Po įnirtingos kovos paaiškėjo geriausia greitosios medicinos pagalbos komanda

  • Teksto dydis:

Paaiškėjo geriausi šalies greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai. Po ilgos ir įnirtingos kovos pergalę didžiųjų įstaigų kategorijoje iškovojo Kauno miesto GMP stoties 12 komanda. Antri liko Kauno miesto GMP stoties 1 komanda, o trečią vietą pasidalijo net dvi, vienodą balsų kiekį surinkusios komandos – Kauno GMP stoties 18 komanda ir Šiaulių miesto GMP stoties 22 komanda.

Profesionaliausios šalies GMP komandos buvo išrinktos vakar vėlų vakarą, specialių GMP žaidynių metu Kaune, kuomet imituota masinė sprogimo nelaimė Sobore ir susišaudymas, o GMP medikai pagalbą skubėjo teikti net 400 žmonių.

Pasak žaidynėms teisėjavusios vyr. teisėjos gydytojos Evelinos Pukenytės, teisėjams teko itin sudėtinga užduotis atrinkti geriausius, nes visos komandos pasirodė labai stipriai, o geriausi paaiškėjo tik paskutinėmis žaidynių minutėmis.

„Tai buvo pirmosios tokios žaidynės su labai dideliu iššūkiu visoms komandoms. Kova už gyventojų gyvybes masinės nelaimės metu miesto centre, darbas karo lauko ligoninės sąlygomis, itin greitų bei atsakingų sprendimų priėmimas – tik dalis iššūkių su kuriais grūmėsi komandos“, – sakė žaidynėms teisėjavusi E. Pukenytė.

Jos teigimu, geriausia komanda buvo atrinkta susumavus atliktų užduočių balus: „Visi žaidynėse dalyvavę GMP medikai – tai darbui atsidavę ir reaguoti 24 / 7 į bet kokius iššūkius pasirengę savo srities specialistai. Tad turiu pripažinti, kad buvo labai sunku išrinkti vienintelius geriausius, nes visi surinko itin aukštus balus, kuriuos nuo nominantų teskyrė vos keli balai. Visgi šiais metais geriausiais tapo Kauno GMP stoties trijų paramedikų komanda, kurią sudarė Greta Beinaravičiūtė, Irina Belukhina ir Evaldas Paliulionis“.

Geriausia GMP komanda tapę medikai pažymėjo, kad tokios pratybos yra itin vertingos, tiek praktinių įgūdžių lavinimo prasme, tiek teorinių žinių įgijimu.

„Tai unikali patirtis, kurią būtinai reikia kartoti ir dar kartoti. Žaidynės leidžia ne tik gauti praktines žinias, bet ir peržengti tam tikras ribas kiekvienam iš mūsų“, – sakė laimėtojai.

Atskiroje mažųjų miestų įstaigų kategorijoje geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą užėmė Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro 15 komanda, kurią sudarė Justinas Stašys, Gintarė Pralgauskienė ir Paulius Naumovas. Antroje liko Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro 25 komanda ir trečioje vietoje – Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro 26 komanda.

Šiemetines GMP žaidynes Kaune organizavo Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Lietuvos skubiosios medicinos draugija, Krizių tyrimo centras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ekstremalios medicinos katedra, Lietuvos šaulių sąjunga ir kiti partneriai, aktyviai bendradarbiavo ir Krašto apsaugos ministerija.

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės skirtos profesinės kvalifikacijos tobulinimui, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp institucijų skatinimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Super

Super portretas
Kaunas jėga

Padėkokit vilniaus vairuotojams

Padėkokit vilniaus vairuotojams portretas
Kurie piktybiškai nepraleidžia greitosiosios su sirena.

Cha

Cha portretas
o Vilniuje kai Ukmergės g. susidūrė pijoko mašina su autobusu greitosios laukė pusę valandos ir moteris kuriai buvo sužeista koja numojus ranka, pasišalino iš įvykio vietos(paskui policija ieškojo kaip liudininkės).:D)
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių