Per Mastaičius tekančio upelio tarša bus sustabdyta

  • Teksto dydis:

Kauno rajono savivaldybė kartu su gyventojais ieško sprendimų, kaip sustabdyti per Mastaičių gyvenvietę tekančio Aukštažio upelio teršimą nuotekomis.

Savivaldybė ne kartą kreipėsi į buitinių nuotekų trasos nuo gyvenamųjų kvartalų Samanų ir Miglės gatvėse statytoją Arūną Virginijų Golubkevičių, prašydama užtikrinti tinkamą nuotekų sistemos veikimą ir užkirsti kelią nuotekoms patekti į upelį.

Verslininkas atsakomybės kratosi, tvirtindamas, kad pagal sutartį nuotekų valymo priežiūrą vykdo UAB "Ekologiniai projektai", tačiau šios bendrovė atstovai neigia sudarę sutartį.

Kol Aplinkos apsaugos departamentas aiškinasi, kas vis dėlto atsakingas už taršą, priemonių ėmėsi Kauno rajono savivaldybė. Administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius sakė, kad perimti privataus asmens buitinius nuotekų valymo įrenginius ir tinklus, kurie nėra įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ir juos tvarkyti savivaldybė neturi teisinio pagrindo.

Savivaldybės UAB "Giraitės vandenys" specialistai dar praėjusių metų spalį įvertino įrenginių būklę ir pateikė savo išvadas. Buvo nustatyta, kad Samanų gatvėje esantys nuotekų valymo įrenginiai neatitinka Statybos techninio reglamento reikalavimų. Išvadoje nurodoma, kad viso kvartalo nuotekų kiekis iš 89 butų yra daug didesnis nei valymo įrenginių našumas, jie turėjo valyti tik iš 32 butų išleidžiamas nuotekas.

"Giraitės vandenys" išvalė susikaupusias nuosėdas ir atkūrė dumblo grąžinimo linijos darbą.

Specialistai patarė, kad geriausias sprendimas būtų nutiesti naują slėginę nuotekų liniją nuo Miglės ir Raskilų gatvių sankryžos iki Miglės ir Garliavos gatvių sankryžos. Šis ir kiti siūlymai buvo svarstomi savivaldybės organizuotuose pasitarimuose su vietos bendruomene.

Gyventojai nutarė steigti juridinį asmenį, kreiptis į valymo įrenginių aptarnavimo darbus atliekančią įmonę ir užsakyti įrenginių išplovimo paslaugą, taip pat organizuoti mėginių paėmimą iš šulinio prie valymo įrenginių. Įmonė ar asmuo, kuris atlikus tyrimą bus nustatytas kaltu, gyventojams turės atlyginti visas išlaidas, patirtas prižiūrint nuotekų tinklus.

Savivaldybė pažadėjo prisidėti tiesiant naują trasą ir imtis priemonių, kad statytojas prisiimtų atsakomybę. "Šių metų sausio pabaigoje kreipėmės į Kauno apygardos prokuratūrą, prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Iš pradžių atsisakius tai daryti, balandį tyrimas vėl atnaujintas. Teisėsaugos institucijoms išsiaiškinus visas aplinkybes paaiškės, ką reikėtų daryti toliau", – teigė Š.Šukevičius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

AS

AS portretas
Matijosaiti ,o kada bus sustabdytas Gryciupio upelio tersimas.?Ne plestis galvok o tvarkykis mieste

anonimas

anonimas portretas
Nesažinigi verslininkai, gavę nesažiningu būdu statybos leidimus, prikepa vidury laukų namų, juos išparduoda, pasidaro gerą biznį ir vėliau kratosi bet kokios atsakomybės. Venkite bet kokių verslo ar darbo santykių tiek su kvartalo vystytoju Arūnu Virginijumi Golubkevičiumis, tiek su įmone UAB ,,Ekologiniai projektai". Pastaroji įmonė iš gyventojų, sudarę sutartis, rinko lėšas įrenginių priežiūrai, o vėliau paaiškėjo kad jie tik rinko pinigus ir nevykdė jokio aptarnavimo. Kai išlindo viskas į viešumą, tą pačią dieną nutraukė visas sutartis su gyventojais ir dabar bando įrodyt kad apskritai niekada jokių sutarčių su gyventojais neturėjo.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių