Prekeivius į neviltį varo išraustas Stoties turgus – krito ir pelnas

Jau kelis mėnesius Stoties turgaus teritorijoje vyksta šilumos trasų rekonstrukcija. Prekeiviai skundžiasi, kad užsitęsę darbai atbaido pirkėjus.

Pasipylė skundai

"Kauno dienai" dirbantys Stoties turguje pasakojo, kad grandioziniai darbai gerokai pakoregavo jų planus. Dauguma prekystalių perkelti į kitas vietas, kad darbininkai turgaus teritorijoje galėtų atverti didelę duobę ir pakeisti vamzdžius.

Smulkieji verslininkai skundžiasi, kad darbai labai užsitęsė, be to, nežinia, kad bus baigti. Kai kurie prekeiviai nuo liepos išėjo priverstinių atostogų ir į įprastą prekybos vietą sugrįš tik pabaigus visus šilumos tinklų tiesimo darbus ir užpylus dabar atvertas duobes.

Vietoje kalbinti prekeiviai "Kauno dienai" pripažino, kad dėl rekonstrukcijos patiria nepatogumų, krito ir pelnas.

"Mums teko pasitraukti prekystalį, nes kur anksčiau stovėjome, dabar iškasta duobė. Ką padarysi, ir jiems, ir mums reikia dirbti, kitaip nebus, tačiau jau norėtųsi, kad darbai pasibaigtų. Lyg žadėjo, kad tuoj užkas duobę, bet dar kas kažkur kitur", – pasakojo Stoties turgaus prekybininkas.

"Anksčiau žmonės galėjo ateiti iki mūsų pro buvusią "Planetą", bet dabar čia galima patekti tik pro kitą įėjimą, todėl tikrai pirkėjų sumažėjo. Tikimės, kad kai baigs darbus ir vėl atvers visus praėjimus, pirkėjai sugrįš", – vylėsi kita pardavėja.

Darbų apimtys

"Kauno energijos" atstovai tikino, kad Stoties turguje rangovai sukasi kaip įmanydami, nes teritorija nėra labai patogi tokiems dideliems darbas atlikti. Tačiau specialistai pabrėžė, kad prekeiviai patiria laikinus nepatogumus, tačiau paskui apie 40 metų bus ramu ir nereikės galvoti apie senas šilumos trasas.

Stoties turgaus prieigose, atkarpoje nuo Lentvario g. 31 iki Šiaulių g. 40 namo, vykdomi šilumos magistralės rekonstravimo darbai. Jų metu keičiami 700 mm skersmens šilumos tiekimo vamzdynai. Visos atkarpos ilgis – 760 m, tačiau Stoties turgaus teritorijoje keičiama 186 m ilgio trasa. Šis projektas yra dalinai finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Tikimės, kad kai baigs darbus ir vėl atvers visus praėjimus, pirkėjai sugrįš.

"Turgaus teritorijoje atlikti pirmo etapo vamzdyno keitimo darbai. Pirmuoju etapu jau yra sumontuota 90 m šilumos tiekimo tinklo. Per šį etapą pakeistas vamzdynas jau yra užkasamas ir bus pradėti antrojo etapo darbai. Jų metu bus pakeista dar 96 m šilumos tiekimo tinklo. Pabaigus vamzdynų keitimo darbus dar bus asfaltuojama, vykdomi kiti aplinkos atstatymo darbai", – dienraščiui komentavo "Kauno energijos" atstovas spaudai Udrys Staselka.

Ilgai nereikės keisti

"Kauno energijos" atstovai nurodė, kad Stoties turgaus teritorijoje šilumos trasos rekonstrukcijos darbus atlieka bendrovė "Bright energy". Visi darbai atliekami etapais, kad prekybai būtų kuo mažiau trukdoma.

"Visi kasimo bei kiti reikalingi darbai buvo suderinti su miesto savivaldybe ir turgaus administracija. Gauti visi reikiami leidimai, suderinimai ir t.t. Mes suprantame prekeivių nepasitenkinimą, bet kitos išeities nėra. Vamzdyną pakeisti būtina, o kito būdo jį pakeisti nėra. Visi turėtume suprasti, kad tai daroma dėl bendros gerovės", – pažymėjo U.Staselka.

"Darbai vykdomi ankštose sąlygose. Rangovas stengiasi atlikti darbus pagal suderintą grafiką. Aktyvioji rangos darbų fazė pradėta balandį, tačiau į pačią Stoties teritoriją technika įžengė tik liepos 25 d., montavimo darbų užbaigimas numatytas 2019 spalio 14 d. Toks trumpas laikotarpis tokios apimties ir sudėtingumo projektui negalėtų būti apibūdinamas žodžiu "ilgai", – pridūrė "Kauno energijos" atstovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

DEmokratija

DEmokratija portretas
Miestas knisamas pagal Matijošaičių trejybės suknistus smegenis.

T

T portretas
Pasikeiskite smegenis o ne vamzdzius pakeicia po savaites vel israusia galvoje tik nerimas kaf nebutu legeneliozes kad tik nebutu legeneliozes po davaotes vel israusia

nejuokinkit

nejuokinkit portretas
koks ten turgus, tai perpardavinėjimo vieta.Su žiburiu reik ieškot lietuviškų daržovių ir vaisų.Vien tik olandiškos, ispaniškos ,lenkiškos.O šiaip tas turgus baisus.Galėjo jame "Černobylį" filmuot.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių