Pereiti į pagrindinį turinį

Kiek kainuoja medikų pažyma?

2014-02-19 15:00

Neseniai kyšininkavimu kaltintas Jonučių šeimos sveikatos centro vadovas Petras Laimutis išsisuko gavęs baudą. Kauno apygardos teismas nagrinėja dar vienos kyšininkavimu kaltinamos gydytojos ir jai kyšius nešusių pacientų byla.

Medikę gina garsi Kauno advokatė A. Ručienė.
Medikę gina garsi Kauno advokatė A. Ručienė. / Evaldo Virkečio nuotr.

Neseniai kyšininkavimu kaltintas Jonučių šeimos sveikatos centro vadovas Petras Laimutis išsisuko gavęs baudą. Kauno apygardos teismas nagrinėja dar vienos kyšininkavimu kaltinamos gydytojos ir jai kyšius nešusių pacientų byla.

Tikslas – nuolatinė slauga

Kyšininkavimas ir dokumentų klastojimas – tokie kaltinimai pareikšti 45-erių gydytojai psichiatrei Vaivai Tarbūnienei. Byloje užfiksuoti aštuoni nusikalstami epizodai. Šalia gydytojos teisiamųjų suole – ir dosniomis dovanomis jai atsidėkoję pacientų artimieji.

Kaltinamajame akte minima, kad gydytoja, neapžiūrėjusi pacientų ir neįsitikinusi jų psichikos būkle, sveikatos istorijoje įrašydavo tikrovės neatitinkančius duomenis. Dažniausiai tai buvo reikalinga tam, kad paciento artimieji galėtų kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl būtinybės nustatyti didelį specialiųjų poreikių lygį – nuolatinės slaugos skyrimą.

Daugeliu atvejų psichiatrė nurodė, kad pacientus aplankydavo jų namuose. Ten atlikdavo trumpą jų protinės būklės tyrimą, ir nuolatinės slaugos skyrimui būtiną Blessed‘o demencijos skalę. Kyšius davusieji neigė gydytojos vizitą į namus.

Byloje užfiksuota, kad šešiais iš aštuonių atvejų V.Tarbūnienė priėmė 500 litų kyšį. Dar dviem atvejais sumos buvo didesnės.

Išankstiniai mokymai

Gydytoja buvo slapta sekama. Pareigūnai užfiksavo, kaip ji patarinėjo savo klientams, ką jie turėtų sakyti Neįgalumo ir darbingumo lygį nustatančioje tarnyboje. Esą jei paciento artimieji kalbės "taip, kaip yra, nieko gero nebus". Gydytoja rekomendavo nuolatinės slaugos siekti "per psichiką, nes per terapiją tai nieko negaus, o per psichiką reikia meluoti".

Į susijaudinusių artimųjų klausimą: "Kiek skolingi?", gydytoja atsakydavo, kad žmonės duoda 500.

Teisme narpliojamuoju laikotarpiu V.Tarbūnienė dirbo Kaišiadorių psichikos centre gydytoja psichiatre.

Dviprasmiški prisipažinimai

V.Tarbūnienė per ikiteisminį tyrimą iš dalies prisipažino kalta ir patvirtino iš kai kurių pacientų paėmusi pinigus. Iš dalies kaltais prisipažino ir davusieji kyšius, tačiau jie tai  vadino atsidėkojimu.

V.Tarbūnienę teisme gina garsi advokatė ir politikė Aušra Ručienė. Į antradienį skelbtą posėdį ėjusią ginamąją advokatė gynė ne tik žodžiais, bet ir veiksmais – dangstydama ją nuo fotografų. Bylos nagrinėjimas neįvyko, nes susirgo viena iš devynių teisiamųjų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra