Pereiti į pagrindinį turinį

Praskleista paslapties širma: Kaunui ruošiamos lengvos Kalėdos, palytėtos angelo

2023-11-08 11:57

Tekstilininkė Jolanta Šmidtienė pravėrė dirbtuvių duris. Prieš du mėnesius Kauno rajone pradėtos gaminti dekoracijos, po dviejų savaičių sudarysiančios Kauno Kalėdų eglę.

Lengvumas ir plunksnos

„Sparnai – pačioje viršūnėje. Laužimai visokie. Išmąstyti gerokai reikėjo. Po to jau eis dekoras – plunksnos“, – pasakojo menininkė, kol komandos nariai tebesidarbavo.

Viršūnės karkasą iš metalo konstrukcijų kūrė skulptorius, prisikviestas iš Anglijos, Rimas Mitlovas.

„Parodžiau projektus. Pirminė idėja buvo – padarome žvaigždę. Klasika. Po to pasitarėme su savivaldybe. Jeigu angelas – tai angelas iki galo. Darome iliuziją, kad eglė yra angelas, turi sparnus, kurie viršūnėje tarsi apgaubia ir pradeda žerti plunksnas“, – aiškino J. Šmidtienė.

Jolanta Šmidtienė/Justinos Lasauskaitės nuotr.

Tema, su kuria buvo dalyvauta konkurse, – „Angelo palytėta“. „Iš esmės viskas eina per žodį lengvumas. Lengvos Kalėdos“, – apibūdino kaunietė.

„Šiemet pasaulyje tokia padėtis, kad viskas sunku. Sunkios mintys, sunkios žinios. Norisi kažko lengvo. Kalėdos – tai viltis. Ieškodama, kas žmogui leistų pačiam pajusti viltingą nuotaiką, prisikapsčiau iki plunksnos simbolio. Plunksna asocijuojasi su lengvumu ir su angelu.

„Šiais laikais mes patys turime būti angelais. Plunksna yra simbolis“, – sakė pašnekovė.

Šiais laikais mes patys turime būti angelais. Plunksna yra simbolis.

Iš tvirtinimo dirželių

Kol kalbėjomės, dirbtuvėse ant karkasų toliau buvo neriami tvirtinimo dirželiai. Jų daugybė ir sudarys plunksnos lengvumo įspūdį.

Ant vidutinės vienos „pluksnos“, kurios ilgis – apie pusantro metro, suneriama apie tūkstantį ilgesnių ir apie 500 mažesnių tvirtinimo dirželių.

Ant eglės bus tvirtinama šimtas tokių plunksnų. Dar pusė tiek pasklis po Rotušės aikštę. Tad drąsiai galima sakyti, kad prireiks apie pusę milijono tokių kaproninių tvirtinimo juostelių.

„Plunksnos“ bus apšviestos. Į jas iš karto įkomponuojamos lemputės.

Tvirtinimo juostelės J. Šmidtienė sužavėjo savo tekstūra. „Jų tekstūra labai įdomi. Ilgai žaidžiau su tais dalykais. Visokių medžiagų buvome įsigiję. Turime susipirkę medžiagų visai kitokiai eglei. Bet procese man dėliojosi, dėliojosi… Ir startavome visai kitaip nei buvo sumanyta. Su šia medžiaga galima žaisti kaip su moliu. Galima formuoti, ką nori, – demonstravo menininkė. – Labai gražių dalykų galima išgauti“.

T. Biliūno/BNS nuotr.

Atspari viskam

Aišku, iš pradžių buvo išbandyta ir kaip medžiaga reaguoja į šaltį, ir kaip į karštį. „Ir plauti galima. Šios dekoracijos ilgai tarnaus. Kitais metais jos gali keliauti ir į kitas erdves. Labai patvarios. Nedegi medžiaga, – pernykštį eglės padegimą prisiminė tekstilininkė. – Šiemet eglė bus nedegiausia iš visų mūsų kurtų“.

R. Mitlovas pasakojo, kad nebuvo didelių sunkumų įgyvendinant J. Šmidtienės mintį dėl sparnų viršūnėje, nors prireikė žinių ir kūrybiškumo.

„Sugebėjo detaliai išaiškinti, ko nori. Kai pradinis vaizdas akyse stovi, lengva ir dirbti“, – sakė skulptorius.  

Nors dar nebaigta ši eglė, tačiau J. Šmidtienė jau turi idėjų ir sekantiems, ir dar kitiems metams. „Kitiems metams yra labai drąsi mintis“, – prasitarė kūrėja.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra