiškai. Tada pasirinkome nelaukti stebuklo, o imtis nuoseklaus, kartais pakankamai komplikuoto ir daug jėgų reikalaujančios partinės organizacijos tvirtinimo darbo. Užsibrėžėme tikslą burti liberalaus mąstymo žmones po viena vėliava, kurti sąlygas liberalams sugrįžti kaip solidžiai, patikimai ir atsakingai jėgai, tada deklaravome – mes, Liberalų sąjūdis, esame pasirengę šio proceso dalimi, šių metų rinkimai tai dar kartą įrodė“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Savivaldos rinkimuose Liberalų sąjūdis iškovojo devynis merų postus, 135 partijos nariai tapo tarybos nariais.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, kaip juridiniam asmeniui, 2017 metais buvo pareikšti įtariamai dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei  piktnaudžiavimo vienoje didžiausių ir garsiausių politinės korupcijos bylų – koncerno „MG Baltic“, pakeitusio pavadinimą į „MG grupė“, byloje. Teisėsaugos įtarimų korupcija toje pačioje byloje sulaukė ir tuometis partijos lyderis Eligijus Masiulis, jis kaltintas ėmęs kyšius iš tuometinio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio.

Vyriausioji rinkimų komisija dėl nustatytų šiurkščių rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimų nusprendė neskirti Liberalų sąjūdžiui pusmečio dotacijos, siekiančios beveik 400 tūkst. eurų.

Po šių įvykių Liberalų sąjūdžio reitingai smuko.

Pernai Vilniaus apygardos teismas visus kaltinamuosius, tarp jų ir Liberalų sąjūdį bei E. Masiulį, visiškai išteisino. Prokuratūra su šiuo nuosprendžiu nesutiko ir jį apskundė Apeliaciniam teismui. Šio teismo kolegija savo verdiktą skelbs lapkričio 22 dieną.

Nei partija, nei kiti byloje kaltinimų sulaukę buvo liberalai savo kaltės dėl korupcijos niekada nepripažino.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, laisvė išgrynina vertybes, sukuria sąmoningo apsisprendimo situaciją, kai pasirenkama ne žadėti neįgyvendinamų dalykų, nemanipuliuoti, neklaidinti, vertinti pasitikėjimą ir padorumą, daryti atsakingus sprendimus, galvojant ne kadencijomis, o kartomis.

„Šių principų stengiamės laikytis ir būdami valdančiojoje koalicijoje nors buvo situacijų, kai pasirinkimas buvo labai nelengvas, tai liečia ir nacionalinio saugumo be ir žmogaus teisių koliziją, ir geopolitinius ir aplinkosauginius iššūkius. Ir tai, kad turime pakankamai stabilų visuomenės dalies, vertinančios liberalią darbotvarkę, palaikymą, rodo, kad mūsų pozicija vertinama teigiamai“, – džiaugėsi partijos vadovė.

Praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio vadove trečiai kadencijai perrinkta Seimo vadovė V. Čmilytė-Nielsen.

Už jos kandidatūrą balsavo 1024 arba 88 proc. rinkimuose dalyvavusių partijos narių.

Europos šachmatų čempionė V. Čmilytė-Nielsen Liberalų sąjūdžiui vadovauja nuo 2019 metų.

Liberalai Seime turi 12 atstovų.

Dėl kandidato į prezidentus apsispręs gruodį

Liberalų sąjūdis dėl partijos pretendento kandidatuoti Lietuvos prezidento rinkimuose spręs gruodį vyksiančioje Liberalų sąjūdžio Taryboje.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio suvažiavime šeštadienį patvirtinti partijos pirmininko rinkimų rezultatai, praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio vadove trečiai kadencijai buvo perrinkta Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jos pavaduotojais paskirti Joniškio meras Vitalijus Gailius, Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Kultūros ministras Simonas Kairys, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Plungės rajono meras Audrius Klišonis, Kaišiadorių meras Šarūnas Čėsna bei advokato padėjėjas Matas Lasauskas. Pirmąja pirmininkės pavaduotoja patvirtinta Seimo narė Edita Rudelienė, pranešė partija.

Perrinkta pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad šiame suvažiavime suformuota lyderių komanda, pasiruošusi vesti partiją į rinkimus.

„Visų pirma, noriu padėkoti liberalų bendruomenei už pasitikėjimą ir galimybę dirbti dar vieną kadenciją. Antra, noriu pasidžiaugti naujai išrinktais Valdybos, Etikos ir skaidrumo bei Kontrolės komisijos nariais – tai žmonės, pasiryžę dirbti dėl liberalių idėjų sklaidos ir nuolat augančios, stiprėjančios partijos,“ – pranešime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Suvažiavime tiesiogiai išrinkta 15 Valdybos narių, jais tapo minėti Edita Rudelienė, Simonas Kairys, Eugenijus Gentvilas, Šarūnas Čėsna, Vitalijus Gailius, Tauragės meras Dovydas Kaminskas, Audrius Klišonis, Ona Aleksiūnaitė, Simonas Gentvilas, Joniškio rajono savivaldybės tarybos Marcijonas Urmonas, Seimo narys Andrius Bagdonas, Asta Ulinskaitė, Edmundas Kvederis, Matas Lasauskas ir Elektrėnų meras Gediminas Ratkevičius.

Kiti dešimt Valdybos narių renkami regionuose.

Į Etikos ir skaidrumo komisiją išrinkta 11 narių: Inesa Židonytė, Irma Smalskienė, Teresė Škutaitė, Rasa Gruodytė, Kristina Čimkutė, Gintarė Rakauskienė, Gediminas Tarasevičius, Vaidas Ratkevičius, Rūta Pocienė, Vytautė Venckūnaitė, Marina Zolotova.

Į Kontrolės komisiją išrinkti septyni nariai: Aira Visockaitė, Vaidas Kurganas, Živilė Dastikienė, Indrė Stalnionienė, Deimantė Laumytė, Jovita Jančauskienė ir Neringa Akulavičienė.

Per suvažiavimą taip pat atnaujinti įstatai, užtikrinsiantys sklandesnę partijos veiklą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų