Nors bebaimis brakonierius buvo itin įžūlus, jį galima įtraukti į kvailiausių sąrašą

  • Teksto dydis:

Pirmadienio pavakarę Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo žvejį, į medinę valtį traukiantį tinklus su žuvimis. Į šį įvykį kaip mat sureagavo aplinkosaugininkai. Vėliau paaiškėjo, kad tai – vienas didžiausių brakonieriavimo atvejų pastaruoju metu.

Aplinkosaugininkai užfiksavo, kaip atrodė brakonieriaus laimikis – iš viso pagautos 128 žuvys.

„Buvo sulaikyti du statomieji tinklai, 69 sterkai, 59 karšiai ir viena meknė. Pats laimikis tikrai didelis ir atkreipiantis dėmesį“, – konstatavo Kauno gyvosios gamtos apsaugos viršininkas Darius Jurevičius.

Gamtai padaryta žala šiemet Kauno apskrityje rekordinė.

„Žala žuvų ištekliams buvo padaryta 22 560 eurų. Asmeniui surašytas protokolas, taip pat sulaikyta medinė valtis su irklais“, – dėstė D. Jurevičius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Atrodo, kad čia galėjo veikti brakonierių grupė, tačiau pasirodžius pareigūnams visi kiti dėjo į kojas.

„Sulaikymo metu atkreipėme dėmesį, kad pasišalino keli kiti asmenys, įtariame, kad penki, tačiau jie patys nežvejojo, matyt, buvo šio asmens sargai“, – svarstė D. Jurevičius.

Brakonierius į strateginio objekto Kauno HE teritoriją atplaukė su medine valtimi. Pirmieji brakonierių įsibrovus į draudžiamą teritoriją pamatė Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

„Buvo traktuojama kaip piktybinis pažeidėjas ir persekiojamas, išsilaipinimo vietoje sustabdytas. Konfiskuota viskas, kas buvo nelegaliai pagauta“, – sakė Viešojo saugumo tarnybos Kauno dalinio vadas Marakas Mickievičius.

Ne pirmas atvejis, kai jie tikrina mūsų budrumą.

Bebaimis brakonierius buvo itin įžūlus. Viešojo saugumo tarnybos vadas rodė vietą, kur buvo išmesti nelegalūs tinklai – ten, kur ne tik pavojinga, bet ir draudžiama koją kelti ne tik pašaliniams.

Pasileidus upe žemyn pažeidėjas išsilaipino ties gulbių šėrimo vieta, kur ir buvo sulaikytas pareigūnų.

Anot M. Mickievičiaus, brakonieriai bando gudrauti, manydami, kad jų niekas nepastebės.

„Įplaukti į tokį objektą ir galvoti, kad nebus padarinių, galima įtraukti į kvailiausių sąrašą“, – juokavo M. Mickievičius.

Pastaruoju metu tokių žvejų provokacijų ir atvejų, kai tikrinamas pareigūnų budrumas, pasitaiko dažniau.

„Brakonieriai yra išmanūs ir mano, kad tamsa ir rūkas – jų pagalbininkas. Tai ne visai tiesa – jie matomi ir fiksuojami. Ne pirmas atvejis, kai jie tikrina mūsų budrumą“, – pažymėjo M. Mickievičius.

Sulaikytam brakonieriui gresia 300 eurų bauda, taip pat reikės atlyginti gamtai padarytą žalą – beveik 23 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

> kad mačiau

> kad mačiau portretas
tai kam čia rašinėjate jei matėte? 112 skambinti reikia ir pranešti, o ne rašinėti ant tvoros.

košmaras

košmaras portretas
ką galima veikti su tiek žuvies? Nepriėdę vis dar žmonės?

Kad mačiau

Kad mačiau portretas
tie patys apsauginiai nuo heso mėto spiningą.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių