„Faktas, kad jis (vaiko pagrobimu įtariamas asmuo – ELTA) pasinaudojo situacija, kai kitų asmenų ar turbūt kitų transporto priemonių nebuvo, jis buvo likęs vienas prieš vieną ir įvyko, kas įvyko“, – DELFI TV laidoje „Delfi interviu“ trečiadienį kalbėjo R. Požėla.
Jis tvirtino, kad kol kas nėra duomenų, jog įtariamas pagrobėjas būtų veikęs ne vienas.
Duomenų neatskleidžia
R. Požėla, kalbėdamas apie garažą, kuriame su pagrobėju rasta mergaitė, neslėpė, kad radiniai jame nustebino pareigūnus. Anot jo, garaže rasti „dalykai, kurie nesusiję su tiesiogine transporto priemonės paskirtimi“.
„Ten buvo šalutinių dalykų, kurie galbūt galėjo ar galėtų padėti vykdyti vienokio ar kitokio pobūdžio nusikalstamas veikas“, – kalbėjo R. Požėla.
Policijos generalinis komisaras teigė, kad visuomenei daugiau duomenų apie tyrimą dėl mergaitės pagrobimo, apie įtariamąjį šiuo metu neteikiama, siekiant nepakenkti pačiam tyrimui, taip pat atsižvelgiant ir į paties tyrimo specifiką.
„Tiriant tam tikro pobūdžio nusikalstamas veikas, yra tam tikrų jautrių dalykų. Įtariamieji asmenys, kaip ten bebūtų, irgi ne vieni gyvena pasaulyje, jie turi tam tikrą savo aplinką, todėl bylą tiriantys pareigūnai ar vadovaujantys tam tyrimui turi kompleksiškai viską įvertinti, ar duomenų paskelbimas nepakenks tyrimui, nesukels galbūt kitų grėsmių“, – komentavo policijos vadovas.
Kiek anksčiau R. Požėla minėjo, kad įtariamasis yra neteistas, tačiau ne vieną kartą baustas administracine tvarka.
„Kauno dienos“ žiniomis, jis administracine tvarka baustas keliasdešimt kartų. Daugiausia – už aplinkosauginius pažeidimus. Tačiau yra baustas ir už Kelių eismo taisyklių ir viešosios tvarkos pažeidimus.
„Už medžių kirtimus, konfliktus su kaimynais“, – trečiadienį DELFI TV laidoje detalizavo policijos vadovas.
Neatmetama, jog įtariamas pagrobėjas galėjo padaryti daugiau nusikaltimų.
Turi leidimą ginklui?
Pasak Kauno vyriausiojo prokuroro Rimo Bradūno, šiuo metu intensyviai atliekami pirminiai ikiteisminio tyrimo veiksmai pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl vaiko pagrobimo. Todėl prašoma, kad Kauno apylinkės teismas paskirtų įtariamajam maksimalų leistiną pirminį trijų mėnesių suėmimo terminą.
Anot R. Bradūno, šiuo metu minėtame garaže gyvenusiam asmeniui inkriminuojamas tik vaiko pagrobimas, bet situacija gali kisti. Užsiminta ir apie per kratas galimai rastas psichiką veikiančias medžiagas, tačiau dar nėra ekspertų išvadų, kurios taip pat gali koreguoti pareikštus įtarimus.
Kadangi atliekami tik pirminiai veiksmai, daryti išvadą, ar įtariamasis bendradarbiauja su teisėsauga, – dar per anksti. Tačiau jau dabar aišku, kad tikrai bus vertinama jo psichinė būklė, t. y. bus skirta ekspertizė, ar nusikaltimo padarymo metu jis galėjo suprasti savo veiksmus ir šiuos valdyti. Nepaisant to, R. Bradūnas atskleidė, kad įtariamasis turėjo leidimą įsigyti ginklą savigynai.
Mergaitė dar neapklausta
Anot R. Bradūno, jis labai tikisi, kad bus nustatyti ir nusikalstamo įtariamojo elgesio motyvai.
Su mergaite dėl suprantamų priežasčių dar nebendrauta ir neketinama to forsuoti, – bus atsižvelgta į specialistų patarimus.
Dar negautos ir ją apžiūrėjusių specialistų išvados. Tačiau nukentėjusiaisiais, be abejonių, bus pripažinti ir devynmetės tėvai.
Galiausiai R. Bradūnas pripažino, kad į garažų masyvą, kuriame įtariamasis laikė mergaitę, atvedė visuomenės ten pastebėtas su jos pagrobimu susijęs automobilis. Jis paragino į teisėsaugą kreiptis ir visus kitus galimai nukentėjusius nuo įtariamojo.
Savo sprendimą, ar skirti šiam asmeniui prokuroro prašytą trijų mėnesių suėmimo terminą, teisėja V. Miceikienė turėjo skelbti vakar, baigiantis darbo dienai.
Baudžiamasis kodeksas skelbia, kad už vaiko pagrobimą arba naujagimio sukeitimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Pagal griežčiausią gresiančią bausmę šis nusikaltimas priskiriamas sunkiems.
Primename, kad nuo sekmadienio ieškota Kaune dingusi devynmetė buvo rasta antradienio vakarą. 9-metė buvo nuvežta į Kauno klinikas apžiūrai, o vėliau perduota tėvams. Policijos duomenimis, mergaitė galėjo patirti sužalojimų.
Naujausi komentarai