Lietuvos valstybės vėliava yra Lietuvos tautinė trispalvė vėliava, oficialus valstybės simbolis, oficialiai naudota tarpukario nepriklausomybės metais, sovietų okupacijos metu uždrausta ir vėl naudojama nuo 1989 metų.
Lietuvos Valstybės atkūrimo aktas yra vienas svarbiausių valstybės dokumentų, todėl Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime pakiliai iškėlę vėliavas. Mūsų tautos simbolis aplaistytas tėvų ir protėvių krauju. Okupacijos metais įvairiomis progomis (ypač Vasario 16-osios) tautinė trispalvė viešose vietose būdavo iškeliama slapta kaip pasipriešinimo režimui ženklas.
Prisiminkime, kad Valstybės vėliavą prie gyvenamųjų namų reikia kelti - vasario 16 d., kovo 11 d. ir liepos 6 d.
Lietuvos Respublikos valstybės Vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme 5 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad švenčių dienomis: vasario 16-ąją - Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kovo 11-ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, liepos 6-ąją - Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant šių pastatų: prie kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų.
Vėliava iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.
Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą įstaigų, išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas, įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, nuo dešimties iki trisdešimties litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams - nuo trisdešimties iki šešiasdešimties litų.
Vasario 16 -ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, švęskime pagarbiai iškėlę vėliavas.
Naujausi komentarai