Antradienį paskelbtu Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu A.K. buvo pripažintas kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu ir jam paskirta 1 tūkst. 950 litų bauda.
Pasak teismo pranešimo, A.K. 2014 metų sausio mėnesį Kauno rajone žiauriai elgėsi su gyvūnu, dėl ko šis patyrė skausmą ir nugaišo. Aštuonių mėnesių anglų kokerspanielių veislės šuniui su kastuvu tyčia buvo suduoti ne mažiau kaip 4 kartai į galvos sritį.
„Žiaurus elgesys su gyvūnais pasireiškia visuomenėje netoleruotinais ir būtinumu nepagrįstais veiksmais, kuriais išreiškiamas nepateisinamas negailestingumas ir savivalė gyvūnų atžvilgiu“, - pažymėjo bylą nagrinėjęs teisėjas Dainius Ročys.
Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo prasme, netoleruotinas elgesys su gyvūnais laikytinas žiauriu, kuomet tai pasireiškia gyvūno mušimu, tyčiniu žalojimu, spardymu, erzinimu, gąsdinimu ar kitokiu streso sukėlimu, vertimu pernelyg ilgai dirbti, pjudymu, peštynių organizavimu, veterinarinės pagalbos susirgusiam ar susižeidusiam gyvūnui nesuteikimu, transportavimu ar laikymu tai rūšiai nepalankiomis sąlygomis, operavimu nenuskausminus, zoofiliniais ir sadistiniais veiksmai, taip pat gyvūno savininko leidimu atlikti tiesiogiai kenksmingus gyvūnui veiksmus. Baudžiamoji atsakomybė kyla tada, jei dėl tokių veiksmų gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas.
Kauno apylinkės teismas, ištyręs ir įvertinęs byloje surinktus įrodymus konstatavo, kad A.K., suprasdamas, kad su svetimu šunimi elgiasi žiauriai ir numatydamas, kad dėl šių jo veiksmų šuo gali žūti, būtent tokių padarinių siekė, dėl ko šuo patyrė skausmą ir nugaišo.
Pasak teismo pranešimo, nors kaltinamasis A.K. savo kaltę neigė nurodydamas, kad šuo užpuolė jo vištas, o pats šunį sumaišė su lape, tačiau šių jo parodymų nepatvirtino kiti byloje surinkti įrodymai.
„Kaltinamojo A.K. kaltė bei faktinės nusikalstamos veikos aplinkybės neginčijamai įrodytos ikiteisminio tyrimo surinktų ir teisiamajame posėdyje ištirtų įrodymų visuma“, - rašoma teismo pranešime.
Kaltinamajam A.K. paskirta bauda, atsižvelgiant į nusikalstamos veikos pobūdį, į tai, kad kaltinamasis yra senyvo amžiaus, prižiūri sutuoktinę, kuriai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Griežčiausia bausmė, numatyta Baudžiamajame kodekse už minėtą nusikaltimą - laisvės atėmimas iki vienerių metų.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui.
Naujausi komentarai