Studentų konferencijoje – apie kūrybą moksle ir gyvenime Pereiti į pagrindinį turinį

Studentų konferencijoje – apie kūrybą moksle ir gyvenime

2025-05-10 00:20 klaipeda.diena.lt inf.

Gegužės 9 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyko konferencija „Laisvė kurti“, skirta M. K. Čiurlionio metams. Joje buvo pristatyta daugiau nei pusšimtis studentų ir moksleivių pranešimų, įrodančių, kad kūryba reikalinga ne tik menininkams, bet ir mokslininkams.

Anot konferencijoje pranešimą pristačiusio VDU absolvento, žinomo verslininko Gedimino Kvietkausko – kūrybą suprantame per siaurai.

„Kažkodėl kūrybą siejame tik su menais. Verslas yra kūryba, bet kuri profesija yra kūryba, mokslas yra kūryba. Ir tiktai kūrybiškas mąstymas daro progresą. Vaizduotė gali praversti netgi chirurgui“, – sakė verslininkas.

Kūrybiškumą pabrėžė ir VDU profesorius, medijų menininkas bei dailininkas Rimantas Plungė, kartu su kompozitoriumi prof. Titu Petrikiu atidarę 4-ąją VDU Studentų konferenciją, šiais metais pavadintą „Mokslo ir kultūros sonata“.

„Visuomet sakau studentams, turėkite abejonę, klauskite, kas vyksta ir kodėl tai darote, ne tik automatizuotai veikite kasdienybėje. M. K. Čiurlionis buvo genijus, nes matė dalykus, kurių kiti nepastebėjo. Raginu visus į kasdienybę žvelgti kitu kampu, pasinaudojant savo kūrybiškumu, nes kūrybiškumas yra kiekvieno žmogaus esmė“, – sakė R. Plungė.

Pasak T. Petrikio, ne pažanga, o prasmė turėtų būti mūsų civilizacijos tikslas. „Išgyvename stulbinančią pažangą, o tuo pat metu – gilų atotrūkį. Klimato nuosmukis, karas ir prasmės krizė. Tačiau šis laikotarpis tai taip pat yra kūrybinio atgimimo metas tiems, kurie renkasi kurti, o ne tik vartoti. M. K. Čiurlionis primena: kūryba yra pasipriešinimas, menas – rūpestis, o pažangiausia technologija yra meilė“, – teigė jis.

Konferencijos išvakarėse, gegužės 8-ąją, T. Petrikis ir R. Plungė pristatė bendrą kūrybinį projektą „Šiaurė“, įkvėptą  M.K. Čiurlionio tarpdiscipliniškumo ir medijų sintezės. Projekte susijungė kompozitoriaus T. Petrikio audiovizualinis muzikos koncertas ir dailininko R. Plungės tapybos darbai.

Reikšmingiausio Lietuvos menininko, kompozitoriaus, tapytojo ir fotografo M. K. Čiurlionio paveldo kontekstą išplėtė VDU Humanitarinių mokslo fakulteto studentė, M. K. Čiurlionio rinkinių skyriaus muziejininkė Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Greta Katkevičienė, išsamiai pristačiusi neilgą, tačiau neįtikėtinai kūrybingą dailininko gyvenimą.

VDU tradicija tapusioje konferencijoje „Laisvė kurti“ buvo pristatyta daugiau nei pusšimtis VDU studentų ir moksleivių iš VDU partnerinių gimnazijų pranešimų įvairiausiomis temomis: nuo mikroorganizmų lėtūnų iki duonos raugo, nuo cancel kultūros iki teroristinių grupuočių problematikos, nuo mokytojų lyderystės iki streso valdymo technikų pedagogams, nuo kofeino poveikio ląstelėms iki Jo Nesbo romano analizės, ir t.t. Studentai ir moksleiviai savo įžvalgomis dalinosi stendiniuose pranešimuose, parodose, audiovizualiniuose ir kituose kūrybiniuose projektuose.

Konferencijos metu taip pat buvo apdovanoti VDU studentai, pelnę Mokslo ir meno stipendijas.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų