Labai gerai ir gerai policijos darbą vertina tik apie trečdalis Lietuvos gyventojų. Prasčiausiai policijos darbas vertinamas Kauno apskrityje, geriausiai – Marijampolės apskrityje.
Tokias Lietuvos gyventojų policijos darbo vertinimo tendencijas parodė Kauno technologijos universiteto (KTU) Politikos ir viešojo administravimo instituto atliktas tyrimas, skelbia delfi.lt.
Tyrimą atlikęs KTU Politikos ir viešojo administravimo instituto mokslo darbuotojas dr. Vaidas Morkevičius portalui 1kaunodiena.lt sakė nesitikėjęs tokio skirtumo tarp apskričių.
Kauno apskrityje mažiausiai (26,5 proc.) žmonių gerai arba labai gerai vertina policijos darbą, o Marijampolės apskrityje – daugiausiai (55,7 proc.).
Mokslininkas šiuos tyrimo rezultatus linkęs interpretuoti taip: Kaune yra senos nusikalstamų grupuočių tradicijos. „Tyrimas atliktas pernai vasarą, tad rezultatų nereikėtų sieti su naujais įvykiais“, – pastebėjo mokslininkas.
Komentuoti marijampoliečių policijos vertinimo išskirtinių rezultatų jis nesiryžo: „Nežinau, kodėl taip yra. Tam reikėtų platesnių tyrimų“.
Gerai arba labai gerai policijos darbą 2011 m. viduryje vertino maždaug trečdalis (34,6 proc.) Lietuvos gyventojų. Šis rodiklis yra vienas žemiausių lyginant su dauguma kitų tyrime dalyvavusių šalių.
„Pagal tyrimo rezultatus, šalia mūsų su taip pat palyginti žemu rodikliu yra, pavyzdžiui, Rusija, Ukraina, viršuje – Skandinavijos šalys. Tai – nieko naujo“, – portalui 1kaunodiena.lt sakė V. Morkevičius.
Tačiau suvokimas, ką daro Lietuvos policija, ar žmonės ir policija supranta, kas teisinga ir neteisinga, pasak mokslininko, panašus į Europos vidurkį ir yra gana neblogas. „Lietuvis šiuo klausimu galvoja kaip tikras europietis“, – sakė V. Morkevičius.
49,2 proc. respondentų sako, kad policija savo darbą atlieka nei gerai, nei blogai. 14,3 proc. apklaustųjų angelų sargų veiklą vertino blogai.
Kiek daugiau nei pusė (52,1 proc.) Lietuvos gyventojų mano, kad Lietuvos policija labai dažnai arba visada ima kyšius.
Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa buvo atlikta 2011 m. gegužės-rugpjūčio mėn. Tyrimo metu apklaustas 1671 respondentas.
Naujausi komentarai