Nelegali prekyba pirotechnika persikėlė į internetą – po Kaune surengto reido konstatavo policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai.
Tūkstantinės baudos
Pardavinėjantieji pirotechniką praėjusią savaitę sulaukė pareigūnų vizito. Už pažeidimus prekiaujant pirotechnikos priemonėmis, prekiautojas gali sulaukti baudos nuo 200 iki 3 tūkst. Už pažeidimus, padarytus naudojant pirotechnikos priemones, skiriamos baudos nuo 50 iki 400 litų.
Pareigūnų teigimu, griežtai reglamentuota, kiek vienoje prekybos vietoje galima laikyti pirotechnikos gaminių. Neretai būtent ši apskaita ir tampa pardavėjų galvos skausmu.
Prekybos centruose, išskyrus specializuotas parduotuves, maksimalus leistinas pirotechninio mišinio kiekis – 10 kg, bet ne daugiau nei 50 kg fejerverkų. Laikinosiose prekybos vietose šie skaičiai dar mažesni – 6 kg ir 30 kg.
Pirotechnikos priemonių, kuriomis prekiaujama laikinose prekybos pirotechnikos priemonėmis vietose, bendras kiekis vienoje prekybos vietoje turi būti ne didesnis kaip 30 kg, pirotechninio mišinio – ne didesnis kaip 6 kg.
Nelegalai dingo
Reidas prasidėjo nuo Pramonės pr. įsikūrusios "Maximos", kur dvi prekybos vietos priklauso bendrovei "Polonezas". Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnysis inspektorius Artūras Aldonis patikrina, ar yra nedegantis audeklas ir gesintuvas, ar pardavėjas moka juo naudotis.
Pradėjus tikrinti dokumentus, pardavėjui nesiseka rasti rašto, kuriame užfiksuotas bendras pirotechninio mišinio kiekis. Bendrovės vadybininkas tikina, kad leistinas svoris, 30 kilogramų pirotechninio mišinio, tikrai neviršijamas.
Pareigūnai tvirtina, kad jei pradėtų skaičiuoti visą pakuotėse esantį pirotechninio mišinio kiekį, prie vieno prekybos taško užtruktų kelias valandas. Dabar skaičiuojamas tik didžiausiose pakuotėse esantis svoris, o vėliau pridedamas apytikslis mažesnių petardų svoris.
Pirotechninio mišinio svorio sąrašo nepavyksta rasti ir tai pačiai bendrovei priklausančiame taške kitame parduotuvės gale. Petardas ir fejerverkus pardavinėjanti mergina turi visus reikiamus leidimus, tačiau negali tiksliai pasakyti bendrojo mišinio svorio – jis neturėtų viršyti 10 kg.
"Dabar šios srities prekiautojai – stambūs. Jie išstūmė smulkiuosius. Didiesiems prekiautojams neapsimoka rizikuoti. Jie būna susitvarkę visus leidimus, žino taisykles. Vargu, ar rasime didelių pažeidimų. Anksčiau nelegalų taškas buvo "Urmo" bazė, tačiau dabar ir ten visi susitvarkę", – pasakojo Kauno policijos Licencijavimo skyriaus vyresnysis specialistas Arūnas Pavydis.
Jo teigimu, didžiausias galvos skausmas pareigūnams – prekyba fejerverkais internetu. Šią sritį turi kuruoti Ekonominė policija.
Tikrino smulkmeniškai
Savanorių pr. 350 tikrintam bendrovės "Risorsa" prekybos taškui leista turėti ne daugiau kaip 10 kg pirotechninio mišinio.
Pareigūnai nusprendžia patikrinti, ar prekiautojai sako teisybę ir viską suskaičiuoja smulkmeniškai. Po pusvalandžio paaiškėja, kad prekiautojai laikosi visų taisyklių.
"Šiomis dienomis prekyba dar nedidelė, tačiau labiausiai ji suintensyvėja Naujųjų metų išvakarėse – gruodžio 30 d. Įdomu stebėti ir prekybininkų triukus – jei fejerverkas gruodžio pradžioje kainuoja 60 litų, mėnesio pabaigoje kaina šoktelėja iki 160 litų ir didelėmis raidėmis užrašoma, kad visoms prekėms – 50 proc.nuolaida. Taip fejerverkas parduodamas už 80 litų", – pastebėjo A.Pavydis.
Pareigūnai pasakojo, kad prekybininkai labiausiai bijo ne baudų, bet prarasti licenciją. Pernai atimtos trys.
Naujausi komentarai