"Šie metai yra kitokie. Karantino metu buvo draudžiama burtis ar būriuotis patalpose, apribotos pramogos lauke. Žmonės buvo labai pasiilgę laisvalaikį leisti gamtoje. Balandžio pabaigoje, gegužę, sušvelnėjus karantino sąlygoms, patraukė į gamtą, pažintinius takus, lankytinus objektus. Ne išimtis – ir kurortinė teritorija. Matome, kad turistų skaičius gerokai išaugo", – pastebėjo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas.
Mažasis pakaunės turizmo žiedas klesti
Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro (KRTVIC) direktorė Emilė Kaminskaitė-Sutkuvienė neslėpė, kad būta nerimo: "Nežinojome, kaip elgtis šiame kontekste, kaip elgsis žmonėms, kaip keisis jų keliavimo įpročiai. Galime pasidžiaugti, kad net ir pandemijos metu Kauno rajonas buvo itin gausiai lankomas, dviračių ir pėsčiųjų takuose žmonių buvo daugiau nei įprastai. Rinkos susitraukimo nepajutome, tačiau žmonių išleidžiamų pinigų kiekis, kas, beje, yra labai svarbu, stipriai pakito. Dėl žinomų priežasčių kol kas nesulaukėme užsienio turistų, tačiau tikimės, kad netrukus viskas pasikeis."
Prasidėjus vasarai ir sušvelnėjus karantino sąlygoms, pasak KRTVIC direktorės, jaučiamas dar didesnis pagyvėjimas. "Pradėjome laivybos sezoną, nuo birželio 4 d. jau veikia keltas iš Zapyškio į Kulautuvą. Žmonių, keliaujančių dviračiais, srautai yra dideli. Džiugina, kad Mažasis pakaunės turizmo žiedas klesti, gausiai lankoma kurortinė teritorija, kad šia infrastruktūra naudojamasi. Sėkmingi buvo ir pirmieji du laivo reisai į Vilkiją. Daugėja moksleivių ekskursijų, kadangi dabar – išleistuvių metas, po atviru dangumi siūlome įvairias pramogas", – pabrėžė centro vadovė.
Žmonės buvo labai pasiilgę laisvalaikio leidimo gamtoje. Sušvelnėjus karantino sąlygoms, jie patraukė į gamtą, pažintinius takus, lankytinus objektus.
Bus galima išvysti briedžių tuoktuves
E.Kaminskaitės-Sutkuvienės nuomone, kitokia bus ir turistinė vasara – KRTVIC renginiai orientuoti į atviras erdves, planuojama organizuoti žygius, orientacines varžybas. Centras pasirūpino, kad žygeivius lydėtų profesionalūs vadovai.
Pirmasis žygis startuos birželio 27 d. Kulautuvoje ir bus skirtas išskirtinai šeimoms. "Jo metu ne tik turiningai praleisime dieną, bet ir susipažinsime su šiaurietiškojo ėjimo technika. Taip pat šį sezoną kviesime į orientacines varžybas dviračiais, leisimės į jau tradicija tapusį gervių stebėjimo žygį ir turėsime unikalią galimybę išvysti briedžių tuoktuves", – pasakojo KRTVIC direktorė.
Pernai buvo suorganizuoti penki pėsčiųjų žygiai, jie sulaukė didelio susidomėjimo, kartu žygiavo per 300 dalyvių.
Kiekvienais metais Kauno rajono savivaldybė keliautojams vis pasiūlo ką nors naujo. Šiemet turistams į savo kelionės maršrutą rekomenduojama įtraukti atnaujintą Zapyškio Šv.Jono Krikštytojo bažnyčią, kuri lankytojams duris atvers liepos 6-ąją. Verta aplankyti ir įvairiaspalvėmis gėlėmis išpuoštą Raudondvario dvarą, atnaujintą marių skalaujamą Pakalniškių piliakalnį ir Kauno tvirtovės parko I ir III fortus.
Nuo marių skalaujamo Pakalniškių piliakalnio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai.
"Daugiau nei tris dešimtmečius statyta galinga gynybinė tvirtovė buvo užimta vos per kelias dienas. Kur krito Didžioji Berta, kokių radinių rasta, kokios paslaptys buvo saugomos ir kokios slėptuvės buvo statomos, papasakos profesionalūs Kauno tvirtovės parko gidai. Be to, čia veikia įdomios ekspozicijos ir edukacijos, žadančios adrenalino pliūpsnį", – įdomių detalių apie laukiančias ekskursijas atskleidė E.Kaminskaitė-Sutkuvienė.
Jau išbandė ne kartą
Ne vienus metus pastebimas dviratininkų, kurie renkasi maršrutą, vedantį į Kauno rajono kurortinę teritoriją, skaičiaus augimas. Juos vilioja puiki infrastruktūra ir akis džiuginantys vaizdai. Vasaros sezono metu per Nemuną ties Zapyškiu į Kulautuvą kelia laivas "Vytis".
Važiuojant kairiuoju Nemuno krantu poilsio valandėlei verta užsukti į Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, kur skamba paukščių giesmės, pasitinka netikėtos medinės skulptūros. Pavažiavus kiek toliau pasigrožėti Nemuno kraštovaizdžiu kviečia Pyplių piliakalnis.
O šiai pažinčiai su kurortine teritorija jau prireiks daugiau laiko. Kelionę rekomenduojama pradėti nuo literatūrine skraiste apgaubtos Kačerginės. Čia išlikusi nuostabi medinė architektūra, tarp pušų pasislėpusi žavinga Šv.Onos koplytėlė. Jėgas atgauti galima Liepų ar Vinco Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parke, o pasivaikščioti kviečia Šaltinių takas.
"Praėjusį rudenį buvo užbaigtas dviračių takas nuo Kačerginės iki Zapyškio. Šios atkarpos visi labai laukė, o aktyviausi dviratininkai ją jau išbandė ne kartą", – pastebėjo P.Visockas. Jo žodžiais, sparčiai populiarėja ir naujas dviračių takas palei Nerį nuo Kauno iki Lapių. Dviračių pedalus minant šiuo taku pakeliui siūloma užsukti į vieną paslaptingiausių muziejų – spaustuvę "ab", užkopti į Lentainių piliakalnį, o pasiekus Lapių seniūniją – aplankyti Lapių dvarvietę, šalia kurios yra gražus parkas su tvenkiniu.
Svetingas visiems
"Kauno rajonas labai įvairus ir svetingas visiems keliautojams. Motociklais keliaujantys ieško gražių ir atokesnių kelių, kuriais važiuojant galima grožėtis besikeičiančiais vaizdais. Populiariausi keliai – vedantys Babtų ir Vilkijos kryptimis", – pasakojo KRTVIC direktorė.
Pasak E.Kaminskaitės-Sutkuvienės, vis dažniau centro duris praveria ne vieną dešimtį kilometrų pėsčiomis įveikę piligrimai. Šiam keliavimo būdui Kauno rajonas taip pat labai tinkamas. Pagrindiniai keliai veda pro Panevėžiuką link Raudondvario arba nuo Vilkijos iki Raudondvario keliaujant panemune. Šias keliones dažniausiai renkasi nuo diktuojamo gyvenimo tempo pavargę ar gyvenimo prasmės, dvasingumo ieškantys žmonės.
Emilė Kaminskaitė-Sutkuvienė
Pirmauja laivybos srityje
"Drąsiai galime teigti, kad Kauno rajono savivaldybė yra pirmaujanti laivybos upėmis skatinimo srityje. Itin populiarūs yra vandens maršrutai Nemuno ir Nevėžio upėmis", – pastebėjo E.Kaminskaitė-Sutkuvienė.
Pernai dviračius keliantis laivelis "Vytis" veikti pradėjo gegužės pradžioje ir keliautojus kėlė iki spalio. Šia paslauga pasinaudojo daugiau kaip 5 tūkst. asmenų. Šiais metais laivas kursuos ketvirtadienį–penktadienį nuo 15 val., o savaitgaliais nuo 10 val.
Kauno rajono savivaldybės tarybos sprendimu ir šiemet skirtas dalinis finansavimas keleiviams plukdyti laivu "Vilkija". Pernai maršrutu Kaunas–Kačerginė–Zapyškis–Kulautuva–Vilkija–Kulautuva–Zapyškis–Kačerginė–Kaunas plaukė apie 2 000 žmonių. Šis vandens maršrutas skirtas keliauti individualiai ir susipažinti su tarpinėmis ir galutine maršruto stotele. KRTVIC parengė lankstinuką apie lankytinas vietas visuose miesteliuose, tad keliautojai patys renkasi, kas jiems įdomiausia.
Pernai Vilkijoje vietos verslas pasiūlė atkeliavusiems galimybę užsisakyti picų ir labai operatyviai pristatydavo prieplaukoje. "Šiais metais suradome smulkiųjų verslininkų iš Kauno rajono, kurie vykdys karštųjų gėrimų, vaisvandenių, užkandžių prekybą Vilkijos prieplaukoje, o tai dar viena pridėtinė vertė plaukiantiems turistams", – džiaugėsi E.Kaminskaitė-Sutkuvienė. Lietuvos Šveicarija vadinamame miestelyje išties yra ką pamatyti, o labiausiai verta užsukti į A. ir J.Juškų etninės kultūros muziejų.
A. ir J.Juškų etninės kultūros muziejus veikia seniausiame Vilkijos mieste išlikusiame name.
Laive "Vilkija" numatyta ir 20 vietų dviračiams, tad keliautojai gali rinktis dvigubą pramogą: nuplaukti laivu iki Zapyškio ar Kulautuvos ir dviračiais parminti atgal į Kauną, mėgaujantis įspūdingais vaizdais.
"Toliau tęsime bendradarbiavimą su UAB "Nemunas travel". Jų turimas laivas "Kaunas" kiekvieną sekmadienį atplukdo turistų grupes iš Kauno į Raudondvarį, čia jie leidžiasi į teatralizuotą ekskursiją ir pažintį su Raudondvario dvaru. Grafienė Rozalija, kambarinė Felicija ar Viduramžių dama vėl pasirengusios atvykusius užburti istorijomis, kurių nerasite jokioje knygoje", – žadėjo E.Kaminskaitė-Sutkuvienė.
Naujausi komentarai