Į polikliniką nepuolė
Pasak Kauno miesto poliklinikos (KMP) direktoriaus Pauliaus Kibišos, šių priemonių imamasi siekiant apsaugoti pacientus ir poliklinikos darbuotojus. "Nuo pirmadienio kontroliuosime patekimą į mūsų padalinius, griežtai reguliuosime lankytojų srautus. Į padalinius bus galima patekti tik pro vieną – pagrindinį – įėjimą, – P.Kibiša prašė tiksliai vykdyti darbuotojų nurodymus ir susilaikyti nuo nereikalingų diskusijų. – Atsiprašome dėl galimų nepatogumų – tai daroma iš būtinybės ir visų mūsų labui. Jei šiandien mes neapsaugosime darbuotojų, rytoj nebus, kas jus gydo."
Kaune nustačius du koronaviruso atvejus, gyventojai nepuolė masiškai į KMP padalinius pas šeimos gydytojus. Greičiau priešingai – pastarosiomis dienomis poliklinikoje ramiau – daug mažiau žmonių registruojasi į konsultacijas pas gydytojus specialistus, šiek tiek mažiau žmonių lankosi ir pas šeimos gydytojus.
Pasitaiko ir neatsakingų
KMP personalas džiaugiasi gyventojų sąmoningumu, tačiau pastebi, kad pasitaiko ir kitaip besielgiančių. "Buvo atvejis, kai į mus kreipėsi iš infekcijos židinio atvykęs pacientas. Su ryškiais simptomais: aukšta temperatūra, pneumonijos (plaučių uždegimo – red. past.) požymiais. Jis buvo palydėtas į izoliacijos patalpą – tokias patalpas turime visuose poliklinikos padaliniuose. Tačiau jis pabėgo. Mūsų darbuotojai stengėsi jį perkalbėti ir sulaikyti, tačiau jis, motyvuodamas tuo, kad jam labai reikia į laidotuves, paspruko. Teko į pagalbą pasitelkti policiją – ji bėglį surado", – apie itin neatsakingo elgesio atvejį užsiminė poliklinikos vadovas. Pašnekovo žodžiais, plintant pavojingai pandemijai, jei nepavyksta susitarti su pacientais gera valia, gali būti pasitelktos teisinės priemonės.
Pasak P.Kibišos, sargo prie kiekvieno įėjimo poliklinika nepastatys – tikimasi gyventojų sąmoningumo. Ant kiekvieno poliklinikos pagrindinio įėjimo durų kabo užrašai trimis kalbomis, primenantys, kaip elgtis, jei žmogus blogai pasijunta grįžęs iš didelės rizikos šalių (Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos), ir kaip elgtis, jei jaučia peršalimo simptomus, nors niekur nebuvo išvykęs.
Jei šiandien mes neapsaugosime darbuotojų, rytoj nebus kas jus gydo.
Saugoti save ir artimuosius
Siekiant išvengti koronaviruso plitimo, rekomenduojama į polikliniką vykti tik esant ypatingam poreikiui; apsilankymus dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų, prevencinių programų atidėti po gripo epidemijos atšaukimo; jeigu reikia pratęsti vaistų receptą, išrašyti medicinos pagalbos priemones, sužinoti tyrimų rezultatus – neiti į polikliniką, o skambinti į registratūrą ir užregistruoti – vėliau šeimos gydytojas paskambins. Taip pat rekomenduojama, pajutus peršalimo požymius, panašius į gripo, tačiau per pastarąsias 14 d. nebuvus šalyse, kuriose plinta koronavirusas, ir neturėjus kontakto su ten pabuvojusiais ar jau sergančiais, neiti į polikliniką, bet skambinti į registratūrą arba savo šeimos gydytojui. Keliavusiems paveiktose teritorijose ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu koronaviruso atveju, dėl nedarbingumo pažymėjimo prašoma telefonu kreiptis į savo šeimos gydytoją, jokiu būdu fiziškai nevykti į polikliniką.
P.Kibiša priminė, kad ir nedarbingumo pažymėjimą gydytojas gali išrašyti konsultacijos telefonu metu.
"Prašome gyventojus konsultuotis telefonu – esame žymiai padidinę nuotolinių konsultacijų skaičių. Taip galima sužinoti tyrimų rezultatus, pasikonsultuoti, jei sveikatos sutrikimai nedideli, negrėsmingi. Bet kokiu atveju, visų pirma, prašome skambinti, o ne važiuoti čia ir esamomis sąlygomis rizikuoti savo sveikata. Šiaip ar taip, poliklinika yra didesnio pavojaus zona", – įspėjo poliklinikos direktorius.
"Būkime vieningi, saugokime save ir savo artimųjų sveikatą!" – ragina Kauno miesto poliklinikos bendruomenė.
Naujausi komentarai