Neįgaliojo vežimėliu – ir į mirtį, ir į teismą Pereiti į pagrindinį turinį

Neįgaliojo vežimėliu – ir į mirtį, ir į teismą

2015-04-13 18:10

Kauno apygardos prokuratūra jau perdavė teismui šalį sukrėtusios pernykštės vasaros tragedijos Eržvilko globos namuose bylą. Tačiau teismas dar negalėjo jos atversti, nes nelaimės kaltininke pripažinta socialinio darbuotojo padėjėja tebesigydo įvykio metu patirtas sunkias traumas.

Neįgalieji sostinėje automobilius statys nemokamai
Neįgalieji sostinėje automobilius statys nemokamai / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Kauno apygardos prokuratūra jau perdavė teismui šalį sukrėtusios pernykštės vasaros tragedijos Eržvilko globos namuose bylą. Tačiau teismas dar negalėjo jos atversti, nes nelaimės kaltininke pripažinta socialinio darbuotojo padėjėja tebesigydo įvykio metu patirtas sunkias traumas. Neatmetama, kad į teismo posėdžius ji bus atvežta neįgaliojo vežimėlyje.

Lemtinga klaida

Tragedija įvyko pernai liepos 30-osios rytą, kuris buvo nepaprastai tvankus. Ir tai buvo pirmoji Jurbarko socialinių paslaugų centro Eržvilko socialinės globos filialo (taip oficialiai tada vadinosi ši įstaiga) socialinio darbuotojo padėjėjos Redos S. darbo diena po atostogų.

Po globotinių pusryčių ji, bendrosios praktikos slaugytojos paprašyta, vežė į kiemą po insulto šiuose globos namuose apgyvendintą 69-erių Aldoną Albiną D. Lemtinga Redos S. klaida, kurią ji pripažino, buvo tai, kad atrakinusi antrajame aukšte esančias kėlimo platformos, skirtos žmonėms su negalia bei jų transportavimo priemonėms, šachtos duris, ji nepasižiūrėjo, kuriame aukšte pati platforma.

Skrydį lydėjo klyksmas

Palikusi šachtos duris praviras, ji nuėjo paimti neįgalios globotinės. Ir, įkėlusi šią į vežimėlį, vežė jį atbulomis, kad būtų po to patogiau išlipti, nusileidus į pirmąjį aukštą.
Kad platforma – pirmajame aukšte, Reda S. turėjo suprasti, vos žengusi pirmą žingsnį į tuščią šachtą – krisdama žemyn, ji nusitempė kartu su savimi ir neįgaliojo vežimėlį su globotine. Tą pačią akimirką pastate nuaidėjo baisus klyksmas.

Nelaimėles ištraukė į jį atbėgę filialo darbuotojai. Sunkiai sužalota neįgali globotinė po puspenktos valandos ligoninėje mirė. Politrauma (atviras skeveldrinis šlaunikaulio lūžis, žastikaulio gumburėlio lūžis bei peties sąnario išnirimas) konstatuota ir socialinio darbuotojo padėjėjai.

Dukra prašo atlygio

Perduodant šią bylą teismui, 58-erių Reda S. dar tebebuvo neįgaliojo vežimėlyje, nes dėl patirto šlaunikaulio lūžio negalėjo pati vaikščioti.

Jai pareikštas kaltinimas dėl neatsargaus kito žmogaus gyvybės atėmimo, pažeidžiant specialiąsias saugos taisykles. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Viena iš dviejų žuvusios globotinės dukterų pateikė teismui ir 20 tūkst. litų ( apie 5 792 eurų) ieškinį. Nors, pasak kaltinamosios bendradarbių, būtent iš šios dukros namų insultą patyrusi nelaimėlė ir buvo atvežta į filialą – seniūnijos, konstatavusios, kad neįgalioji reikiamai neprižiūrima, sprendimu.

Teisinės vingrybės

Tragedijos aplinkybes tyrusi Darbo inspekcija dėl šio įvykio pinigine bauda nubaudė ir filialo vadovę. Konstatuota, kad ji netinkamai organizavo darbą, nors tądien, kai įvyko nelaimė, buvo atostogose.

Teisėsaugininkai filialo vadovės kaltės neįžvelgė. Anot jų, tai – nelaimingas atsitikimas, nulemtas socialinio darbuotojo padėjėjos aplaidumo.

Pastaroji iš darbo dar neatleista, nes iki šiol turi nedarbingumo pažymėjimą. Tačiau, jeigu teismas pripažins Redą S. kalta dėl įvykusios tragedijos, su darboviete, kuri ne tik apmokėjo žuvusiosios laidojimo išlaidas, bet ir pastatė ant jos kapo paminklą, teks atsisveikinti.

Redos S. darbovietė pripažinta šioje byloje civiline atsakove. Iš ko priteisti žuvusiosios dukrai ir kokio dydžio ieškinį (iš teisiamosios darbovietės, kurios steigėjas – Jurbarko rajono savivaldybė, ar pačios kaltinamosios, gyvenančios tik su neįgaliu suaugusiu sūnumi), spręs teismas. 

Tenka nešti rankomis

Temidės verdikto laukiančią Redą S., kurios darbo stažas filiale – septyneri metai, vadovai apibūdino kaip labai gerą darbuotoją.

Po tragedijos Jurbarko socialinių paslaugų centras reorganizuotas į viešąją įstaigą „Jurbarko socialinės paslaugos“.

O buvusio jos Eržvilko filialo, kurio savarankiškumas panaikintas, lifto kėlimo platforma uždrausta naudotis iki šiol. Teigiama, kad laikinai. Čia dirbančios moterys rankomis neša globotinius iš antrojo aukšto į pirmąjį jau devynis mėnesius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra