600 atlikėjų – Rotušės aikštėje
„Labai norėjome, kad ši mugė pritrauktų unikalius, savo rankomis vienetinius darbus gaminančius mūsų amatininkus, maisto specialistus ir ūkininkus. Stengėmės surengti ryškią kultūrinę mugės dalį. Tikime, kad mums pavyko tai padaryti. Miesto mugė turi būti ne turgus, o proga savo kūrybą ar kraštą pristatyti. Džiugu, kad nemažai dėmesio sulaukė toliausiame mugės taške – Rotušės aikštėje vykę Lietuvos regionų prisistatymai. Pavykusiais laikome ir gurmaniško bei tradicinio maisto festivalius“, – pasakojo renginio organizatorius, Všį „Sukurta LT“ vadovas Darius Straigis.
Rotušės aikštėje susipažinti buvo galima ne tik su regionų, bet ir su kalvių, stogdengių, klumpių drožėjų, muilo, smilkalų gamintojų amatais ir gyvenimu. Buvo verdama sriuba, kepama tradicinė duona, vyko vilnos vėlimo užsiėmimai, medžio lėlių gamyba ir daugybė kitų įdomybių.
„Skaičiuojame, kad vien ant Rotušės aikštės scenos lipo apie 600 atlikėjų iš 50 kolektyvų. Jiems vadovavo renginio režisierius ir vedėjas Gintaras Vidmantas. Mugė sulaukė ir garbių svečių. Čia apsilankė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su komanda. Jis mokėsi pinti iš vytelių, išbandė kitus amatus“, – pasakojo už koncerto dalį atsakinga Aistė Grybauskienė.
Muzika ir krepšinis – jaunimo zonoje
Šeštadienį ir sekmadienį atgijo ir Jaunimo zona, įsikūrusi prie Kauno muzikinio teatro. Čia praeivius tapti dalyviais kvietė skraidyklių, riedžių lenktynės, žongliravimo ir šokių pamokos bei kitos pramogos. Organizatoriai juokiasi, kad mugė tik įrodė, jog Kaunas – krepšininkų miestas. Populiariausia pramoga tapo mėtymo į krepšį rungtis, sulaukusi apie 150 dalyvių.
Miesto mugė turi būti ne turgus, o proga savo kūrybą ar kraštą pristatyti.
Vis dėlto šeštadienio stipriausiu akcentu tapo autorinių dainų „Unikalūs paradoksai“ konkursas.
„Šis konkursas viršijo visus mūsų lūkesčius. Žiūrovams pageidaujant, konkursą net teko pratęsti – scenoje pasirodė dar dvi jaunimo grupės ne konkurso tvarka. Iš daugiau nei 10 dalyvių geriausios grupės titulą iškovojo vilniečiai „Black Biceps“, o apdovanojimas už geriausią kūrinį atiteko kauniečių grupei „Vandenilis“, – pasakojo už Jaunimo zoną atsakinga, renginių organizatorių studijos „Muha“ vadovė Audronė Arkauskaitė.
Dalyvius vertino Lietuvos bliuzo karalienė Arina, muzikos ir kino prodiuseris Dalius Pletniovas, roko gitaristas ir prodiuseris Giedrius Balčiūnas-Jumbo, profesionalus vokalistas ir gitaristas Ramūnas Difartas ir muzikos klubo „Lemmy“ bendraturčiai Nerijus Vorobėjus ir Simonas Krasauskas.
Skaičiuojama, kad per konkursą ir kitus pasirodymus ant Jaunimo zonos scenos savo talentus pademonstravo apie 200 atlikėjų. Šeštadienį mugės svečius stebino ir su spalvotų dūmų uždanga iš Vilniaus atvykusios asociacijos LMK nariai. Jie smalsuolius supažindino su motociklizmo Lietuvoje istorija, saugaus eismo taisyklėmis bei apdovanojo klausytojus atšvaitais.
Mugėje – prekiautojų įvairovė
Mugėje daugumą sudarė lietuvių prekybininkų gaminiai, tačiau buvo galima rasti ir Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Vengrijos, Gruzijos ir kitų šalių amatininkų darbų, atsivežtų išskirtinių maisto produktų.
„Labai stengėmės, kad mugėje būtų prekiaujama tik originaliais, rankų darbo ar savo jėgomis gamintais produktais. Čia buvo galima rasti ir vienetinių drabužių, keramikų, juvelyrų, mezgėjų, kalvių, drožėjų, dailininkų ir kitų menininkų bei amatininkų gaminių, taip pat ir vietinių ūkių gaminamų ir ruošiamų maisto produktų, kitų ūkio reikmenų. Artėjant šv. Velykoms mugėje buvo galima įsigyti ir pačių įvairiausių verbų, medinių ir tikrų kiaušinių, marginimo priemonių. Ačiū visiems dalyviams, atvykusiems ir parodžiusiems, kuo gyvena“, – prekybininkus įvertino D. Straigis.
Organizatorius nuogąstauja, kad dėl sezoniškumo į ankstyvo pavasario mugę nepavyko pritraukti pakankamai ekologiškų ūkių. Vis dėlto dauguma jų pažadėjo atvykti į rudens mugę, kurioje jau turės užsiauginę šviežių produktų.
Rudenį – tarptautinė mugė
Kita „Kauno mugė“ planuojama rugsėjo mėnesį. Ją taip pat organizuoti pavesta VšĮ „Sukurta LT“. Organizatoriai atskleidžia, kad rudens mugėje tikisi dar didesnio susidomėjimo kultūrine mugės dalimi ir daugiau norinčiųjų nemokamai prisistatyti ir parodyti, kuo užsiima.
Tiesa, planuojama renginį padaryti tarptautinį.
„Pavasarį susipažinome su Lietuvos regionais, jų kultūra ir maistu. Rudenį kviesime susipažinti su kaimyninių ir kitų valstybių kultūra, tradicinėmis virtuvėmis“, – apie planus pasakojo D. Straigis.
Organizatorius tikina, kad pasiteisino idėja surengti „Gurmanų sodo“ vakarą. Čia buvo galima susipažinti su retais, egzotiškais maisto produktais, jų paragauti. Šią idėją tikimasi plėtoti ir ateityje.
Naujausi komentarai