Pereiti į pagrindinį turinį

V.Landsbergis: norėčiau, kad mergaitė liktų sveika ir gyva

2012-05-17 22:50
V.Landsbergis: norėčiau, kad mergaitė liktų sveika ir gyva
V.Landsbergis: norėčiau, kad mergaitė liktų sveika ir gyva / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apie planuojamą mergaitės perdavimą motinai iš anksto nebuvo informuota, apie prasidėjusią operaciją jai telefonu pranešė europarlamentaras Vytautas Landsbergis, ketvirtadienį sakė prezidentės patarėja.

„Nei prezidentė, nei Prezidentūra nebuvo informuota apie operaciją ar jos detales. Apie 7 valandą ryto prezidentei paskambino prof. Vytautas Landsbergis, iš kurio prezidentė ir sužinojo apie prasidėjusią operaciją“, - BNS sakė Daiva Ulbinaitė.

„Kiek vėliau taip pat V.Landsbergis pasakė, kad transliuoja TV3, apie 7.30 val. paskambino parlamentaras Gintaras Songaila. Prezidentūra nebuvo informuota nei apie operacijos pradžią, nei apie detales“, - teigė ji.

Pasak D.Ulbinaitės, po operacijos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis pateikė informaciją prezidentės patarėjui Jonui Markevičiui, bet pati šalies vadovė su policijos vadovu nekalbėjo.

Papildyta: „Man paskambino Seimo narys ir dar pasakė, kad tuos žmones gaudo su lazdomis“, - portalui kaunodiena.lt pasakojo V.Landsbergis.

Paklaustas, ar jam nekeista, kad Prezidentė apie mergaitės ėmimą sužinojo iš jo, o ne operaciją vykdžiusių institucijų, profesorius nedaugžodžiavo: „Šiandien vyko daug keistų dalykų“.

Vos pamatęs, kas vyksta Garliavoje, jis pagalvojo, kad tai „apgalvota, suplanuota ir optimaliu laiku įvykdytas veiksmas. Optimaliu kažkam“.

V.Landsbergis teigė neįsivaizuojąs, kaip baigsis visa ši istorija, tačiau norėtų, kad mergaitė liktų gyva ir sveika.

Visą mergaitės paėmimo operaciją profesorius V.Landsbergis ironizuodamas palygino su įkaitų gelbėjimo operacija.

„Ar galima žmogų išnešti be prievartos?, – retoriškai klausė V.Landsbergis, manantis, kad vien faktas, jog mergaitė buvo išnešta, rodo prievartą prieš vaiką.

Jo nuomone, Lietuvoje vyrauja selektyvi teisė.

„Lietuvoje yra 17 000 neįvykdytų teismo sprendimų“, – sakė profesorius, pabrėžęs, kad kažkas buvo suinteresuotas įvykdyti būtent šį teismo sprendimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų