Savaitgalio sprogimo pėdsakais: galimas įtariamasis vėl išlips sausas iš vandens?

Dėl Kauno specialiąsias tarnybas penktadienį ant kojų sukėlusių įvykių, siejamų su Kauno gaujoms, anot policijos operatyvininkų, priklausančiu Ryčiu Sadausku, pradėti net du tyrimai – ikiteisminis dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu bei administracinio nusižengimo teisena dėl galimo eismo įvykio. Pareigūnai jau žino ir jo versijas dėl šių įvykių aplinkybių.

Stebuklas neįvyko

Kaip ir tikėtasi, R.Sadauskas neigia vairavęs tą vakarą jo vadovaujamai mažajai bendrovei priklausantį 2018-ųjų metų gamybos „Mercedes-Benz“ neblaivus. Ir tikina net nebuvęs prie jo, kai šis pradėjo degti ir kilusį gaisrą, anot liudininkų, lydėjo kvartalą sudrebinęs sprogimas.

Anot R.Sadausko, jis paliko šį automobilį, kuriuo prieš tai važiavo, minėtų įvykių vietoje, kai užgeso jo variklis. Užrakinęs ir planuodamas kitą dieną atvažiuoti jo pasiimti.

Tokius parodymus, anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Vaitkevičienės, R.Sadauskas davė Kelių policijos valdybos pareigūnams, pradėjusiems administracinio nusižengimo teiseną dėl galimo eismo įvykio, nesuvaldžius automobilio ir atsitrenkus į kelio bortelį.

 

 

Ieškotas kelias valandas

Kaip jau rašyta, apie Klinikų prieigose – Lazūnų ir Nočios gatvių sankirtoje degantį „Mercedes-Benz“ miesto specialiosioms tarnyboms buvo pranešta apie pusę vienuolikos vakaro.

Policijos patruliai, portalo kauno.diena.lt duomenimis, ieškoję šio mersedeso vairuotojo net dviem ekipažais, surado jį beveik po trijų valandų. Kaip teigiama, namuose. Apie 1.15 val. R.Sadauskas pripūtė į alkoholio matuoklį 1,49 prom.

Jeigu tiek pat jis būtų pripūtęs ir, pavyzdžiui, sulaikytas bėgant iš įvykio vietos, vis tiek trūktų vienos šimtosios iki baudžiamosios atsakomybės už vairavimą išgėrus. O toks įtarimas kilo dėl įtartino, anot liudininkų, šio mersedeso vairuotojo manevravimo iki sustojimo ir netrukus kilusio gaisro. Liko ir šių įtarimų įrodymas – apgadinti šaligatvių borteliai. Liudininkai, tarp kurių buvo ir nuotraukomis iš įvykio vietos pasidaliję portalo kauno.diena.lt skaitytojai, užfiksavo ir nuleistą mersedeso padangą.

„Kauno dienos“ skaitytojo nuotr.

Šokiruojantis radinys

Per penkias minutes į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai susidorojo su liepsnomis, talžančiomis pamestinuką mersedesą, gana greitai.

Nepaisant to, spėjo išdegti jo variklio skyrius, kuriame, kaip spėjama, ir buvo gaisro židinys, bei apdegti ir aprūkti salonas. O aplink gerokai aplamdytą mersedesą, išdužusiu priekiniu stiklu bei termiškai paveiktu kėbulu, liko mėtytis ir jo dalys.

Netrukus paaiškėjo, kad didžiausias siurprizas specialiųjų tarnybų dar laukė sveikiausioje šio automobilio dalyje – bagažinėje. Išlaužus ją, aptikta ne tik neperšaunama liemenė, bet ir dėklas su mačetė, kurios peilis siekė beveik pusę metro.

Gresia ne kažin kas

Su agurkiniais siejamas R.Sadauskas, paskui kurį velkasi ne vienos garsios bylos šleifas, tarp kurių – ir ginkluotas išpuolis prieš kamuolinius, dėl kurio jis buvo išteisintas pritrūkus įrodymų, jau buvo atvykęs ir į Žaliakalnio policijos komisariatą, atliekantį ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.

Tačiau, pirminiai pareigūnų planai apklausti jį šioje byloje įtariamuoju pasikeitė, nusprendus pirma sulaukti eksperto išvados, ar tikrai degusio mersedeso bagažinėje rasta mačetė yra nešaunamasis ginklas, nes Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį pradėtas šis ikiteisminis tyrimas, teigia, kad tas, kas neteisėtai įgijo ar nešiojo nešaunamąjį ginklą ar kitokį žmonėms žaloti pritaikytą daiktą, padarė baudžiamąjį nusižengimą, už kurį gresia bauda arba areštas. Baudžiamojo nusižengimo atveju, ši bauda gali būti nuo 750 iki 25 tūkst. eurų. O areštas – nuo dešimties iki 45 parų.

Iškalbinga iniciatyva

Vakar R.Sadausko apklausa ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu buvo atidėta, dar nežinant jo statuso šioje byloje. Tačiau, pareigūnų svečias pats, savo iniciatyva, leido šiems suprasti, kad tokias mačetes, kokia aptikta mersedeso bagažinėje, galima legaliai nusipirkti parduotuvėje. Nors čia pat buvo linkęs užsiminti, kad pirkęs ją ten ne sau, o esą draugui.

Eksperto išvados, lemsiančios šio ikiteisminio tyrimo baigtį, tikimasi sulaukti artimiausiu metu.

Tuo tarpu, Kelių policijos valdybos pradėtos administracinio nusižengimo teisenos baigtį, anot Kauno AVPK atstovės, lems iš Kauno savivaldybės gautas atsakymas į pareigūnų užklausą, ar galimo eismo įvykio metu buvo padaryta žala tretiesiems asmenims. Tik tokiu atveju bus apiformintas eismo įvykis. Nesant žalos, turėtų būti surašytas administracinių nusižengimų protokolas už kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.NAUJAUSI KOMENTARAI

TAS RICKA

TAS RICKA portretas
TIkrai departamente dirba .vau taip grait.koks jo laipsnis .

Ryciukas gaidys ozys sliapa

Ryciukas gaidys ozys sliapa portretas
Jibanas departamenskas ozys prikalt jam suka ragus ir pirstus nulapot kaip jo draugeliui cikiui

stagnacija

stagnacija portretas
su tokia viriausybe su tokiu neadekvaciu pareigunu darbu :) su tokiais mokytojais :) ar valtybestarnautojo vardas tures bendruomenes pagarba? aplamai mes kaip bendruomene kodel uzsileidome kad is musu valstybes sitaip tyciojasi ir niekina tie bedvasiai kiaules??? kodel neuzdraudziama maxsimoms ir ikinems uzsideti 1000proc pelna??? kodel mano to komentaro nerodys daugeliui zmoniu?? :Dkodel jus manote jog neesate vergai modernioje vergoves sistemoje?? kodel 1 karbo zodis yra svarbesnis nei milo zmoniu??
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių