V. Lašas: 20 tūkst. parašų tik internetu – esminė sąlyga, ir ji pasiekiama (interviu) Pereiti į pagrindinį turinį

V. Lašas: 20 tūkst. parašų tik internetu – esminė sąlyga, ir ji pasiekiama (interviu)

2014-03-25 08:00 klaipeda.diena.lt inf.

Šiandien mūsų portale svečiavosi visuomenininkas, verslininkas ir kandidatas į prezidentus dr. Vladas Lašas, sutikęs atsakyti į skaitytojų klausimus – nuo užsienio politikos iki technologijų, kurios galėtų atnešti Lietuvai sėkmę.

V. Lašas: 20 tūkst. parašų tik internetu – esminė sąlyga, ir ji pasiekiama (interviu)
V. Lašas: 20 tūkst. parašų tik internetu – esminė sąlyga, ir ji pasiekiama (interviu) / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Šiandien mūsų portale svečiavosi visuomenininkas, verslininkas ir kandidatas į prezidentus dr. Vladas Lašas, sutikęs atsakyti į skaitytojų klausimus – nuo užsienio politikos iki technologijų, kurios galėtų atnešti Lietuvai sėkmę.

– Kodėl nusprendėte kandidatuoti į Lietuvos prezidentus? Ar nemanote, jog daugiau nuveiktumėte Lietuvos labui būdamas Seimo ar Vyriausybės nariu?

– Manau, kad Lietuvoje ką nors pakeisti gali tik šiuolaikiškai mąstantys žmonės. Kitokį mąstymą turi tik jaunimas, su kuriuo tenka daug dirbti, ir pats matau, koks tai neišnaudotas potencialas ir kokia tai jėga. Į rinkimus einu su entuziastinga jaunimo komanda. Šiuolaikinių 50-mečių karta prieš 25 metus padėjo puikius pagrindus atkurtai Lietuvai. Mano tikslas – su jaunimu sukurti proveržį Lietuvoje.

– Kiek savo asmeninių lėšų skiriate šiai prezidento rinkimų kampanijai?

– Esu sumokėjęs 11 tūkst. litų užstatą VRK ir 20 tūkst. litų skyriau rinkiminės kampanijos išlaidoms.

– Ar nemanot, kad prezidento kėdei būtumėt per lėtas?

– Visi tai sakė, kai pradėjau skubiųjų siuntų verslą. Dabar kai kas sako "greitasis Lašas". 

– Kokie būtų pirmieji Jūsų darbai tapus Lietuvos prezidentu?

– Darbų lauktų tikrai nemažai. Mano užduotis būtų siekti kuo platesnio Lietuvos žmonių įsitraukimo kuriant šalies ateitį, nes manau, kad lietuvių yra ne trys, o keturi milijonai. Paprastai visų problemų sprendimas yra mokymasis ir studijos. Siekčiau, kad Lietuva išsiųstų gabiausius studentus mokytis geriausiuose pasaulio universitetuose ir sugrįžtų dirbti Lietuvos labui. Valstybės valdyme, socialinėje srityje reiktų iš esmės pagerinti naujausių technologijų taikymo efektyvumą.

Į valstybės valdymą derėtų įtraukti kuo daugiau profesionalų "nepolitikų", kurie be sentimentų laužytų įsisenėjusias nuostatas. Pasiekčiau, kad tokių profesionalų, kaip Milda Dargužaitė, Paulius Lukauskas, valstybės tarnyboje būtų šimtai.

– Vakar skaičiau Ričardo Bransono straipsnį, atrodė, kad jis tiki, jog jūs galit laimėti, nors šiuo metu turit surinkęs tik kiek daugiau nei 6 tūkst. parašų internete. Ar jūs pats vis dar tikit? Juk liko tik kelios dienos, o reikia surinkti 20 tūkst. parašų.

– Esu aiškiai pasakęs sau ir kitiems, kad mano tikslas – surinkti 20 tūkst. parašų internetu. Šis įsipareigojimas jau sukėlė ir tarptautinę diskusiją. Seras Ričardas Bransonas savo tinklaraštyje klausia, ar Lietuva jau gali balsuoti internetu ir, kaip Estija, būti tarp pirmųjų valstybių, pritaikant naujausias technologijas valstybės valdyme. Juk ir valstybei, ir jos piliečiams surinkti parašus internetu yra, ko gero, bent 10 kartų pigiau negu rinkti senovišku būdu ant lapų. Dar daug sričių valstybės valdyme mes galime taip radikaliai patobulinti.

Jei pora studentų nebūtų tikėję, kad jie gali sukurti kompaniją, kuri pakeis pasaulį, šiandien neturėtume "Google". Manau, kad dažnai mums trūksta pasitikėjimo ir entuziazmo, siekiant savo svajonių. Vien tai, kad Lietuvoje ir R. Bransono dėka net pasaulyje išjudinta diskusija apie e. balsavimą, jau yra laimėjimas. Man pačiam pagrindinis klausimas – ar Lietuva ir jos žmonės jau pasiruošę naudotis moderniomis technologijomis ir parodyti pavyzdį kitiems.

– Kodėl nepasiūlote R. Bransonui investuoti Lietuvoje? O gal siūlėte?

– Esame nemažai kalbėję su R. Bransonu apie investavimą, tačiau iki šiol konkretaus projekto dar nėra. Šia tema esu kalbėjęs ir su kitų kompanijų vadovais: "Intel", "Google", "Amazon". Mums patiems reikia padaryti daug namų darbų, kad investuotojams Lietuvoje būtų įdomu ir patrauklu.

– Jei taptumėte prezidentu, kokį užsienio politikos kelią tiestumėte Lietuvai? Juk prezidentas yra asmuo, atsakingas už Lietuvos užsienio politiką.

– Tęsiant dabartinę strateginę liniją dalyvaujant ES ir NATO, daugiau dėmesio skirčiau artimiausiems kaimynams, įvairiapusiškam bendradarbiavimui, piliečių diplomatijai. Dalyvautume neformaliose organizacijose, kaip Davosas ir daugelyje kitų, didelę įtaką pasaulio ateičiai turinčių organizacijų.

– Kaip vertinate atskirų ES partnerių laikyseną Rusijos-Ukrainos konflikto atžvilgiu – ar kai kurių senųjų Sąjungos narių delsimas neįrodo, kad jos vis dar neadekvačiai suvokia Kremliaus politikos esmę?

– Manau, kad dar tik prieš mėnesį visi daug dalykų matėme kitaip. Nenuostabu, kad valstybėms, labiau nutolusioms nuo Rusijos ir mažiau turėjusioms su ja reikalų, reikia laiko tai suvokti. Nesiplėsdamas noriu pasiūlyti visiems paskaityti kovo 25 d. "Kauno dienos" vedamąjį straipsnį "Istorikas A. Kulakauskas: 1940-ieji nepasikartos".

– Ar, jūsų nuomone, reikia didinti finansavimą Lietuvos krašto apsaugai? Kodėl?

– Niekas kitas mūsų neapsaugos, jeigu nesisaugosime patys. Kiti padės tik tada, kai mes patys būsime pasiruošę ir pasiryžę. Mums ne tik reikia vykdyti įsipareigojimus NATO, bet ir labai gerai pagalvoti, kaip mūsų sąlygomis tuos resursus galima panaudoti efektyviausiai.

– Labai gerbiu Jus kaip aktyvų pilietį, verslo pasaulio atstovą. tačiau išgirdusi, kad kandidatuojate į prezidentus, nustebau: kam Jums politika? 

– Politikoje dalyvaujame kiekvienas kaip pilietis. Matau Lietuvoje lyderystės ir ateities vizijos trūkumą. Esu įsitikinęs, kad mano mintys, idėjos ir darbai bus naudingi Lietuvai.

– Kaip į kandidatavimą į prezidentus žiūri jūsų vaikai, žmona?

– Vaikai vertina entuziastingai, o žmona – atsargiai.
 

Visą pokalbį su portalo svečiu skaitykite čia.

Politinė reklama bus apmokėta iš kandidato į prezidentus V. Lašo politinės kampanijos sąskaitos
Užs. Nr.   1228158

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra