Pagalbos socialiniuose tinkluose moteris kreipėsi šeštadienį. „Gal kas nors turite deguonies aparatą?“ – klausė ji. Paaiškino, kad jos sergančiai mamai iki pavojingo rodiklio nukrito deguonies kiekis kraujyje.
Kaune gyvenančiai mamai buvo iškviesta greitoji pagalba, ji nuvežta į ligoninę, tačiau dėl vietų trūkumo, atlikus būtinus tyrimus, davus pakvėpuoti deguonies, ji buvo išleista namo.
„Šiai minutei nėra kritinė situacija (deguonies rodiklis SpO2 šokinėja – 92-96), bet nežinome, kas bus vakare“, – rašė sergančios moters dukra.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Portalui kauno.diena.lt moteris pasakojo apskambinusi įmones, kurios nuomoja deguonies apartus, tačiau paaiškėjo, kad įmonės deguonies aparatų poreikį žymi eilėje, kurioje jau 20 žmonių.
Kitos įmonės nurodė, kad artimiausiu metu turės deguonies apartų, tačiau tą akimirką padėti negalėjo.
Dėl deguonies trūkumo apmiršta organai ir, pasiekus kritinę ribą, žmogus gali numirti.
„Mums atsiliepė žmogus, kuris turėjo deguonies aparatą ir šiuo metu jo nenaudojo. Važiavome į Ukmergę pasiimti ir tada nuvežėme mamai į Kauną. Labai nudžiugino, kad tiek gerų žmonių aplinkui, kurie dalinosi šia pagalbos žinute“, – pasakojo moteris.
Pašnekovė išskyrė dar vieną momentą: „Profesorius Vytautas Kasiulevičius buvo rašęs, kad rekomenduotų žmonėms turėti namuose pulsoksimetrą ir esant prastai savijautai tikrintis deguonies kiekį kraujyje, nes dėl deguonies trūkumo apmiršta organai ir, pasiekus kritinę ribą, žmogus gali numirti. Gerokai anksčiau nupirkau pulsoksimetrą ir nusiunčiau tėvams“, – pasakojo rūpestinga dukra.
Pulsoksimetras greitai matuoja kraujo įsisotinimą deguonimi (SpO2) ir pulsą. Naudotis juo paprasta, tam nereikia turėti kažkokių specialių įgūdžių. Turint šį 30-40 eurų kainuojantį aparatą kiekvienas galėtų stebėti ir vertinti savo būklę.
Norite pranešti naujieną? Rašykite mums adresu [email protected] arba spauskite čia.
Naujausi komentarai